Trening

Jak bieganie wpływa na nasze zdrowie

Jak bieganie wpływa na nasze zdrowie

Sport to zdrowie, jednak dyscyplina, jaka jest bieganie, ma dobry wpływ na nasz organizm wiele osób wątpi. Są osoby, które uważają, że podczas biegania nasze stawy są obciążone, przez co narażeni jesteśmy na różnego rodzaju kontuzje. Pojawiają się również inne tezy na temat biegania i jego negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Jeśli więc zastanawiasz się, czy warto zacząć biegać, warto byś dowiedział się, jak ta dyscyplina sportu wpływa na funkcjonowanie organizmu.

  1. Bieganie poprawia nastrój

Bieganie, tak samo, jak każda inna dyscyplina sportu sprawia, że organizm zaczyna produkować większe ilości hormonów odpowiedzialnych za dobry nastrój, czyli na przykład endorfiny. Tak więc podczas biegania zaczynamy czuć się lepiej, a nasze samopoczucie znacząco się poprawia. Kolejnym plusem biegania jest to, że sport przyczynia się do zmniejszenia hormonów stresu w organizmie.

Powinnyśmy pamiętać, że na stres narażony jest niemal każdy z nas. W obecnych czasach narażeni jesteśmy na długotrwały stres, który może przyczyniać się do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworów. Jeśli więc chcemy zmniejszyć stres w naszym życiu, to warto zacząć ćwiczyć.

  1. Bieganie na poprawę pracy układu ruchu

Podczas biegania do pracy angażowane są mięśnie ca całym ciele. Jeśli więc chcemy wzmocnić kondycję naszych mięśni, to bieganie będzie jednym z najlepszych sposobów. Nie możemy również zapomnieć, że do ruchu angażowane są także kości i stawy. One również zaczynają się wzmacniać, a ich praca znacząco się poprawia. Bieganie ma więc zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego układu ruchu.

  1. Bieganie na spalanie tłuszczu z brzucha

Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale podczas biegania mięśnie brzucha zostają pobudzone do aktywnej pracy. Dzięki temu w łatwy sposób możemy spalić tkane tłuszczową z brzucha. To właśnie otyłość brzuszna jest najczęściej spotykana u osób w obecnych czasach. Jej pobycie się nie jest łatwe, jednak możemy przyśpieszyć ten proces, włączając do naszego życia aktywność fizyczną, jaką jest bieganie.

  1. Bieganie na odchudzanie

Podczas biegania spala się ponad siedemset kalorii. Takie wyniki jesteśmy w stanie osiągnąć, biegając w umiarkowanym tempie przez godzinę. Jest to wynik zadowalający, jeśli spojrzymy na jazdę rowerem, która daje nam prawie połowę mniej spalonych kalorii w tym samym czasie. Jeśli więc naszym problemem jest otyłość lub nadwaga to konieczne jest rozpoczęcie aktywności fizycznej. Do spalania tłuszczu idealnie nada się bieganie. A jest tak, ponieważ podczas biegania zwiększa się poziom hormonu wzrostu w organizmie. A jest to hormon, który odpowiedzialny jest za zmniejszanie tkanki tłuszczowej.

  1. Bieganie a stawy

Jest wiele osób, które rezygnują z biegania, ponieważ jest to sport, który najbardziej obciąża stawy. To jedna nie jest prawda. W przypadku, jeśli ćwiczymy w nieprawidłowy sposób, to rzeczywiście bieganie może być sportem, który naraża nas na kontuzję stawów. Jednak warto pamiętać, że jeśli przed treningiem będziemy rozgrzewać się w odpowiedni sposób, biegać będziemy w dobrze dobranych butach i po nierównym podłożu, to będzie to sport bezpieczny, który niesie wiele korzyści dla zdrowia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trening

More in Trening

Jak przygotować się do długiej trasy na rowerze?

Spalacze.plLuty 23, 2019

Motywacja do ćwiczeń na nowy rok

KlaudiaLuty 21, 2019

Jaki strój do biegania wybrać w chłodne dni?

MonikaLuty 20, 2019

Jak zapobiec kontuzjom w treningu siłowym?

Spalacze.plLuty 18, 2019

Jak zacząć ćwiczyć po świętach?

MonikaLuty 18, 2019

Jaki trening może wspomóc odchudzanie?

MonikaLuty 18, 2019

10 tys. kroków dziennie — czy warto podjąć wyzwanie?

Spalacze.plLuty 13, 2019

Najważniejsze zasady treningowe

MonikaStyczeń 25, 2019

Jak poprawić kondycję przed sezonem rowerowym?

Spalacze.plStyczeń 21, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone