Suplementy i odżywki

HMB – czym jest i dlaczego warto stosować?

HMB – czym jest i dlaczego warto stosować?

HMB jest suplementem diety dla osób aktywnych fizycznie. Ma on swoich przeciwników, którzy są zdania, że preparat ten nie działa i nie warto go stosować. Jednak są również zwolennicy HMB, którzy uważają, że ten suplement diety daje skuteczne efekty i przyczynia się do poprawienia wyników sportowych. Wokół tego suplementu diety powstało wiele tez i trudno jest ustalić, które z tych informacji są prawdziwe. Dziś więc dowiemy się, czy suplement diety HMB jest skuteczny, a jeśli tak to dla kogo jest on przeznaczony, jakie jest jego działanie oraz w jaki sposób można go dawkować?

HMB – podstawowe informacje

Jest to suplement diety, który składa się ze składnika, który występuje w organizmie człowieka, powstając z leucyny, czyli jednego z najważniejszych aminokwasów rozgałęzionych. HMB jest również nazywany beta-hydroksy-betametylomaślanem. HMB jest składnikiem, który w niewielkim stężeniu znajduje się w pożywieniu, więc jeśli chcemy poznać jego działanie, konieczne jest sięgnięcie po suplement diety o tej samej nazwie. Związek, który obecnie jest jednym z popularniejszych suplementów diety dla sportowców, już jakiś czas temu został okryty przez badacza, który pracuje na Uniwersytecie Iwoa. Obecnie składnik ten zaliczany jest do anabolików, co więc oznacza, że jego głównym działaniem jest regeneracja i rozbudowa układu mięśniowego.

HMB – działanie

Niestety HMB nie jest suplementem diety, który był poddawany wielu testom. Nie ma więc żadnych naukowych dowodów na działanie i skuteczność tego preparatu. Jednak warto wiedzieć, że jest wielu sportowców, którzy potwierdzają to niezwykłe działanie tego preparatu. Trzeba jednak zaznaczyć, że sportowcy doświadczeni są zdania, że ten suplement diety nie ma żadnego działania i jego suplementacja jest zbędna. Ze względu na sprzeczne informacje powstało wiele kontrowersyjnych opinii na temat działania tego suplementu diety. Konieczne jest jednak zachowanie trzeźwości umysłu podczas jego oceniania. Podstawowym działaniem HMB jest to, że przyczynia się on do pobudzenia syntezy białek. Dzięki temu zwiększa on ochronę nad włóknami mięśniowymi, a to sprawia, że stają się one bardziej odporne na uszkodzenia. U jednych ten suplement diety będzie działał niezawodnie, a u innych nie da żadnych efektów. A jaka jest różnica? HMB jest składnikiem, który ma działanie na niedoświadczone organizmy. Tak więc działa jednie u osób początkujących. Jednak u doświadczonych sportowców nie ma on żadnego działania i dlatego w ich przypadku suplementacja nie jest konieczna.

HMB – Dawkowanie

Zalecana dawka w przypadku HMB to trzy gramy dziennie. Większa dawka nie jest potrzebna, ponieważ nie daje ona żadnych zmian w działaniu. Warto jednak pamiętać, że HMB nie da się przedawkować. Jego nadmiar zostaje usunięty z organizmu wraz z moczem.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Kazeina – kiedy warto stosować – jakie ma działanie?

MonikaMaj 26, 2019

Pompa mięśniowa — jak ją osiągnąć?

Spalacze.plMaj 24, 2019

Suplementy diety wspierające układ kostno-stawowy

KlaudiaMaj 22, 2019

5 zalet cytruliny, które wykorzystasz w treningu siłowym

Spalacze.plMaj 11, 2019

Cała prawda o białku wołowym

KlaudiaMaj 8, 2019

Co można przygotować z odżywki białkowej?

Spalacze.plKwiecień 7, 2019

Suplementy diety termogeniczne

KlaudiaLuty 23, 2019

Suplementy diety modelujące nogi

KlaudiaLuty 23, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone