Trening

Jak ćwiczyć, by trening był efektywniejszy?

Jak ćwiczyć, by trening był efektywniejszy?

Odpowiedni trening pozwoli ci w szybkim tempie osiągnąć wyznaczony cel. Dzięki temu, że będziesz ćwiczyć prawidłowo szybciej spalisz tkankę tłuszczową i zgubisz zbędne kilogramy. W szybkim tempie rozbudujesz masę mięśniową. To wszystko pozwoli ci na zaoszczędzenie czasu, zmniejszenie wysiłku oraz oszczędność pieniędzy, które wydajesz na suplementy oraz siłownię. Koniecznie sprawdź jak ćwiczyć, by trening stał się jeszcze bardziej efektowny.

Ile powtórzeń wykonywać

To pytanie zadaje sobie wiele początkujących sportowców. To ile powtórzeń i z jakim obciążeniem najlepiej wykonywać ćwiczenia w dużej mierze zależy od tego jaki efekt na siłowni chcemy osiągnąć:

  • Zwiększenie siły i wytrzymałości – jeśli twoim celem jest zwiększenie siły i wytrzymałości mięśniowej musisz się liczyć z tym, że będziesz musiał podnosić ciężary, które liczą dziewięćdziesiąt procent twojej maksymalnej wytrzymałości. To więc oznacza, że podczas treningu będziesz czuć się jak pociąg towarowy, a każde podniesienie ciężaru będzie z ciebie wydobywać głośne jęki. Przy takim treningu wystarczą trzy serie z trzema powtórzeniami. Tutaj nie możesz liczyć na to, że mięśnie staną się większe i bardziej widoczne. Na początku zwiększa się ich wytrzymałość, a nie objętość.
  • Zwiększenia masy mięśniowej – podczas takich treningów musisz podnosić ciężary liczące sobie osiemdziesiąt procent twojej maksymalnej wytrzymałości. Na początku treningu czuć będziesz lekkie obciążenie, a na koniec poczujesz lekkie wyczerpanie, ale nadal będziesz w stanie wykonać ćwiczenie prawidłowo. Wykonuj ćwiczenia w trzech seriach po dziesięć powtórzeń. Na początku włókna mięśni będą pękać, przez zwiększony wysiłek, ale dzięki temu będą one szybciej zwiększać swoją objętość. Pamiętaj, że po takim treningu najlepiej zrobić sobie dwa dni przerwy, by mięśnie miały czas na regenerację.

Jak powinna wglądać rozgrzewka?

Rozgrzewka przed treningiem jest bardzo ważna i nie można jej pominąć. Podczas niej dotleniają się mięśnie i ścięgna, dzięki czemu zwiększa się ich elastyczność i wytrzymałość. Podczas rozgrzewki nie możesz się zmęczyć zbyt mocno, ponieważ szybko stracisz siły na dalsze ćwiczenia, czyli prawdziwy trening. Niech twoja rozgrzewka trwa dwadzieścia minut, a po tych ćwiczeniach nie możesz mieć zadyszki.

Picie w trakcie treningu

Woda jest jednym z głównych składników mięśni, więc nie może jej zabraknąć podczas twoich treningów, ponieważ odwodnienie sprawi, że mięśnie szybciej się niszczą i dłużej się regenerują. Tak więc podczas długich treningów regularnie uzupełniaj płyny, by nie doprowadzić do odwodnienia. Możesz sięgnąć po napoje izotoniczne, ponieważ zwierają one więcej minerałów niż zwykła woda mineralna. Im intensywniejszy jest trening tym szybciej wytrącane są składniki odżywcze z organizmu, a ty musisz zadbać o uzupełnienie tych braków, ponieważ wszystkie te składniki są niezbędne do regeneracji i rozbudowy mięśni.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone