Zdrowie

Jak naturalnie zwiększyć libido?

Jak naturalnie zwiększyć libido?

Libido od zawsze było kapryśne. Jednak to nie oznacza, że już na zawsze odejdzie nam ochota na seks. Na podniesienie libido jest wiele prostych i naturalnych sposobów. Jednak trzeba liczyć się z tym, że często podniesienie libido nie jest łatwym zadaniem. Stres, pośpiech, przemęczenie, problemy ze snem, zaburzenia układu hormonalnego, nieprawidłowa dieta i brak ruchu to czynniki, które grają na naszą niekorzyść. Jednak warto rozpocząć walkę, by na nowo móc cieszyć się życiem seksualnym w związku.

Zacznij się ruszać!

Aktywność fizyczna ma niezastąpiony wpływ na libido. Badania, które wykonano w uniwersytecie w Teksasie wyraźnie mówią o tym, że kobiety, po ćwiczeniach dwudziestominutowych są bardziej pobudzone po obejrzeniu filmu erotycznego niż kobiety, które nie ćwiczyły. A kolejne badania tym razem przeprowadzone w uniwersytecie w Kalifornii wykazują, że mężczyźni, który ćwiczą regularnie znacznie częściej uprawiają seks i są z niego bardziej zadowoleni. Dzieje się tak dlatego, że podczas ćwiczeń nawet tych trwających pół godziny w organizmie zaczyna się produkcja endorfin. Są to hormonu, które niwelują stres oraz zmniejszają uczucie niepokoju. A stres jest jednym z największych wrogów libido. U mężczyzn zaś podczas ćwiczeń siłowych zwiększa się poziom testosteronu we krwi, a jest to hormon, który ma bezpośredni wpływ na poziom libido. Jednak to nie wszystko. Ćwiczenia sprawiają, że nie tylko czujemy się lepiej, ale wyglądamy na zdrowszych i czujemy się seksowniejsi. Dzięki temu zwiększa się nasza ochota na seks.

Nie zapominaj o spaniu

Seksuolodzy i specjaliści zapewniają nas, że po dobrze przespanej nocy będziemy mieli większą ochotę na seks niż po nocy, podczas której nie mogliśmy zasnąć. Brak snu i przemęczenie prowadzi do zmniejszenia się poziomu testosteronu u mężczyzn. A jest to hormon, który odpowiada na funkcje seksualne mężczyzn. Poza tym brak snu wpływa negatywnie na libido obniżając jego poziom. Najlepiej sprać od sześciu do ośmiu godzin w ciągu dobry . Najważniejsze jest jednak, by noc była przespana w spokoju. Jeśli przez kilka nocy uda nam się przespać co najmniej sześć godzin bez budzenia się, to ochota na seks powinna wrócić.

Jedź afrodyzjaki

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie libido jest jedzenie afrodyzjaków, czyli produktów, które podkręcają ochotę na seks. Jeśli chcesz naturalnie zwiększyć poziom libido w twojej codziennej diecie nie może zabraknąć takich składników jak seler, migdały, banany oraz awokado. Migdały mają największe działanie na organizm kobiety, sprawiają, że staje się ona bardziej namiętna. A jeśli chodzi o mężczyzn to warto, by jedli on duże ilości bananów. Mają one zbawienny wpływ na ich potencję oraz poprawiają jakość nasienia. Dodatkowo banany to jedno z największy źródeł cynku, a jest to pierwiastek, który reguluje poziom testosteronu we krwi. Jednym z najbardziej znanych afrodyzjaków są ostrygi – tak samo, jak banany zawierają one duże ilości cynku, który nazywany jest pierwiastkiem miłości. Kolejnym afrodyzjakami są orzechy, szparagi, czekolada, owoce morza, kawior, truskawki i wino.

Zadbajcie o siebie

Niestety rutyna w związku zdarza się bardzo często, a jest ona wrogiem libido, więc skutecznie odbiera nam ochotę na seks. Warto więc zadbać, by w związku pojawiło się nieco nowości, które zadbają o życie seksualne. Przed seksem możecie poświęcić chwilę na zrobienie sobie nawzajem masażu, który pobudzi zmysły i zwiększy ważą ochotę na igraszki. Poza tym do masaży możecie użyć olejków, które jeszcze bardziej zaostrzą apetyt na seks.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone