Trening

Jak prawidłowo wykonywać brzuszki?

Jak prawidłowo wykonywać brzuszki?

To, jak prawidłowo wykonywać brzuszki, zależy od tego jaki efekt treningowy chcemy osiągnąć. Brzuszki proste, to te które mają najłatwiejszą technikę, ale brzuszki skośne są już trudniejsze, a zaleca się ich wykonywanie w celu wymodelowania brzucha. Tak więc osoby, które chcą wykonywać brzuszki, by mieć tak zwany kaloryfer na brzuchu, powinny wiedzieć, jaka jest prawidłowa technika wykonywania tego ćwiczenia. Warto tego rodzaju trening przeprowadzić przy użyciu dodatkowych narzędzi. Czas dowiedzieć się, jak wykonywać brzuszki i kiedy to ćwiczenie jest skuteczne.

Jak powinno wykonywać się brzuszki?

Jak poprawienie wykonywać brzuszki? Nad tym zastanawia się wiele osób, a w czasie tego pytania zazwyczaj mamy na myśli zwykłe spinanie mięśni prostych brzucha. Jednak taka wersja tego ćwiczenia, jest prosta i podstawowa. A wyróżnia się wiele rodzajów brzuszków, które mogą nam pomóc spalić tłuszcz, czy wyrzeźbić mięśnie na brzuchu. Im więcej technik tego ćwiczenia uda nam się opanować tym lepiej, ponieważ dojdzie do agresywnego spinania mięśni brzucha, a to da nam najlepsze i szybko zauważalne efekty.

Jak robić brzuszki proste?

Przed wykonaniem tego ćwiczenia należy położyć się na plecach- najlepiej na macie do ćwiczeń, jednak jeżeli nie mamy jej do dyspozycji, to idealnie sprawdzi się grubszy koc. Nogi należy ugiąć w kolanach, a stopy oprzeć na podłodze. Dłonie trzeba umieścić za głową, ale nie powinno się ich splatać. Dodatkowo warto rozszerzyć łokcie. Głowę należy trzymać prosto, a wzrok kierować przed siebie. Jest to pozycja wyjściowa. Następnie można unieść łopatki kila centymetrów nad ziemię. Przy tym ruchu należy maksymalnie spiąć mięśnie brzucha i zatrzymać się w tej pozycji na kilka sekund, a następnie opuścić tułów do pozycji leżącej. Ćwiczenie należy wykonywać przez kilka minut, a każde uniesienie może być traktowane jako powtórzenie.

Jak robić brzuszki skośne?

Jest to ćwiczenie, które umożliwia nam uzyskanie efektu płaskiego brzucha. Przyczynia się do mięśni skośnych i poprzecznych, a to właśnie one mają największy wpływ na wygląd naszego brzucha. Warto więc przekonać się, jak wykonywać brzuszki skośne.

Pozycja wyjściowa, to położenie się na plecach, wygląda ona dokładnie tak samo, jak przy brzuszkach prostych. Jednak stopę jednej nogi należy oprzeć o kolano drugiej. Następnie należy unieść łopatki i skręcić tułów, by łokciem dotykać przeciwległego kolana Po tym możesz opuścić tułów. Podczas wykonywania ćwiczenia należy pamiętać, by napinać mięśnie brzucha.

Jak robić brzuszki na ławeczce?

Do brzuszków wykonywanych na ławeczce najlepiej przejść dopiero wtedy, gdy opanujemy to ćwiczenie w pozycji leżącej. Ławeczkę należy pochylić, tak by sięgała ona jak najbardziej w dół. Stopy należy położyć na dole rolki, a nogi ugiąć. Plecy powinny być lekko zaokrąglone, a brodę trzeba trzymać blisko mostka. Podczas ćwiczenia mocno napinaj mięśnie brzucha. Następnie odchyl tyłów aż lędźwie zetkną się z ławką. Potem możesz wrócić do pozycji wyjściowej.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trening

More in Trening

Siedzący tryb życia

SylwiaMarzec 6, 2020

Najlepsze spalacze tłuszczu – co stosować oprócz treningu?

RedakcjaLuty 19, 2020

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

RedakcjaListopad 9, 2019

Pogodzenie treningów z pracą – jak to zrobić?

MonikaWrzesień 13, 2019

Kiedy biegać – rano, czy wieczorem?

KlaudiaSierpień 11, 2019

Odpowiednia technika treningowa – co jest ważne?

KlaudiaSierpień 4, 2019

Jak zapobiec kontuzjom w treningu siłowym?

Spalacze.plLipiec 18, 2019

 Jakie są zalety i wady ćwiczenia w domu?

KlaudiaCzerwiec 18, 2019

Jak trenować w czasie letnich upałów?

Spalacze.plCzerwiec 17, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone