Trening

Jak ćwiczyć w domu?

Jak ćwiczyć w domu?

 

Nie trzeba wykupywać karnetu na siłownię, ponieważ trening w domu może być tak samo efektowny, jak ten wykonywany na siłowni. Jednak, by trening w domu stał się efektowny i przyniósł najlepsze efekty warto pamiętać, że powinien być on idealnie skomponowany. Jak więc powinien wyglądać? Jakie są jego najważniejsze zasady?

Trenując w domu możesz ćwiczyć ze specjalistycznym sprzętem, jednak nie jest to konieczne. To jak powinny wyglądać twoje ćwiczenia w domu zależy głównie od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Musisz również określić w jakim czasie chcesz osiągnąć swój pierwszy cel. W domu, tak jak na siłowni możesz wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia, które angażują do pracy wszystkie partie mięśni:

  • Mięśnie łydek,
  • Mięśnie pośladków,
  • Mięśnie brzucha,
  • Mięśnie klatki piersiowej,
  • Mięśnie ramion,
  • Mięśnie pleców.

Każdy mięsień potrzebuje innego rodzaju ćwiczeń. Oczywiście rozbudowa mięśni przyjdzie nam sprawniej i łatwiej, jeśli będziemy ćwiczyć na siłowni, jednak wiele osób decyduje się na treningi w domu i osoby te osiągają te same efekty, jak na siłowni, a czasem nawet i lepsze. Wystarczy być wystarczająco zdeterminowanym, by osiągnąć swój wymarzony cel. Jeśli taki jesteś to z łatwością przyjdzie ci trzymanie się zasad treningu oraz zaczniesz prowadzić odpowiednią dla ciebie dietę, a to pomoże ci osiągnąć cel w szybkim i  zadowalającym tempie.

Jakie są wady i zalety ćwiczenia w domu?

Wiele sportowców początkujących pyta się, czy opłaca się trenować w domu? Jest tylko jedna odpowiedź na to pytanie: oczywiście, że ma sens, musi być jednak wykonywany prawidłowo i odbywać się regularnie. Jedną z największych zalet ćwiczenia w domu jest zaoszczędzenie pieniędzy. Na treningi na siłowni często idzie nam wydać około 100 złotych na miesiąc. Jeśli będziemy ćwiczyć na siłowni przez rok ,to wydamy na takie treningi aż 1200 złotych. To już jest duża kwota, a jeśli wybierzemy trening w domu, to te pieniądze możemy zaoszczędzić na wakacje lub wydać na swoje przyjemności. Kolejną zaletą ćwiczeń w domu jest czas. Siłowania nie jest otwarta dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu, a ćwiczyć w domu możesz o każdej porze dnia i nocy. Największymi wadami ćwiczenia w domu jest to, że często nie mamy dość motywacji na to, by zacząć i ćwiczyć regularnie. Może nam również doskwierać brak odpowiedniego sprzętu. A zniechęcająco może na nas działać to, że znacznie później widoczne są efekty ćwiczeń, a osiągnięcie celu może nam zająć nawet kilka miesięcy.

Jak ćwiczyć w domu?

Nie musisz mieć profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń. Nawet jeśli chcesz rozbudować masę mięśniową, to możesz osiągnąć ten cel wykonując odpowiednie ćwiczenia, które angażują do pracy wszystkie mięśnie na ciele. Wystarczy, że treningi będą obywać się co najmniej trzy razy w tygodniu, a każdy trening będzie trwać około godziny. Wybierz zestaw ćwiczeń, które angażują najważniejsze dla siebie partie mięśni i wykonuj je w trzech lub czterech seriach każde ćwiczenie po dwanaście powtórzeń.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone