Trening

Jak osiągnąć sukces – porady dla sportowców

Jak osiągnąć sukces – porady dla sportowców

Jest wielu sportowców, którzy nie są w stanie osiągnąć zadowalających wyników z wielu powodów. Ten problem pojawić się może u początkujących sportowców, ale również u tych doświadczonych, którzy pracują na swój sukces już od wielu miesięcy, a nawet lat. Często zdarza się, że motywacja do ćwiczeń zmniejsza się, a nawet całkowicie znika. Może się również zdarzyć, że pomimo długotrwałych treningów nie pojawiają się żadne efekty. Osiągnięcie sukcesu przez sportowców nie jest tak proste, jak może nam się wydawać. A dojście do celu może zając nawet kilka lat. Warto więc wiedzieć, jakie są sposoby na osiągnięcie sukcesu.

 1. Nie trać motywacji

Wielu początkujących sportowców traci motywację już po kilku tygodniach. Już jeden dzień przerwy sprawia, że trudniej jest wrócić do regularnych treningów. Przyczyn utraty chęci do dalszych ćwiczeń jest wiele. U wielu osób problemem jest ustawienia sobie za wysokich wymagać. Na początek nasz cel nie powinien być duży. Ma on być osiągnięty z łatwością, ale jednocześnie ma być dla nas wyzwaniem. Wyznaczanie sobie celów ciężkich, których osiągnięcie może trwać nawet rok, działa zniechęcająco, ponieważ przez dłuższy czas niewidoczne będą żadne efekty. Tak, więc jeśli decydujemy się na ćwiczenia, to warto wykonać kilka zadań:

 • Stwórz własny plan treningowy,
 • Pamiętaj o małych krokach,
 • Wyznaczaj sobie cele treningowe,
 • Stwórz tablicę motywacyjną.

Te wszystkie zadania są pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co możesz zrobić, by jeszcze bardziej zbliżyć się do swojego  wymarzonego celu, to koniecznie zapoznaj się z kolejną częścią artykułu.

 1. Pamiętaj o zdrowiej diecie

Niestety wielu młodych sportowców zapomina o tym, że nie tylko ćwiczenia są ważne. Dieta również ma swoją rolę i jest to rola bardzo ważna, a nawet niezastąpiona. Organizm sportowców zwiększa swoje zapotrzebowanie na składniki odżywcze, pod wpływem wysiłku fizycznego. Tak więc codzienna diecie powinna zawierać większe dawki witamin i minerałów. Konieczne jest wprowadzenie licznych zmian w jadłospisie, tak by zawierał on składniki bogate w niezbędne substancje odżywcze. Trzeba również liczyć się z tym, że posiłki powinny zawierać mniej tłuszczy i cukrów, które mogą przyczyniać się do zwiększenia się masy tłuszczowej. Tak więc codzienna dieta powinna składać się z:

 • Białka,
 • Węglowodanów,
 • Kwasów tłuszczowych,
 • Błonnika,
 • Witamin,
 • Minerałów.

 

 1. Dodatkowa suplementacja

Na świecie są osoby, które uważają, że dodatkowa suplementacja nie jest potrzebna nawet sportowcom. To jednak nie jest do końca prawda. To, czego potrzebuje nasz organizm, zależy od jego pracy. W przypadku niektórych osób dobrze zbilansowana dieta pokrywać będzie całe zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Są jednak osoby, które potrzebować będą dodatkowego wsparcia w postaci suplementów diety. W przypadku sportowców najczęściej wybierane to:

 • Aminokwasy,
 • Odżywki białkowe,
 • Witaminy,
 • Minerały,
 • Kreatyna,
 • kofeina
Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone