Suplementy i odżywki

Jak działają spalacze tłuszczu?

Jak działają spalacze tłuszczu?

Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że podstawą skutecznego odchudzania, jest dobrze zbilansowana dieta odchudzająca, a także aktywność fizyczna. W połączeniu te dwa czynniki powinny przyśpieszyć nam osiągnięcie określonego efektu, Jednak proces ten przyśpieszyć może stosowanie środków odchudzających, czyli preparatów, które bardzo często nazywane są również spalaczami tłuszczu. Nazwa ta sprawia, że mamy wrażenie, iż tego rodzaju preparaty są naprawdę skuteczne i mają silne działanie. Te suplementy diety skupiają się na tkance tłuszczowej i doprowadzają do jej samoistnego spalania. Jest to jednak uproszczony schemat działania tego rodzaju suplementów diety. Dowiedźmy się więc, jak działają spalacze tłuszczu.

Termogeneza – spalacze tłuszczu

Działaniem podstawowym spalaczy tłuszczu, jest termogeneza. To oznacza, że zaczynają one stymulować termogenezę, czyli zwiększają wydatki energetyczne naszego organizmu. Prościej możemy powiedzieć, że tego rodzaju suplementy diety prowadzą do przyśpieszenia przemiany materii. Termogeneza rozpoczyna się najsilniej za pośrednictwem kofeiny, która współdziała z innymi składnikami o podobnym działaniu. Bardzo podobne działanie daje ekstrakt z zielonej herbaty. Warto wiedzieć, że przeprowadzono wiele badań na temat działania spalaczy tłuszczu i ich termogeniczne działanie sprawiło, że niemal wszystkie osoby badanie osiągały efekt spalania nawet kilkuset spalonych kalorii więcej.

Lipoliza – spalacze tłuszczu

Lipoliza to ważny proces i warto zapamiętać znaczenie tego słowa. Lipoliza to proces, który pozwala na uwolnienie się kwasów tłuszczowych oraz glicerolu z komórek tłuszczowych. Tak więc dochodzi do mobilizacji zapasów tkanki tłuszczowej, by mogły zostać one wykorzystane przez organizm. Tutaj ponownie ważnym składnikiem jest kofeina, która ma silne działanie stymulujące ośrodkowy układ nerwowy, przez co prowadzi ona do podwyższenia się stężenia adrenaliny i noradrenaliny. Hormony te sprawiają, że stajemy się pobudzeni, co można wyraźnie zauważyć po spożyciu kofeiny. Jednak to nie wszystko, przyczyniają się one również do interakcji z receptorami androgenicznymi z komórkami tłuszczowymi, dzięki czemu rozpoczyna się proces stymulowania wydzielania kwasów tłuszczowych. Ten proces może również wpływać na synefrynę, która wchodzi samoistnie w interakcję z receptorami.

Oksydacja tłuszczów – spalacze tłuszczu

Po lipolizie, czyli po uwolnieniu kwasów tłuszczowych, zaczynają one podróżować po krwiobiegu i konieczne jest ich wykorzystanie przez układ mięśniowy. Ten proces wydaje się naturalny, ale w wielu przypadkach możliwe jest, że kwasy tłuszczowe, które wydostają się z komórek tłuszczowych, ponownie do nich wracają, przez co koło się zamyka. Taki proces wracania kwasów tłuszczowych do tkanek tłuszczowych zwany jest rektyfikacją. Dobre i skuteczne spalacze tłuszczu sprawiają, że mitochondria zostają pobudzone do pracy, a dzięki temu, że znajdują się one w komórkach mięśniowych, to kwasy tłuszczowe są utlenianie i zamieniane na czystą energię.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalaczeCzerwiec 6, 2021

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalaczeMaj 18, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczeMaj 6, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

MilenaKwiecień 9, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalaczeKwiecień 7, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.plMarzec 10, 2021

DNP – spalacz czy trucizna?

SylwiaStyczeń 4, 2021

Jakie suplementy diety dla kobiet aktywnych fizycznie?

KlaudiaPaździernik 2, 2020

Boostery metabolizmu – jakie najlepiej wybrać?

MonikaWrzesień 9, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone