Trening

Jak nauczyć się pływać – porady ekspertów

Jak nauczyć się pływać – porady ekspertów

Nie wszyscy potrafią pływać, a im później zaczynamy interesować się tym tematem tym trudniej przychodzi nam nauka. Może nie wiesz, jak zacząć, a od dłuższego czasu chcesz nauczyć się pływać, ale boisz się zanurzyć w wodzie. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy listę sposobów, na to, jak w łatwy sposób nauczyć się pływać. Dzięki tym poradom szybciej nauczysz się utrzymywać ciało a powierzchni wody, a także wreszcie pokonasz długość basenu samodzielnie.

Zacznij z pomocą

Rzucanie się samotnie na głęboką wodę, nie jest dobrym sposobem na nauczenie się pływać. Lepiej do nauki zaopatrz się w pomoc w postaci płetw lub deski do pływania. Takie sprzęty pozwolą ci na utrzymanie pozycji horyzontalnej, poprawiają pracę twoich nóg, a także pozwalają ci na szybkie opanowanie techniki pływania. Użycie deski może ułatwić ci utrzymanie ciała na powierzchni wody, a także wspomaga pracę rąk i nóg w czasie pływania. Pamiętaj jednak by nie korzystać z dmuchanych pływaków na ramiona, ponieważ nie uczą one w żaden sposób wpływania i sprawiają, że pozycja twojego ciała jest nieprawidłowa. Nadają się one jedynie do zabawy z dziećmi.

Jakie są zalety pływania:

  • Uaktywnia mięśnie do pracy jak żadna inna dyscyplina sportu,
  • Zwiększa naszą wytrzymałość,
  • Poprawia koordynację ruchową,
  • Wspomaga pracę płuc,
  • Dba o serce,
  • Poprawia krążenie krwi, dzięki czemu poprawia się praca całego organizmu,
  • Doskonale sprawdza się dla każdego (niemowląt, osób starszych, zdrowych i niepełnosprawnych)

Nie bój się wody

Dla wielu osób, które dopiero uczą się pływać, najtrudniejszym zadaniem jest zanurzenie głowy pod wodą i położenie się na jej powierzchni. Jeżeli tego nie opanujesz, to może się to dla ciebie stać przeszkodą, która nie pozwoli ci opanować techniki pływania. Najlepiej, jeżeli kilka razy poćwiczyć sobie na brzegu basenu zanurzanie głowy w wodzie. Rób to tak długo, aż twoje ciało przyzwyczai się do tego i nie będzie to dla ciebie coś przerażającego, a dzięki temu nie będzie sprawiać ci trudności.

Wybierz swój styl pływania

Dla początkujących najlepszym stylem pływania jest styl klastyczny, a zwany jest on również żabką. Jest to idealny sposób na nauczenie się pływać, a to dzięki temu, że doskonale wpływa on na naszą koordynację ruchową, a podczas pływania tym stylem nie trzeba wkładać w to wiele wysiłku. Trzeba jednak wiedzieć, że pływanie prawidłową żabką, wymaga od nas dobrej techniki. Jednak to jaki styl wybierzesz, zależy od ciebie. Może dla ciebie najłatwiejszym sposobem do pływania, jest kraul, czyli technika pływania na piersiach, a umożliwia ona najszybsze poruszanie się człowieka w wodzie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trening

 Jakie są zalety i wady ćwiczenia w domu?

KlaudiaCzerwiec 18, 2019

Jak trenować w czasie letnich upałów?

Spalacze.plCzerwiec 17, 2019

Najlepsza gimnastyka dla seniorów

KlaudiaCzerwiec 16, 2019

Mity na temat robienia brzuszków

KlaudiaCzerwiec 15, 2019

Jakie są wady i zalety ćwiczenia na siłowni?

KlaudiaCzerwiec 15, 2019

Jak prawidłowo wykonywać brzuszki

KlaudiaCzerwiec 14, 2019

Jak poprawić efektowność treningów?

KlaudiaCzerwiec 13, 2019

Czy bieganie może zaszkodzić?

KlaudiaCzerwiec 10, 2019

Odpowiednia technika treningowa – co jest ważne?

KlaudiaMaj 21, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone