Odchudzanie

Jak nie przytyć w święta Bożego Narodzenia?

Jak nie przytyć w święta Bożego Narodzenia?

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a jest to czas, kiedy na stole pojawia się wiele pyszności, jednak są one tuczące i szybko mogą prowadzić do zwiększenia się masy tłuszczowej w organizmie. Wiele osób właśnie w okresie świątecznym tyje, tak więc pojawia się pytanie, jak nie przytyć w święta. Podajemy najlepsze sposoby.

Nie pij za dużo

Może nam się wydawać, że niewinna lampka wina to nie wiele kalorii. Skoro woda jest pozbawiona kalorii, to ile może mieć alkohol? To jednak błędne myślenie. Napoje alkoholowe często pojawiają się na stole świątecznym i wielokrotnie wznoszone są toasty. Jednak takie napoje są również zmorą każdej osoby na diecie, ponieważ są kaloryczne i przyczyniają się do spowolnienia metabolizmu. Postaraj się więc ograniczyć picie alkoholu w okresie świątecznym. To może być dla wielu osób trudne zadanie, ale jeśli chcemy zachować idealną sylwetkę, to jest to konieczne.

Nie jedz za dużo

Na świątecznym stole można znaleźć wiele pysznych potraw, które cały czas nas zachęcają, by ich spróbować. Nie ma co się jednak oszukiwać, prawda jest taka, że wszystkie te potrawy są bogate w tłuszcze i węglowodany, a przecież mogą się one przyczynić do wzrostu masy ciała. Problemem wielu osób, jest to, że w święta bardzo często sięgają one po coś do jedzenia. Kawałek ciasta, mała kanapeczka z pieczonym mięsem, kolejny kawałek ciasta i odrobiona sałatki. I tak bez przerwy przez trzy dni. Jedzenie tak dużej ilości tłuszczy może prowadzić do katastrofy. Warto więc ograniczyć spożywanie wszystkiego co jest na stole świątecznym.

Jedz przed świętami

Jest wile osób, które samodzielnie przygotowują potrawy na wigilię. Jest jednak pewna zasada, której nadal trzyma się wiele rodzin. A mianowicie, to co na święta je się dopiero w święta. Jednak jest to zasada, która może przysporzyć nam wielu problemów. Jeśli przygotowujemy coś tylko na święta, to kiedy ten okres się wreszcie zacznie, to będziemy czuli niepohamowaną chęć na to, by spróbować wszystkiego na co tak długo czekaliśmy. Najeść się na kolejny rok. To jednak jest duży błąd. Jeśli zaczniemy jeść trochę wcześniej potrawy , które przygotowane są na święta, to w czasie Bożego Narodzenia nie będziemy mieli już tak dużej ochoty na tłuste potrawy. Tak więc nie będziemy tak dużo jeść.

Miej przy sobie pomoc

Zamiast słodkich ciast i tłustych przekąsek lepiej mieć przy sobie coś w zamian. Kiedy inni zajadają się kalorycznymi ciastami, ty możesz zjeść ciasto, ale takie, które jest mniej kaloryczne. Jest wiele ciast, które są przeznaczone dla osób na diecie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Białko- wszystko o jego stosowaniu po treningu

SylwiaListopad 6, 2018

Czy odżywki białkowe wspomagają odchudzanie?

MonikaListopad 3, 2018

Czym jest termogeneza?

MonikaListopad 2, 2018

Jak powinna wyglądać dieta kopenhaska – zasady, jadłospis, efekty i przeciwwskazania

KlaudiaListopad 1, 2018

KOMPOZYCJA SYLWETKI

Julia CichaczewskaPaździernik 24, 2018

8 nawyków, które pomogą Ci zadbać o sylwetkę

Spalacze.plPaździernik 23, 2018

Wpływ progesteronu na kobiecą kompozycję sylwetki

Julia CichaczewskaPaździernik 18, 2018

Iść na siłownię – najczęstsze pytania sportowców

KlaudiaPaździernik 7, 2018

Turystyka górska – sposób na odchudzanie

spalaczePaździernik 2, 2018

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone