Zdrowie

Jak naturalnie zwiększyć libido?

Jak naturalnie zwiększyć libido?

Libido od zawsze było kapryśne. Jednak to nie oznacza, że już na zawsze odejdzie nam ochota na seks. Na podniesienie libido jest wiele prostych i naturalnych sposobów. Jednak trzeba liczyć się z tym, że często podniesienie libido nie jest łatwym zadaniem. Stres, pośpiech, przemęczenie, problemy ze snem, zaburzenia układu hormonalnego, nieprawidłowa dieta i brak ruchu to czynniki, które grają na naszą niekorzyść. Jednak warto rozpocząć walkę, by na nowo móc cieszyć się życiem seksualnym w związku.

Zacznij się ruszać!

Aktywność fizyczna ma niezastąpiony wpływ na libido. Badania, które wykonano w uniwersytecie w Teksasie wyraźnie mówią o tym, że kobiety, po ćwiczeniach dwudziestominutowych są bardziej pobudzone po obejrzeniu filmu erotycznego niż kobiety, które nie ćwiczyły. A kolejne badania tym razem przeprowadzone w uniwersytecie w Kalifornii wykazują, że mężczyźni, który ćwiczą regularnie znacznie częściej uprawiają seks i są z niego bardziej zadowoleni. Dzieje się tak dlatego, że podczas ćwiczeń nawet tych trwających pół godziny w organizmie zaczyna się produkcja endorfin. Są to hormonu, które niwelują stres oraz zmniejszają uczucie niepokoju. A stres jest jednym z największych wrogów libido. U mężczyzn zaś podczas ćwiczeń siłowych zwiększa się poziom testosteronu we krwi, a jest to hormon, który ma bezpośredni wpływ na poziom libido. Jednak to nie wszystko. Ćwiczenia sprawiają, że nie tylko czujemy się lepiej, ale wyglądamy na zdrowszych i czujemy się seksowniejsi. Dzięki temu zwiększa się nasza ochota na seks.

Nie zapominaj o spaniu

Seksuolodzy i specjaliści zapewniają nas, że po dobrze przespanej nocy będziemy mieli większą ochotę na seks niż po nocy, podczas której nie mogliśmy zasnąć. Brak snu i przemęczenie prowadzi do zmniejszenia się poziomu testosteronu u mężczyzn. A jest to hormon, który odpowiada na funkcje seksualne mężczyzn. Poza tym brak snu wpływa negatywnie na libido obniżając jego poziom. Najlepiej sprać od sześciu do ośmiu godzin w ciągu dobry . Najważniejsze jest jednak, by noc była przespana w spokoju. Jeśli przez kilka nocy uda nam się przespać co najmniej sześć godzin bez budzenia się, to ochota na seks powinna wrócić.

Jedź afrodyzjaki

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie libido jest jedzenie afrodyzjaków, czyli produktów, które podkręcają ochotę na seks. Jeśli chcesz naturalnie zwiększyć poziom libido w twojej codziennej diecie nie może zabraknąć takich składników jak seler, migdały, banany oraz awokado. Migdały mają największe działanie na organizm kobiety, sprawiają, że staje się ona bardziej namiętna. A jeśli chodzi o mężczyzn to warto, by jedli on duże ilości bananów. Mają one zbawienny wpływ na ich potencję oraz poprawiają jakość nasienia. Dodatkowo banany to jedno z największy źródeł cynku, a jest to pierwiastek, który reguluje poziom testosteronu we krwi. Jednym z najbardziej znanych afrodyzjaków są ostrygi – tak samo, jak banany zawierają one duże ilości cynku, który nazywany jest pierwiastkiem miłości. Kolejnym afrodyzjakami są orzechy, szparagi, czekolada, owoce morza, kawior, truskawki i wino.

Zadbajcie o siebie

Niestety rutyna w związku zdarza się bardzo często, a jest ona wrogiem libido, więc skutecznie odbiera nam ochotę na seks. Warto więc zadbać, by w związku pojawiło się nieco nowości, które zadbają o życie seksualne. Przed seksem możecie poświęcić chwilę na zrobienie sobie nawzajem masażu, który pobudzi zmysły i zwiększy ważą ochotę na igraszki. Poza tym do masaży możecie użyć olejków, które jeszcze bardziej zaostrzą apetyt na seks.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Zdrowie

Ferrytyna- za co jest odpowiedzialna, co powoduje, co w sytuacji jej nadmiaru, a co z jej niedoborem?

SylwiaMaj 29, 2020

Kwasy tłuszczowe – jakie mają działanie na organizm człowieka

MonikaMaj 25, 2020

Co na zgagę?

SylwiaMaj 12, 2020

Najlepsze źródła magnezu i dlaczego jest tak ważny?

Spalacze.plKwiecień 30, 2020

Czystek – hit ziołowy

spalaczeKwiecień 27, 2020

Wzmocnienie odporności  – co stosować

SylwiaMarzec 27, 2020

Jak uzyskać zwolnienie lekarskie online (e-ZLA)?

SylwiaMarzec 25, 2020

Dieta ketogeniczna zasady ketozy – FAQ

SylwiaMarzec 17, 2020

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaLuty 15, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone