Suplementacja

Glukozamina – jakie ma działanie i jak należy dawkować?

Glukozamina – jakie ma działanie i jak należy dawkować?

Glukozamina jest składnikiem, który bardzo często znajduje się w suplementach diety na stawy. Jej spożywanie zaleca się osobom, które mają problemy z częstym bólem stawów. Warto po nią również sięgać, kiedy jesteśmy aktywni fizycznie, a dlaczego, tego dowiemy się w kolejnej części artykułu.

Glukozamina przez wiele osób uważana jest za składnik zbędny, a przez innych jako jeden z najlepszych suplementów diety. Ma ona swoich zwolenników i przeciwników, a na temat jej działania pojawia się wiele kontrowersyjnych opinii. Czas więc dowiedzieć się, jakie działanie ma ten składnik, czy jego przyjmowanie jest bezpieczne dla zdrowia, a jeśli tak dla dlaczego?

Co musisz wiedzieć o glukozaminie?

Glukozamina jest składnikiem suplementów diety, które mają wpływ na zdrowie stawów. Przez wiele osób jest ona uznawana za skuteczny preparat, ale równie wiele osób twierdzi, że nie ma ona rzeczywistego wpływu na zdrowie stawów.

To jednak nie jest prawda, glukozamina jest składnikiem, który znajduje się w chrząstce stawowej, a jej zadaniem jest zmniejszanie bólu stawów, a także przyczynia się ona do zmniejszenia ryzyka rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów. To działanie glukozaminy zostało udowodnione naukowo.

Warto również pamiętać, że kiedy zaczynamy ćwiczyć lub naszym problemem jest otyłość i nadwaga, to organizm zmniejsza produkcję glukozaminy, przez co może dojść do wielu zmian w kondycji chrząstki stawowej, co objawiać się może silnym bólem, a także powstawaniem stanów zapalnych.

Działanie glukozaminy

Glukozamina jest jednym ze składników, który dba o zdrowie stawów. Jest ona dobrze przyswajalna przez organizm, a dba ona o prawidłową syntezę składników, które są budulcami stawów. Dzięki temu glukozamina przyczynia się do szybkiej poprawy stanu chrząstki stawowej, a może również odbudować uszkodzenia w jej strukturze. Glukozamina to najczęściej składnik leków na stawy i nie często znajduje się w suplementach diety.

Jej popularną formą jest siarczan glukozaminy, który jest składnikiem leków steroidowych i przeciwbólowych. Ta forma glukozaminy wchłania się do krwi w ponad 80 procentach, a dzięki temu organizm nie odnosi niemal żadnych strat suplementacji.

Trzeba jednak uważać, kiedy spożywamy glukozaminę. Ma ona silne działanie i przed jej spożyciem należy zapoznać się z zaleconymi przez producenta dawkami. Trzeba pamiętać, że przedłużenie lub przedawkowanie glukozaminy może przyczynić się do pojawienia się niekorzystnych zmian w pracy całego organizmu. Nie ma również badań na temat tego, jak glukozamina działa na kobiety w ciąży, więc nie powinny one sięgać po tego rodzaju preparaty w celach zachowania ostrożności.

Nie możemy także zapomnieć, że podczas suplementacji, koniecznie jest stosowanie się do zasad dobrze zbilansowanej diety, która dostarcza do organizmu cenne składniki odżywcze, które dbają o zdrowie stawów i kości.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Suplementacja

More in Suplementacja

Tabletki wspomagające pamięć

KlaudiaCzerwiec 17, 2019

Suplementy na zdrową wątrobę

KlaudiaCzerwiec 17, 2019

Suplementy diety na poprawę pracy jelit

KlaudiaCzerwiec 16, 2019

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Pompa mięśniowa — jak ją osiągnąć?

Spalacze.plMaj 24, 2019

ZMA – na poprawę snu i jakość ćwiczeń

KlaudiaMaj 18, 2019

MSM – na problemy ze stawami

KlaudiaMaj 15, 2019

Jakie skuteczne boostery testosteronu wybrać?

KlaudiaMaj 14, 2019

Jak dawkować BCAA i EAA

KlaudiaMaj 12, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone