Trening

HIP THRUST najlepsze ćwiczenia na pośladki

HIP THRUST najlepsze ćwiczenia na pośladki

 

Jeśli szukasz skutecznego ćwiczenia na jędrne zaokrąglone poślaki, to koniecznie sprawdź czym są ćwiczenia HIP THRUST. Dają one niezwykłe efekty, a ich działanie jest zdecydowanie lepsze niż zwykłe przysiady. Czym jest ćwiczenie HIP THRUST, jak je wykonywać i jakich efektów można się po nim spodziewać? Tego wszystkiego się dziś dowiesz.

Na czym polega ćwiczenie HIP THRUST?

Jest to ćwiczenie, które polega na wyproście w stawie biodrowym. Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale jest to główna funkcja mięśnia pośladkowego wielkiego. Przeprowadzono wiele badań na temat tego ćwiczenia i wszystkie wykazały, że HIP THRUST jest  zdecydowanie bardziej skutecznym ćwiczeniem na pośladki niż przysiady. Po pierwsze w trakcie przysiadów mięśnie są angażowane do pracy podczas rozciągania mięśnia i zgięcia stawu biodrowego. W czasie wykonywania ćwiczenia HIP THRUST mięśnie są najbardziej angażowane podczas wykonywania wyprostu biodrowego oraz największe napięcie pojawia się, kiedy mięsień pośladkowy znajduje się w skurczu. Może wydawać się, że HIP THRUST jest ćwiczeniem o wiele bardziej skomplikowanym od przysiadów. Jednak jest zupełnie odwrotnie. Wykonanie prawidłowo HIP THRUST nie powinno nikomu sprawiać większych problemów. A podczas wykonywania przysiadów wiele osób popełnia błędy w postawie i ćwiczenie staje się nieskuteczne. Podczas przysiadów obciążony jest odcinek kręgosłupa lędźwiowego co nie ma miejsca przy HIP THRUST.

Jakie HIP THRUST daje efekty

HIP TGRUST to przede wszystkim ćwiczenie na pięknie zaokrąglone i jędrne pośladki. I taki efekt można uzyskać dzięki temu treningowi. Jednak to nie wszystko. Kolejnym powodem, dla którego warto praktykować to ćwiczenie jest to, że pomaga ono w walce z cellulitem i zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej na biodrach i pośladkach. Jest to ćwiczenie nie tylko dla kobiet, które pragną mieć piękną pupę. HIP THRUST idealnie sprawdzi się dla biegaczy. Ćwiczenia te wzmacniają mięśnie nóg i pośladków, a do tego modelują sylwetkę. Angażują do pracy nie tylko mięśnie pośladkowe, ale mięśnie pleców, brzucha i nóg. Dzięki nim kształtuje się prawidłowa postawa ciała. A to sprawia, że zachowujemy wyprostowaną sylwetkę.

Jak wygląda ćwiczenie HIP THRUST

Wbrew pozorom nie jest to tak trudne ćwiczenie, jak może nam się wydawać. Na początek należy ułożyć się przy ławeczce, a jeśli nie mamy takiej w swoim domu, to wystarczy łóżko  lub krzesło. Na ławeczce należy ułożyć tułów pod kątem czterdziestu pięciu stopni. Ręce należy ugiąć w łokciach i trzymać je blisko siebie. Nogi powinny być ugięte i lekko rozstawione. Palce stup powinny zostać skierowane na zewnątrz. Głowę trzymaj nisko, a wzrok pokieruj przed siebie. Nie odchylaj głowy do tyłu, ponieważ zmniejszy to napięcie mięśniowe. Kiedy jesteś już w prawidłowej pozycji wyjściowej, to należy rozpocząć ćwiczenie. Ruch powinien zacząć się do wypchnięcia miednicy go góry. To on nie powinna pochodzić siła, a w trakcie unoszenia miednicy go góry twoje mięśnie pośladków, brzucha i nóg powinny być napięte. Teraz powinnaś znajdować się w pozycji równoległej do podłoża. Jeśli tak jest, to czas na rozpoczęcie przechodzenia do pozycji wyjściowej. W ciągłym ruchu nie możesz przestać napinać mięśni. Takie ćwiczenie możesz wykonywać nawet w trzech seriach, a każda seria powinna składać się z piętnastu powtórzeń.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trening

Odpowiednia technika treningowa – co jest ważne?

KlaudiaMaj 21, 2019

Zasady szybkiego i zdrowego biegania

KlaudiaMaj 20, 2019

Kiedy biegać – rano, czy wieczorem?

KlaudiaMaj 19, 2019

Przetrenowanie – jak sobie z tym poradzić?

KlaudiaMaj 16, 2019

Ile powinna trenować osoba początkująca?

KlaudiaMaj 11, 2019

Czy kobiety powinny trenować mięśnie klatki piersiowej?

KlaudiaMaj 9, 2019

Co najlepiej pić na siłowni i podczas treningu?

KlaudiaMaj 9, 2019

Jak nauczyć się pływać – porady ekspertów

MonikaKwiecień 14, 2019

Dlaczego nie widzę efektów treningowych?

MonikaKwiecień 12, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone