Odchudzanie

Idealna waga – czyli co dla kogo

Idealna waga – czyli co dla kogo

Waga jest czynnikiem, który wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie oraz wygląd. Warto wiedzieć, że u każdego waga powinna wyglądać inaczej, a dwa kilogramy nadwagi wcale nie są takie złe, jak może nam się to wydawać. Czas więc dowiedzieć się, jaka waga jest idealna dla ciebie i kiedy należy zacząć się zamartwiać nadwagą.

Waga idealna dla kobiet

Zanim zaczniesz się martwić, że cierpisz z powodu nadwagi, ponieważ twoja koleżanka waży o dwa kilogramy mniej niż ty, sprawdź, jaki jest twój wskaźnik BMI. Jest to jedyny właściwy wskaźnik prawidłowej wagi, a jego zastosowanie jest bardzo proste. W obecnych czasach każdy może obliczyć swój wskaźnik BMI samodzielnie. Kalkulatory dostępne są w internecie, a obliczenie wskazanej wagi do naszego wzrostu może zająć nam nie więcej niż trzy minuty. U kobiet i u mężczyzn BMI liczy się dokładnie tak samo. Jest to działanie wykonane do stosunku wagi ciała, podanej w kilogramach do wzrostu, który wyrażany jest w metrach. Wyznacznik odpowiedniej wagi do wzrostu powinien mieścić się od 18,5 do 20. Kiedy wskaźnik wykazuje poniżej 18,5, można mówić o niedowadze. Kiedy wskaźnik pokazuje powyżej 20 świadczyć to może o nadwadze.

Jak często kontrolować swoją wagę?

Monitorowanie wagi jest bardzo ważne, ponieważ nadwaga lub niedowaga jest niezwykle niebezpieczna dla zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że nie trzeba stawać na wadze każdego dnia lub po każdym posiłku. Nie jest to konieczne, ponieważ kontrolowanie wagi stanie się dla nas obsesją i każdego dnia liczyć będziemy każdą spożytą kalorię. Warto ważyć się raz w tygodniu, najlepiej na początku lub na końcu tygodnia. Dzięki temu będziemy widzieć, czy nasza waga szybko się zmienia, czy waha się o kilka kilogramów. Drobne wahania wagi nie są niepokojące, a u kobiet spotykane są znacznie częściej niż u mężczyzn. Warto również pamiętać, że pod koniec cyklu kobieta zaczyna zwiększać masę ciała, ponieważ często dochodzi do gromadzenia się nadmiernej ilości wody w organizmie tuż przed miesiączką. Kiedy pojawi się krwawienie, waga zacznie wracać do normy.

Kiedy najlepiej się ważyć?

Wiele osób popełnia błąd podczas ważenia i staje na wagę wieczorem. Jest to duży błąd, ponieważ żołądek i układ pokarmowy jeszcze nie strawiły wszystkich posiłków, które zostały spożyte w ciągu dnia. Przez to waga nie będzie wskazywać naszej rzeczywistej masy ciała. Najlepiej ważyć się rano, kiedy układ pokarmowy jest prawie pusty. Wtedy waga wskazywać będzie prawidłową masę naszego ciała.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone