Trening

Jak nauczyć się pływać – porady ekspertów

Jak nauczyć się pływać – porady ekspertów

Nie wszyscy potrafią pływać, a im później zaczynamy interesować się tym tematem tym trudniej przychodzi nam nauka. Może nie wiesz, jak zacząć, a od dłuższego czasu chcesz nauczyć się pływać, ale boisz się zanurzyć w wodzie. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy listę sposobów, na to, jak w łatwy sposób nauczyć się pływać. Dzięki tym poradom szybciej nauczysz się utrzymywać ciało a powierzchni wody, a także wreszcie pokonasz długość basenu samodzielnie.

Zacznij z pomocą

Rzucanie się samotnie na głęboką wodę, nie jest dobrym sposobem na nauczenie się pływać. Lepiej do nauki zaopatrz się w pomoc w postaci płetw lub deski do pływania. Takie sprzęty pozwolą ci na utrzymanie pozycji horyzontalnej, poprawiają pracę twoich nóg, a także pozwalają ci na szybkie opanowanie techniki pływania. Użycie deski może ułatwić ci utrzymanie ciała na powierzchni wody, a także wspomaga pracę rąk i nóg w czasie pływania. Pamiętaj jednak by nie korzystać z dmuchanych pływaków na ramiona, ponieważ nie uczą one w żaden sposób wpływania i sprawiają, że pozycja twojego ciała jest nieprawidłowa. Nadają się one jedynie do zabawy z dziećmi.

Jakie są zalety pływania:

  • Uaktywnia mięśnie do pracy jak żadna inna dyscyplina sportu,
  • Zwiększa naszą wytrzymałość,
  • Poprawia koordynację ruchową,
  • Wspomaga pracę płuc,
  • Dba o serce,
  • Poprawia krążenie krwi, dzięki czemu poprawia się praca całego organizmu,
  • Doskonale sprawdza się dla każdego (niemowląt, osób starszych, zdrowych i niepełnosprawnych)

Nie bój się wody

Dla wielu osób, które dopiero uczą się pływać, najtrudniejszym zadaniem jest zanurzenie głowy pod wodą i położenie się na jej powierzchni. Jeżeli tego nie opanujesz, to może się to dla ciebie stać przeszkodą, która nie pozwoli ci opanować techniki pływania. Najlepiej, jeżeli kilka razy poćwiczyć sobie na brzegu basenu zanurzanie głowy w wodzie. Rób to tak długo, aż twoje ciało przyzwyczai się do tego i nie będzie to dla ciebie coś przerażającego, a dzięki temu nie będzie sprawiać ci trudności.

Wybierz swój styl pływania

Dla początkujących najlepszym stylem pływania jest styl klastyczny, a zwany jest on również żabką. Jest to idealny sposób na nauczenie się pływać, a to dzięki temu, że doskonale wpływa on na naszą koordynację ruchową, a podczas pływania tym stylem nie trzeba wkładać w to wiele wysiłku. Trzeba jednak wiedzieć, że pływanie prawidłową żabką, wymaga od nas dobrej techniki. Jednak to jaki styl wybierzesz, zależy od ciebie. Może dla ciebie najłatwiejszym sposobem do pływania, jest kraul, czyli technika pływania na piersiach, a umożliwia ona najszybsze poruszanie się człowieka w wodzie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone