Trening

HIP THRUST najlepsze ćwiczenia na pośladki

HIP THRUST najlepsze ćwiczenia na pośladki

 

Jeśli szukasz skutecznego ćwiczenia na jędrne zaokrąglone poślaki, to koniecznie sprawdź czym są ćwiczenia HIP THRUST. Dają one niezwykłe efekty, a ich działanie jest zdecydowanie lepsze niż zwykłe przysiady. Czym jest ćwiczenie HIP THRUST, jak je wykonywać i jakich efektów można się po nim spodziewać? Tego wszystkiego się dziś dowiesz.

Na czym polega ćwiczenie HIP THRUST?

Jest to ćwiczenie, które polega na wyproście w stawie biodrowym. Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale jest to główna funkcja mięśnia pośladkowego wielkiego. Przeprowadzono wiele badań na temat tego ćwiczenia i wszystkie wykazały, że HIP THRUST jest  zdecydowanie bardziej skutecznym ćwiczeniem na pośladki niż przysiady. Po pierwsze w trakcie przysiadów mięśnie są angażowane do pracy podczas rozciągania mięśnia i zgięcia stawu biodrowego. W czasie wykonywania ćwiczenia HIP THRUST mięśnie są najbardziej angażowane podczas wykonywania wyprostu biodrowego oraz największe napięcie pojawia się, kiedy mięsień pośladkowy znajduje się w skurczu. Może wydawać się, że HIP THRUST jest ćwiczeniem o wiele bardziej skomplikowanym od przysiadów. Jednak jest zupełnie odwrotnie. Wykonanie prawidłowo HIP THRUST nie powinno nikomu sprawiać większych problemów. A podczas wykonywania przysiadów wiele osób popełnia błędy w postawie i ćwiczenie staje się nieskuteczne. Podczas przysiadów obciążony jest odcinek kręgosłupa lędźwiowego co nie ma miejsca przy HIP THRUST.

Jakie HIP THRUST daje efekty

HIP TGRUST to przede wszystkim ćwiczenie na pięknie zaokrąglone i jędrne pośladki. I taki efekt można uzyskać dzięki temu treningowi. Jednak to nie wszystko. Kolejnym powodem, dla którego warto praktykować to ćwiczenie jest to, że pomaga ono w walce z cellulitem i zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej na biodrach i pośladkach. Jest to ćwiczenie nie tylko dla kobiet, które pragną mieć piękną pupę. HIP THRUST idealnie sprawdzi się dla biegaczy. Ćwiczenia te wzmacniają mięśnie nóg i pośladków, a do tego modelują sylwetkę. Angażują do pracy nie tylko mięśnie pośladkowe, ale mięśnie pleców, brzucha i nóg. Dzięki nim kształtuje się prawidłowa postawa ciała. A to sprawia, że zachowujemy wyprostowaną sylwetkę.

Jak wygląda ćwiczenie HIP THRUST

Wbrew pozorom nie jest to tak trudne ćwiczenie, jak może nam się wydawać. Na początek należy ułożyć się przy ławeczce, a jeśli nie mamy takiej w swoim domu, to wystarczy łóżko  lub krzesło. Na ławeczce należy ułożyć tułów pod kątem czterdziestu pięciu stopni. Ręce należy ugiąć w łokciach i trzymać je blisko siebie. Nogi powinny być ugięte i lekko rozstawione. Palce stup powinny zostać skierowane na zewnątrz. Głowę trzymaj nisko, a wzrok pokieruj przed siebie. Nie odchylaj głowy do tyłu, ponieważ zmniejszy to napięcie mięśniowe. Kiedy jesteś już w prawidłowej pozycji wyjściowej, to należy rozpocząć ćwiczenie. Ruch powinien zacząć się do wypchnięcia miednicy go góry. To on nie powinna pochodzić siła, a w trakcie unoszenia miednicy go góry twoje mięśnie pośladków, brzucha i nóg powinny być napięte. Teraz powinnaś znajdować się w pozycji równoległej do podłoża. Jeśli tak jest, to czas na rozpoczęcie przechodzenia do pozycji wyjściowej. W ciągłym ruchu nie możesz przestać napinać mięśni. Takie ćwiczenie możesz wykonywać nawet w trzech seriach, a każda seria powinna składać się z piętnastu powtórzeń.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone