Dietetyka i zdrowe odżywianie

Hormony – pomoc od ziół dla kobiet

Hormony – pomoc od ziół dla kobiet

Hormonalne problemy dopadają kobiety w każdym wieku. Zioła na kobiece dolegliwości są bardzo popularna odpowiedzią na te kwestie. Więc dzisiaj proponujemy cztery bardzo skuteczne zioła pomagające na kobiece zawirowania w organizmie. Zioła znane i mniej znane, które naprawdę są zbawienne dla kobiecych hormonów.

ZIOŁA NA KOBIECE DOLEGLIWOŚCI

NIEPOKOLANEK MNISI

Jest bardzo często składnikiem mieszanek na specyficzne problemy kobiece. Łagodzi PMS czyli objawy napięcia przedmiesiączkowego, takie jak wahania nastroju, obrzęk piersi. Pomaga w dojściu organizmu do równowagi w zakresie regularności cykli. Wpływa między innymi na zawartość prolaktyny, która w nadmiarze blokuje jajeczkowanie i hormonu o nazwie  FSH i LSH wpływajace na progesteron i estrogeny. Lecznicze substancje znajdują się w owocach i liściach rośliny. Jest dostępna pod postacią herbatki, naparu lub tabletek

UWAGI

Nie wolno go zażywać będąc już w ciąży

KONICZYNA CZERWONA

Izoflawony, które zawiera ta znana i urocza roślina mają podobne działanie do kobiecych hormonów, zwłaszcza estradiolu. Jest zalecana szczególnie w trakcie czasu okołomenopauzalnego.

U niektórych kobiet koniczyna czerwona łagodzi między innymi: problemy ze snem i uczucie gorąca. Także dodatkowo wpływa na lepszą kondycję skóry. Przy takich problemach zaleca się pić trzy filiżanki naparu, lub spożywać jedną kapsułkę na dobę.

UWAGI

Jest to naturalna alternatywa dla kobiet nie mogących stosować sztucznej terapii HTZ. Także koniczyna czerwona to jedyne rozwiązanie w przypadku gdy kobieta jest uczulona na białko soi, a większość preparatów z półki aptecznej zawierającej fitoestrogeny.

ŻEŃ SZEŃ SYBERYJSKI

Substancją leczniczą jest żółto – brązowy korzeń. Łagodzi objawy menopauzy, reguluje także cykle, pomaga przy bolesnych miesiączkach, a także jest kobiecym afrodyzjakiem.

UWAGI

Należy pamiętać, że żeń – szeń syberyjski nie może być zażywany w trakcie ciąży i okresu. Absolutnie jest zakazany dla osób z problemami krzepliwości krwi i gdy żołądek jest bardzo wrażliwy.

JASNOTA BIAŁA

Kwiaty jasnoty białej poprzez obecność śluzów, flawonoidów i glikozydów są idealne dla kobiet. Zmniejszają zbyt obfite krwawienia, zmniejszają ryzyko anemii. Poprawiają samopoczucie kobiet w czasie klimakterium.

Zioła na kobiece dolegliwości są naprawdę wielkim wsparciem. Taka wiedza stanowi bardzo duży potencjał i szansę dla kobiet. Naturalne kuracje wspomagają leczenie.

Dlatego każda kobieta powinna pamiętać o badaniach regularnych, wizytach u ginekologa. Kwestia zdrowego układu hormonalnego to także kwestia zdrowia układu nerwowego i prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Jesteśmy ciekawi czy próbowałyście drogie kobiety same pić ziółka?, czy rzeczywiście sprawdzałyście na swoim organiźmie ich skuteczność?.

Wyświetl komentarz (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Dieta IF – czym jest Intermittent Fasting?

Julia Cichaczewska18 stycznia, 2024

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Jak poprawić działanie spalaczy tłuszczu? – praktyczne wskazówki

Julia Cichaczewska3 listopada, 2023

Dieta bogata w białko – zalety i wady

Spalacze.pl3 października, 2023

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Zdrowe odżywianie: klucz do sukcesu – porady dietetyczne, nowości

spalacze11 kwietnia, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone