Odchudzanie

Jak nie przytyć w święta Bożego Narodzenia?

Jak nie przytyć w święta Bożego Narodzenia?

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a jest to czas, kiedy na stole pojawia się wiele pyszności, jednak są one tuczące i szybko mogą prowadzić do zwiększenia się masy tłuszczowej w organizmie. Wiele osób właśnie w okresie świątecznym tyje, tak więc pojawia się pytanie, jak nie przytyć w święta. Podajemy najlepsze sposoby.

Nie pij za dużo

Może nam się wydawać, że niewinna lampka wina to nie wiele kalorii. Skoro woda jest pozbawiona kalorii, to ile może mieć alkohol? To jednak błędne myślenie. Napoje alkoholowe często pojawiają się na stole świątecznym i wielokrotnie wznoszone są toasty. Jednak takie napoje są również zmorą każdej osoby na diecie, ponieważ są kaloryczne i przyczyniają się do spowolnienia metabolizmu. Postaraj się więc ograniczyć picie alkoholu w okresie świątecznym. To może być dla wielu osób trudne zadanie, ale jeśli chcemy zachować idealną sylwetkę, to jest to konieczne.

Nie jedz za dużo

Na świątecznym stole można znaleźć wiele pysznych potraw, które cały czas nas zachęcają, by ich spróbować. Nie ma co się jednak oszukiwać, prawda jest taka, że wszystkie te potrawy są bogate w tłuszcze i węglowodany, a przecież mogą się one przyczynić do wzrostu masy ciała. Problemem wielu osób, jest to, że w święta bardzo często sięgają one po coś do jedzenia. Kawałek ciasta, mała kanapeczka z pieczonym mięsem, kolejny kawałek ciasta i odrobiona sałatki. I tak bez przerwy przez trzy dni. Jedzenie tak dużej ilości tłuszczy może prowadzić do katastrofy. Warto więc ograniczyć spożywanie wszystkiego co jest na stole świątecznym.

Jedz przed świętami

Jest wile osób, które samodzielnie przygotowują potrawy na wigilię. Jest jednak pewna zasada, której nadal trzyma się wiele rodzin. A mianowicie, to co na święta je się dopiero w święta. Jednak jest to zasada, która może przysporzyć nam wielu problemów. Jeśli przygotowujemy coś tylko na święta, to kiedy ten okres się wreszcie zacznie, to będziemy czuli niepohamowaną chęć na to, by spróbować wszystkiego na co tak długo czekaliśmy. Najeść się na kolejny rok. To jednak jest duży błąd. Jeśli zaczniemy jeść trochę wcześniej potrawy , które przygotowane są na święta, to w czasie Bożego Narodzenia nie będziemy mieli już tak dużej ochoty na tłuste potrawy. Tak więc nie będziemy tak dużo jeść.

Miej przy sobie pomoc

Zamiast słodkich ciast i tłustych przekąsek lepiej mieć przy sobie coś w zamian. Kiedy inni zajadają się kalorycznymi ciastami, ty możesz zjeść ciasto, ale takie, które jest mniej kaloryczne. Jest wiele ciast, które są przeznaczone dla osób na diecie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Dlaczego chrom wspomaga odchudzanie?

MonikaLipiec 2, 2019

Ćwiczenia, jako sposób na walkę z niechcianymi boczkami

KlaudiaCzerwiec 12, 2019

Poradnik redukowana tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 21, 2019

Domowy trening na spalanie tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 19, 2019

Jak białko wpływa na odchudzanie?

KlaudiaMaj 12, 2019

Czy basen, jest sposobem na odchudzanie?

MonikaKwiecień 11, 2019
Tłuszcz wisceralny, tłuszcz wewnętrzny, otyłość brzuszna

Tłuszcz trzewny i podskórny: dlaczego zbyt niski poziom tłuszczu jest niezdrowy?

RedakcjaLuty 14, 2019

Ćwiczenia, które wspomagają odchudzanie

KlaudiaLuty 12, 2019

Adaptacje metaboliczne — co zrobić, gdy odchudzanie przestaje przynosić skutki?

Spalacze.plStyczeń 22, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone