Zdrowie

Gdzie szukać witamin z grupy B?

Gdzie szukać witamin z grupy B?

Witaminy z grupy B są jednymi z ważniejszych składników odżywczych dla naszego organizmu. Mają one wpływ na pracę układu nerwowego i dbają o zdrowie umysłowe i psychiczne. Organizm człowieka nie jest zdolny do ich samodzielnej syntezy, dlatego konieczne jest ich dostarczanie wraz z pożywieniem.

Wiele osób sięga po suplementy diety, by uzupełnić niedobory witamin z grupy B, jedna warto pamiętać, że przecież ich naturalnym źródłem, jest pożywienie. Czas dowiedzieć się, gdzie najlepiej szukać witamin z grupy B i, jak w łatwy sposób dostarczyć je do organizmu. Poznaj ich największe źródła.

Fasola

Po fasolę każdego rodzaju można sięgać, jeśli szukamy naturalnego źródła witamin z grupy B. Te produkty dostarczą do organizmu wysokie stężenia kwasu foliowego, witaminy B1, B2 i B3. Są one również bogate w niezastąpioną dla układu hormonalnego witaminę B6. Fasola to jednak nie tylko witaminy B. Jedząc ją, do organizmu dostarczamy wysokiej jakości witaminę A i C, które wzmacniają układ odpornościowy, a także potas, wapń i fosfor. Jedząc fasolę, wspieramy florę jelitową, ponieważ jest to produkt, który składa się ze skrobi. Warto pamiętać, że moczenie fasoli sprawia, że witaminy i składniki mineralne wypłukują się z niej, więc jeśli chcemy ją gotować, to najlepiej robić to w wodzie, w której się moczyła.

Masło sojowe

Sojowe produkty nie są w obecnych czasach pozytywnie postrzegane. Mają one swoich zwolenników, a także przeciwników, a ich temat nadal budzi wiele kontrowersji. A mimo to masło sojowe może stać się jednym z najlepszych źródeł białka, dla osób przebywających na diecie wegetariańskiej, a także uczulonych na laktozę. Dodatkowo w produktach sojowych znajduje się wysokie stężenie witamin z grupy B, tak więc ich spożywanie ma doskonały wpływ na pracę mózgu. Okazuje się, że jeden kubek mleka sojowego może pokryć a 50 procent dziennego zapotrzebowania na witaminę B1, a także około 30 procent dziennego zapotrzebowania na witaminę B2.

Drób

Mięso z kurczaka jest bogate w witaminę B5, a także niacynę. Drób ma również dostarczać do organizmu cenne pokłady witaminy B6, która ma ogromne znacznie dla organizmu człowieka, ponieważ wspiera ona przyswajanie magnezu i cynku. Dodatkowo mięso drobiowe jest doskonałym źródłem białek, a także dostarcza do organizmu cenne minerały. Warto wybierać mięso drobiowe, zwłaszcza przebywając na diecie, ponieważ jest to mięso chude, a także z łatwością możemy usunąć z niego tłuszcz, ponieważ jest on osadzony blisko skóry. Zanim jednak zdecydujemy się na sięganie po mięso drobiowe, warto poszukać jego dobrych dostawców, ponieważ w obecnych czasach wiele mięs jest wzbogacanych o antybiotyki.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone