Trening

Jak ćwiczyć w domu?

Jak ćwiczyć w domu?

 

Nie trzeba wykupywać karnetu na siłownię, ponieważ trening w domu może być tak samo efektowny, jak ten wykonywany na siłowni. Jednak, by trening w domu stał się efektowny i przyniósł najlepsze efekty warto pamiętać, że powinien być on idealnie skomponowany. Jak więc powinien wyglądać? Jakie są jego najważniejsze zasady?

Trenując w domu możesz ćwiczyć ze specjalistycznym sprzętem, jednak nie jest to konieczne. To jak powinny wyglądać twoje ćwiczenia w domu zależy głównie od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Musisz również określić w jakim czasie chcesz osiągnąć swój pierwszy cel. W domu, tak jak na siłowni możesz wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia, które angażują do pracy wszystkie partie mięśni:

  • Mięśnie łydek,
  • Mięśnie pośladków,
  • Mięśnie brzucha,
  • Mięśnie klatki piersiowej,
  • Mięśnie ramion,
  • Mięśnie pleców.

Każdy mięsień potrzebuje innego rodzaju ćwiczeń. Oczywiście rozbudowa mięśni przyjdzie nam sprawniej i łatwiej, jeśli będziemy ćwiczyć na siłowni, jednak wiele osób decyduje się na treningi w domu i osoby te osiągają te same efekty, jak na siłowni, a czasem nawet i lepsze. Wystarczy być wystarczająco zdeterminowanym, by osiągnąć swój wymarzony cel. Jeśli taki jesteś to z łatwością przyjdzie ci trzymanie się zasad treningu oraz zaczniesz prowadzić odpowiednią dla ciebie dietę, a to pomoże ci osiągnąć cel w szybkim i  zadowalającym tempie.

Jakie są wady i zalety ćwiczenia w domu?

Wiele sportowców początkujących pyta się, czy opłaca się trenować w domu? Jest tylko jedna odpowiedź na to pytanie: oczywiście, że ma sens, musi być jednak wykonywany prawidłowo i odbywać się regularnie. Jedną z największych zalet ćwiczenia w domu jest zaoszczędzenie pieniędzy. Na treningi na siłowni często idzie nam wydać około 100 złotych na miesiąc. Jeśli będziemy ćwiczyć na siłowni przez rok ,to wydamy na takie treningi aż 1200 złotych. To już jest duża kwota, a jeśli wybierzemy trening w domu, to te pieniądze możemy zaoszczędzić na wakacje lub wydać na swoje przyjemności. Kolejną zaletą ćwiczeń w domu jest czas. Siłowania nie jest otwarta dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu, a ćwiczyć w domu możesz o każdej porze dnia i nocy. Największymi wadami ćwiczenia w domu jest to, że często nie mamy dość motywacji na to, by zacząć i ćwiczyć regularnie. Może nam również doskwierać brak odpowiedniego sprzętu. A zniechęcająco może na nas działać to, że znacznie później widoczne są efekty ćwiczeń, a osiągnięcie celu może nam zająć nawet kilka miesięcy.

Jak ćwiczyć w domu?

Nie musisz mieć profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń. Nawet jeśli chcesz rozbudować masę mięśniową, to możesz osiągnąć ten cel wykonując odpowiednie ćwiczenia, które angażują do pracy wszystkie mięśnie na ciele. Wystarczy, że treningi będą obywać się co najmniej trzy razy w tygodniu, a każdy trening będzie trwać około godziny. Wybierz zestaw ćwiczeń, które angażują najważniejsze dla siebie partie mięśni i wykonuj je w trzech lub czterech seriach każde ćwiczenie po dwanaście powtórzeń.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trening

More in Trening

Najlepsze spalacze tłuszczu – co stosować oprócz treningu?

RedakcjaLuty 19, 2020

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

RedakcjaListopad 9, 2019

Jak prawidłowo wykonywać brzuszki?

KlaudiaPaździernik 18, 2019

Pogodzenie treningów z pracą – jak to zrobić?

MonikaWrzesień 13, 2019

Kiedy biegać – rano, czy wieczorem?

KlaudiaSierpień 11, 2019

Odpowiednia technika treningowa – co jest ważne?

KlaudiaSierpień 4, 2019

Jak zapobiec kontuzjom w treningu siłowym?

Spalacze.plLipiec 18, 2019

 Jakie są zalety i wady ćwiczenia w domu?

KlaudiaCzerwiec 18, 2019

Jak trenować w czasie letnich upałów?

Spalacze.plCzerwiec 17, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone