Suplementacja

Jak powinna wyglądać zdrowia suplementacja

Jak powinna wyglądać zdrowia suplementacja

Suplementy diety stają się coraz popularniejszym dodatkiem do codziennej diety. Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez suplementów, a uważamy, że są one doskonałym wsparciem dla naszego organizmu. Suplementy diety mają różne działanie, a więc nie każdy z nas potrzebuje takiego samego rodzaju preparatów syntetycznych. Wybór suplementów oraz zasady suplementacji powinny być znane każdej osobie, która decyduje się na ich spożywanie.

To, jak spożywamy suplementy diety i jak je traktujemy, ma wpływ na ich działanie. Wiele osób popełnia błędy w codziennej suplementacji, tak więc warto wiedzieć, jak powinna wyglądać ta prawidłowa. Jej zasady są niezwykle proste, a stosowanie się do nich może nam zapewnić niezastąpione efekty.

Na początek określ cel suplementacji

Jeśli nie jesteś pewny, czy suplementy diety są ci potrzebne lub jakie masz wybrać, to konieczne jest określenie sobie celu suplementacji. To nam zdecydowanie ułatwi wybór oraz określi, czy rzeczywiście wsparcie suplementów jest nam potrzebne. Wiele może być powodów, by sięgnąć po tego rodzaju preparaty.

Na sięgnięcie po suplementy decyduje się coraz więcej sportowców i osób aktywnych fizycznie. Często sięgamy po preparaty syntetyczne w okresie jesienno-zimowym. Po suplementy sięgają kobiety w ciąży, które mają zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Suplementacja może okazać się również niezbędna u dzieci i osób, które się uczą.

Określ, w której grupie jesteś oraz jakie składniki odżywcze są ci najbardziej potrzebne. Jeśli jesteś w stanie uzupełnić ich niedobory przy pomocy dobrze zbilansowanej diety, to dodatkowa suplementacja nie jest ci potrzebna.

Dokładnie czytaj etykiety

Wiele osób przed kupnem nie zapoznaje się z etykietą wybranego produktu. Zanim zdecydujesz się na przyjmowanie suplementów, musisz wybrać ten najlepszy. Konieczne jest więc przeczytanie składu danego preparatu. Wielu producentów decyduje się na zastosowanie wypełniaczy, barwników i aromatów, które mogą  nadmiarze być szkodliwe dla zdrowia. Tak więc zapoznaj się ze składem suplementu, zanim go kupisz, by wybrać ten wolny od zbędnych dodatków  i o naturalnym składzie.

Dieta jest najważniejsza

Częstym błędem suplementacji, jest traktowanie preparatów syntetycznych jako zastępstwo dla posiłków. Suplementy diety to uzupełnienie diety, tak więc podczas ich stosowania najważniejsze są dobrze zbilansowane posiłki. Suplementy powinny być dostosowane do diety, a nie na odwrót, tak jak to robi wiele osób.

Ustal plan suplementacji

W obecnych czasach coraz więcej osób sięga po suplementy diety. Wiele osób spożywa kilka rodzajów preparatów, więc łatwo jest zapomnieć o jednym z nich lub przyjąć nieodpowiednią dawkę. Jeśli przyjmujesz więcej niż jeden suplement diety, to zadbaj o plan suplementacji. Zapisz w nim dzienne dawki suplementów oraz sposób spożywania i zalecaną przez producenta porę przyjmowania.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Suplementacja

More in Suplementacja

Tabletki wspomagające pamięć

KlaudiaCzerwiec 17, 2019

Suplementy na zdrową wątrobę

KlaudiaCzerwiec 17, 2019

Suplementy diety na poprawę pracy jelit

KlaudiaCzerwiec 16, 2019

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Pompa mięśniowa — jak ją osiągnąć?

Spalacze.plMaj 24, 2019

ZMA – na poprawę snu i jakość ćwiczeń

KlaudiaMaj 18, 2019

MSM – na problemy ze stawami

KlaudiaMaj 15, 2019

Jakie skuteczne boostery testosteronu wybrać?

KlaudiaMaj 14, 2019

Jak dawkować BCAA i EAA

KlaudiaMaj 12, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone