Odchudzanie

Idealna waga – czyli co dla kogo

Idealna waga – czyli co dla kogo

Waga jest czynnikiem, który wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie oraz wygląd. Warto wiedzieć, że u każdego waga powinna wyglądać inaczej, a dwa kilogramy nadwagi wcale nie są takie złe, jak może nam się to wydawać. Czas więc dowiedzieć się, jaka waga jest idealna dla ciebie i kiedy należy zacząć się zamartwiać nadwagą.

Waga idealna dla kobiet

Zanim zaczniesz się martwić, że cierpisz z powodu nadwagi, ponieważ twoja koleżanka waży o dwa kilogramy mniej niż ty, sprawdź, jaki jest twój wskaźnik BMI. Jest to jedyny właściwy wskaźnik prawidłowej wagi, a jego zastosowanie jest bardzo proste. W obecnych czasach każdy może obliczyć swój wskaźnik BMI samodzielnie. Kalkulatory dostępne są w internecie, a obliczenie wskazanej wagi do naszego wzrostu może zająć nam nie więcej niż trzy minuty. U kobiet i u mężczyzn BMI liczy się dokładnie tak samo. Jest to działanie wykonane do stosunku wagi ciała, podanej w kilogramach do wzrostu, który wyrażany jest w metrach. Wyznacznik odpowiedniej wagi do wzrostu powinien mieścić się od 18,5 do 20. Kiedy wskaźnik wykazuje poniżej 18,5, można mówić o niedowadze. Kiedy wskaźnik pokazuje powyżej 20 świadczyć to może o nadwadze.

Jak często kontrolować swoją wagę?

Monitorowanie wagi jest bardzo ważne, ponieważ nadwaga lub niedowaga jest niezwykle niebezpieczna dla zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że nie trzeba stawać na wadze każdego dnia lub po każdym posiłku. Nie jest to konieczne, ponieważ kontrolowanie wagi stanie się dla nas obsesją i każdego dnia liczyć będziemy każdą spożytą kalorię. Warto ważyć się raz w tygodniu, najlepiej na początku lub na końcu tygodnia. Dzięki temu będziemy widzieć, czy nasza waga szybko się zmienia, czy waha się o kilka kilogramów. Drobne wahania wagi nie są niepokojące, a u kobiet spotykane są znacznie częściej niż u mężczyzn. Warto również pamiętać, że pod koniec cyklu kobieta zaczyna zwiększać masę ciała, ponieważ często dochodzi do gromadzenia się nadmiernej ilości wody w organizmie tuż przed miesiączką. Kiedy pojawi się krwawienie, waga zacznie wracać do normy.

Kiedy najlepiej się ważyć?

Wiele osób popełnia błąd podczas ważenia i staje na wagę wieczorem. Jest to duży błąd, ponieważ żołądek i układ pokarmowy jeszcze nie strawiły wszystkich posiłków, które zostały spożyte w ciągu dnia. Przez to waga nie będzie wskazywać naszej rzeczywistej masy ciała. Najlepiej ważyć się rano, kiedy układ pokarmowy jest prawie pusty. Wtedy waga wskazywać będzie prawidłową masę naszego ciała.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Dlaczego chrom wspomaga odchudzanie?

MonikaLipiec 2, 2019

Ćwiczenia, jako sposób na walkę z niechcianymi boczkami

KlaudiaCzerwiec 12, 2019

Poradnik redukowana tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 21, 2019

Domowy trening na spalanie tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 19, 2019

Jak białko wpływa na odchudzanie?

KlaudiaMaj 12, 2019

Czy basen, jest sposobem na odchudzanie?

MonikaKwiecień 11, 2019
Tłuszcz wisceralny, tłuszcz wewnętrzny, otyłość brzuszna

Tłuszcz trzewny i podskórny: dlaczego zbyt niski poziom tłuszczu jest niezdrowy?

RedakcjaLuty 14, 2019

Ćwiczenia, które wspomagają odchudzanie

KlaudiaLuty 12, 2019

Adaptacje metaboliczne — co zrobić, gdy odchudzanie przestaje przynosić skutki?

Spalacze.plStyczeń 22, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone