Zdrowie

Hashimoto – przyczyny objawy i leczenie

Hashimoto – przyczyny objawy i leczenie

Dieta Hashimoto jest pierwszym sposobem na poprawienie stanu swojego zdrowia. Jeżeli zmienimy swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze, to jesteśmy w stanie spowodować trwałą remisję choroby Hashimoto nawet w kilka miesięcy. Jest to jednak możliwe jednie przy zdrowiej diecie i eliminowaniu przyczyn, które powodują tę chorobę. Warto dowiedzieć się jakie są mechanizmy powstawania choroby Hashimoto, a także jakie produkty są przy niej najbardziej zalecane. Czy zwalczanie choroby Hashimoto naprawdę jest możliwe przy diecie?

Czym jest Hashimoto?

Hashimoto jest zaliczana do grupy chorób, które związane są z układem autoimmunologicznym. Zaburzenia te wynikają z nieprawidłowej pracy układu odpornościowego. Jest to choroba ogólnoustrojowa, a często nazywa się ją również chorobą autoagresji, ponieważ układ immunologiczny zwraca swoje działania przeciw organizmowi. Przyczyną tego jest jego rozregulowana praca. Układ immunologiczny w przypadku choroby Hashimoto atakuje tarczycę, a przez to dochodzi do pojawienia się stanów zapalnych w jej obrębie. Przez długi czas choroba ta może rozwijać się nie dając przy tym żadnych objawów. Przez ten czas dochodzi do nieodwracalnych uszkodzeń tarczycy, a także licznych zaburzeń dotyczących produkcji hormonów T3 i T4. Choroba prowadzi do niedoczynności tarczycy, a może być ona poprzedzana nadczynnością tarczycy. Zazwyczaj choroba dotyczy kobiety, jednak nie do końca wiadomo, dlaczego tak się dzieje. Przypuszczalnie przyczyną mogą być estrogeny,  których w organizmie kobiet jest naturalnie więcej.

Jakie są przyczyny choroby Hashimoto?

Niestety przyczyny powstawania tej choroby nie są do końca znane. Wiadomo, że podłoże tej choroby może być uwarunkowane genetycznie. Jednak coraz więcej specjalistów uznaje, że przyczyną Hashimoto może być:

Dodatkowo wiadomo, że choroba ta może pojawić się na skutek przebytych infekcji i chorób wirusowych, które nie zostały w prawidłowy sposób wyleczone. Ostatnie badania wykazały, że to osoby żyjące w ciągłym stresie są w grupie zwiększonego ryzyka rozwoju choroby Hashimoto. Warto również zaznaczyć, że może ona zostać wywołana przez liczne zanieczyszczenia środowiska, czy działanie niektórych leków.

Jakie są objawy choroby Hashimoto?

Objawy choroby Hashimoto są związane głównie z niedoczynnością tarczycy. Tak więc może pojawić się osłabienie, przewlekłe zmęczenie, a także uczucie nadmiernej senności. U wielu osób podczas choroby pojawiają się trudności z koncentracją, przygnębienie i rozdrażnienie. Pojawić się mogą również inne objawy, takie jak ból mięśni, suchość skóry, opuchlizna twarzy, czy nadmierne wypadanie włosów. Przez zapalenie tarczyc dojść może do problemów metabolicznych, czyli otyłości, szybkiego przybierania na wadze, czy zatrzymywania się wody w organizmie.

Dużo kobiet skarży się na problem z obfitymi miesiączkami. Dodatkowo może dojść do zwiększenia się stężenia cholesterolu w organizmie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie

More in Zdrowie

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Jak zatrzymać proces starzenia?

KlaudiaCzerwiec 14, 2019

Dlaczego masz problemy z koncentracją?

KlaudiaCzerwiec 13, 2019

Czynniki, które odpowiadają za otyłość u dzieci

KlaudiaCzerwiec 12, 2019

Czy sport pomaga w rzuceniu palenia?

KlaudiaCzerwiec 11, 2019

Brak ruchu, jest zagrożeniem dla zdrowia

KlaudiaCzerwiec 8, 2019

Zgaga – przyczyny, objawy, leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Wzdęcia – diagnostyka i leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Woda w kolanie – jakie są przyczyny i objawy?

MonikaMaj 19, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone