Odchudzanie

Jak powinna wyglądać dieta kopenhaska – zasady, jadłospis, efekty i przeciwwskazania

Jak powinna wyglądać dieta kopenhaska – zasady, jadłospis, efekty i przeciwwskazania

Zasady diety kopenhaskiej są bardzo rygorystyczne i wiele osób rezygnuje z tej metody odchudzania. Warto również wiedzieć, że wiele osób ostrzega pozostałych o tym, że przechodzenie przez ten rodzaj diety może doprowadzić do różnego rodzaju powikłań. A jednak, jest również wiele osób, które chwalą tą dietę i mówią o jej skuteczności. Sam zdecyduj, czy jest to dieta dla ciebie. Poznaj jej działanie, efekty, zasady i sprawdź, jakie są przeciwwskazania do jej stosowania.

Jakie są zasady diety kopenhaskiej?

Warto pamiętać, że podczas stosowania diety kopenhaskiej konieczne jest przestrzeganie kilku ważnych zasad. A mianowicie, nie można spożywać więcej niż od 600 do 800 kalorii dziennie. To sprawia, że defekt kaloryczny już od samego początku stosowanie tej diety jest ogromny. Przeciętna młoda kobieta powinna spożywać około 2000 kalorii na dzień. U mężczyzn zaleca się spożywanie nawet o 500 kalorii więcej. Łatwo więc możemy stwierdzić, że podczas tej diety może dojść do niedożywienia. Dla wielu osób taki defekt kaloryczny może kojarzyć się z głodówką. Jak więc wyjaśnić to, że dieta kopenhaska mimo  tego, że jest niezdrowa, jest skuteczna? Kolejną zasadą owej diety, jest przestrzeganie zasad spożywania posiłków. Pierwszy posiłek, czyli śniadanie najlepiej spożyć między ósmą, a dziewiątą rano. Obiad najlepiej spożywać między dwunastą, a czternastą po południu. A ostatni posiłek powinien się odbyć od szesnastej do osiemnastej. Dozwolone są niewielkie odchylenia od tej zasady, jednak nie powinny się one zdarzać za często. Trzeba również pilnować czasu trwania diety. Powinna ona trwać trzynaście dni i ani dnia dłużej. Jeśli w czasie tych niecałych dwóch tygodniu przerwiemy dietę lub nie zastosujemy się do zasad, to konieczne jest przerwanie diety kopenhaskiej i odczekanie nawet kilku miesięcy. To może dla wielu osób wydawać się absurdalne, ale w czasie tej diety nie zaleca się uprawiania sportu, ponieważ do może prowadzić do zbyt dużego obciążenia dla organizmu.

Czy dieta kopenhaska jest dla ciebie?

Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem diety kopenhaskiej, koniecznie musisz dowiedzieć się, czy jest ona dla ciebie. Tą dietę stosować mogą osoby, które są w pełni zdrowie i dorosłe. Warto również zadbać o konsultacje z lekarzem przed jej zastosowaniem. Takie zachowanie ostrożności, jest konieczne biorą pod uwagę, że w czasie jej trwania konieczne jest zrezygnowanie z węglowodanów, tłuszczy, a defekt kaloryczny jest ogromny. Warto również pamiętać, że ta dieta nie jest dla osób, które pracują ciężko fizycznie. Jest ona jednak idealna dla tych, którzy mają pracę biurową.

Przeciwwskazania do diety kopenhaskiej

Ze względu na jej rygorystyczne zasady, nie jest ona dla każdego. Na początek trzeba zaznaczyć, że nie jest ona dla młodych osób, których organizm nadal jest w fazie rozwoju. Nie zaleca się jej kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Trzeba również pamiętać, że dieta taka, jak kopenhaska nie jest dla osób, które są w podeszłym wieku lub cierpią z powodu jakiejkolwiek choroby przewlekłej.

Jakie efekty daje dieta kopenhaska?

Mimo tego, że wiele osób uważa ją za niebezpieczną dla zdrowia, to pozwala ona w szybkim tempie na schudnięcie i spalenie tkanki tłuszczowej. Nie trwa ona długo, już w ciągu trzynastu dni możemy osiągnąć zadowalające efekty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone