Odchudzanie

Jak nie przytyć w święta Bożego Narodzenia?

Jak nie przytyć w święta Bożego Narodzenia?

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a jest to czas, kiedy na stole pojawia się wiele pyszności, jednak są one tuczące i szybko mogą prowadzić do zwiększenia się masy tłuszczowej w organizmie. Wiele osób właśnie w okresie świątecznym tyje, tak więc pojawia się pytanie, jak nie przytyć w święta. Podajemy najlepsze sposoby.

Nie pij za dużo

Może nam się wydawać, że niewinna lampka wina to nie wiele kalorii. Skoro woda jest pozbawiona kalorii, to ile może mieć alkohol? To jednak błędne myślenie. Napoje alkoholowe często pojawiają się na stole świątecznym i wielokrotnie wznoszone są toasty. Jednak takie napoje są również zmorą każdej osoby na diecie, ponieważ są kaloryczne i przyczyniają się do spowolnienia metabolizmu. Postaraj się więc ograniczyć picie alkoholu w okresie świątecznym. To może być dla wielu osób trudne zadanie, ale jeśli chcemy zachować idealną sylwetkę, to jest to konieczne.

Nie jedz za dużo

Na świątecznym stole można znaleźć wiele pysznych potraw, które cały czas nas zachęcają, by ich spróbować. Nie ma co się jednak oszukiwać, prawda jest taka, że wszystkie te potrawy są bogate w tłuszcze i węglowodany, a przecież mogą się one przyczynić do wzrostu masy ciała. Problemem wielu osób, jest to, że w święta bardzo często sięgają one po coś do jedzenia. Kawałek ciasta, mała kanapeczka z pieczonym mięsem, kolejny kawałek ciasta i odrobiona sałatki. I tak bez przerwy przez trzy dni. Jedzenie tak dużej ilości tłuszczy może prowadzić do katastrofy. Warto więc ograniczyć spożywanie wszystkiego co jest na stole świątecznym.

Jedz przed świętami

Jest wile osób, które samodzielnie przygotowują potrawy na wigilię. Jest jednak pewna zasada, której nadal trzyma się wiele rodzin. A mianowicie, to co na święta je się dopiero w święta. Jednak jest to zasada, która może przysporzyć nam wielu problemów. Jeśli przygotowujemy coś tylko na święta, to kiedy ten okres się wreszcie zacznie, to będziemy czuli niepohamowaną chęć na to, by spróbować wszystkiego na co tak długo czekaliśmy. Najeść się na kolejny rok. To jednak jest duży błąd. Jeśli zaczniemy jeść trochę wcześniej potrawy , które przygotowane są na święta, to w czasie Bożego Narodzenia nie będziemy mieli już tak dużej ochoty na tłuste potrawy. Tak więc nie będziemy tak dużo jeść.

Miej przy sobie pomoc

Zamiast słodkich ciast i tłustych przekąsek lepiej mieć przy sobie coś w zamian. Kiedy inni zajadają się kalorycznymi ciastami, ty możesz zjeść ciasto, ale takie, które jest mniej kaloryczne. Jest wiele ciast, które są przeznaczone dla osób na diecie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone