Zdrowie

Jak obudzić libido– najlepsze sposoby

Jak obudzić libido– najlepsze sposoby

 

Zaburzenia w poziomie libido może zdarzyć się każdemu z nas. Jest to bardzo częsty problem, nawet wśród osób, u których poziom sprawności seksualnej jest najwyższy. Na poziom libido wpływ ma wiele czynników i każdy z nich jest ciężki do pokonania. To jednak nie oznacza, że mamy się poddać. Czas dowiedzieć się, jak w naturalny sposób zwiększyć naszą ochotę na seks.

Czemu libido jest niskie?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jakie są najlepsze sposoby na zwiększenie libido, warto wiedzieć co może wpłynąć negatywnie na jego poziom. Jest wiele czynników, które działają obniżająco na libido. Jednym z częstych, jest stres. Jesteśmy narażeni na niego każdego dnia i sprawia on, że zmniejsza się nasza ochota na seks. Problem z libido może pojawić się również przez natłok obowiązków i zadań, które trzeba wykonać i w domu i w pracy. Wahania w poziomie libido mogą pojawić się przez zaburzenia w pracy układu hormonalnego, a jest to problem, który dotyka nie tylko kobiety, ale również mężczyzn. Jak widać, jest wiele czynników, które obniżają naszą ochotę na seks i walka z nimi dla wielu z nas jest, jak niekończąca się walka z wiatrakami. Nie możemy się jednak podawać. W jaki sposób zwiększyć libido?

  1. Zadbaj o odpoczynek

Jednym z częstych powodów, dla których nasz organizm staje się przemęczony, jest zaburzenie w strefie dobowej. Jeśli chcemy mieć więcej siły i energii, konieczne jest przesypianie przynajmniej sześciu godzin w ciągu doby. Jeśli śpimy mniej, organizm nie ma czasu na odpoczynek, my stajemy się przemęczeni i nie mamy ochoty na zbliżenia z partnerem lub partnerką. Sposobem na dobry sen, jest położenie się do łóżka codziennie o tej samej porze. Organizm człowieka lubi regularność, jeśli więc zaczniemy kłaść się codziennie o tej samej godzinie do łóżka, to nasz umysł będzie wiedział, że teraz jest czas na odpoczynek i szybciej zaśniemy.

  1. Pamiętaj o zdrowiej diecie

Wiele osób, które mają zaburzenia libido sięga po suplementy diety, które mają pomóc nam w tym problemie. To jednak nie zawsze, jest skuteczne. Na początek warto zmienić nieco naszą codzienną dietę. Może niskie libido jest spowodowane niedoborem ważnych składników odżywczych, które prowadzą do zaburzeń w gospodarce hormonalnej? Jeśli tak warto sięgać po produkty spożywcze, które są silnymi afrodyzjakami. Jeśli nie wiesz, jakie są to produkt, to poniżej zobaczysz listę tych najlepszych i najsilniejszych:

  • Czerwone wino,
  • Gorzka czekolada,
  • Cynk,
  • Ostrygi,
  • Szparagi,
  • Owoc morza,
  • Granat

Dobrym sposobem na utrzymanie prawidłowego poziomu libido, jest zawarcie jednego afrodyzjaku w naszej codziennej diecie.

  1. Zadbaj o zbliżenie

Wielu specjalistów uważa, że im mniej seksu uprawiamy, tym mniej mamy na niego ochotę. Tak więc dłuższe przerwy w związku na podłożu seksualnym nie powinny się często zdarzać. Oczywiste jest to, że nie raz nawet nie mamy możliwości na zbliżenie z partnerem, ale jeśli jest taka okazja, warto to zrobić. Pamiętajcie również, że seks to nie tylko połączenie ciał, ale przede wszystkim pragnienie. Tak więc jeśli chcecie zwiększyć swoją ochotę na zbliżenie, to warto zadbać, by wasza gra wstępna trwała dłużej niż pięć minut. Możecie również wykonać masaże rozpalające.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone