Zdrowie

Jak działa nowoczesna mikstura – czyli miód i olej lniany

Jak działa nowoczesna mikstura – czyli miód i olej lniany

W internecie roi się od przepisów na cudowne mieszanki do picia. Wielu z nas doskonale wie o napoju z wody z soku z cytryny, który ma pomóc nam w odchudzanie i oczyszczanie organizmu. Doskonałe są również mieszanki z zielonych warzyw i kurkumy, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak ostatnio dużo się słyszy na temat nowej mikstury, która składa się z miodu i leju lnianego. To jednak nie wszystkie składniki, które są nam potrzebne, ponieważ ważny jest tutaj również sok z cytryny, a także posiekany czosnek. W czym pomóc ma nam ten nietypowy napój?

Narząd wzroku

Niestety wiadomo nie od dziś, że wraz z wiekiem u każdego człowieka pojawia się problem z pogarszającym się wzrokiem. A jednak są sposoby, by zahamować te procesy i opóźnić proces pogorszenia się wzroku. Dobrym sposobem jest odpowiednia dieta, która zawiera w sobie składniki, wspierające narządu wzorku. U większości osób problem z oczami pojawia się przy chorobie zwyrodnieniowej plamki żółtej, kiedy zwiększa się suchość oczu, a także przy zaćmie. Te wszystkie przypadłości mają dużo wspólnego z naszym sposobem odżywiania. Jak wiadomo żywność i to, co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Co więc zrobić, by o siebie zadbać?

Badania najlepszymi dowodami

Przeprowadzono wiele badań na temat tego, jaki sposób żywienia wpływa na nasze zdrowie. Jedne z badań wykazały, że trzymanie się zdrowiej diety i jedzenie dużej ilości warzyw i owoców może znacząco zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób oczu. Zdaniem dietetyków dla zdrowia oczu należy dbać o to, by nasza codzienna dieta była bogata w takie składniki jak:

  • Witamina A, która znajduje się w marchewce i pomidorach,
  • Witamina C, której źródeł można szukać w cytrynie, papryce i truskawce,
  • Witamina E, której duże stężenia znajdują się w lejach roślinnych orzechach,
  • Cynk,
  • Miedź,
  • Magnez,
  • Luteina, która znaleźć możemy w szpinaku.

Miód i olej lniany – dobry na oczy?

Skoro te właśnie składniki odżywcze są ważne dla naszego wzroku, to może połączyć ze sobą składniki, które są w nie bogate. Olej lniany zawiera w sobie wiele kwasów tłuszczowych, które są ważne dla pracy mózgu, a niskie stężenie tych kwasów tłuszczowych w organizmie może przyczynić się do pojawienia się problemów ze wzrokiem. A miód ma działanie przeciwzapalne i odkażające, dzięki czemu doskonale sprawdza się przy łagodzeniu podrażnień, a jego działanie może zostać wykorzystane przy leczeniu zapalenia spojówek i rogówki oka. Połączenie tych dwóch składników wraz z sokiem z cytryny, który ma działanie przeciwutleniające i przeciwbakteryjnym czosnkiem, daje wiele dobrego dla naszego wzroku.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone