Zdrowie

Jak przygotować się na narty?

Jak przygotować się na narty?

Trwa sezon narciarski i coraz więcej osób wybiera się w góry, by aktywnie spędzić czas na stokach. Jednak trzeba wiedzieć, że wyjazd na aktywny urlop zimowy należy poprzedzać przygotowaniami. Spakowanie sprzętu sportowego oczywiście jest niezbędne, ale nie tylko to jest ważne. Na wyjazd na stok trzeba się przygotować, a my podpowiadamy, jak to zrobić.

O zasadach, jakie wymienimy, muszą pamiętać osoby początkujące, ale również doświadczeni narciarze. Wyjazd w góry zwłaszcza zimą może być niebezpieczny i jeśli nie jesteśmy dobrze przygotowani, zimowy urlop może zamienić się w szkołę przetrwania. Zadbanie o skórę, mięśnie i ogólną kondycję, jest więc w tym przypadku kluczowe.

  1. Zadbaj o swoje mięśnie

Jeśli przed wyjazdem na narty nie przygotujemy ciała na wysiłek fizyczny w trudnych warunkach, to niestety może on zakończyć się bólem mięśni, a nawet poważną kontuzją. Jak zatem przygotować się na urlop na nartach, by móc cieszyć się wyjazdem?

Na początek dobrze jest znaleźć odpowiednie miejsce. Jeśli szykujemy się na wjazd na weekend, lepiej jest zarezerwować sobie nocleg w Polsce. Jeśli jednak nasze ferie zimowe są dłuższe, to spokojnie możemy pozwolić sobie na wyjazd na Słowację, Czechy, a nawet do Włoch. Jednak trzeba wszystko planować z wyprzedzeniem, ponieważ w sezonie zimowym trudno będzie znaleźć dobry nocleg.

Jeśli nocleg mamy już gotowy, to warto zagwarantować sobie trening, który przygotuje nasze ciało na wyjazd. Dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla początkujących narciarzy, będzie zapisanie się na zajęcia do centrum fitness. Można również skorzystać z pomocy trenera personalnego. Najlepiej pierwsze treningi zacząć dwa miesiące przed wyjazdem. Treningi powinny wzmacniać określone partie mięśni, kluczowe są również ćwiczenia, które wzmacniają naszą równowagę, a także dbają o elastyczność ciała. Możemy również poćwiczyć sobie technikę jazdy na mniejszych górkach w pobliżu miejsca zamieszkania. Wato, również zapoznać się z bezpieczną techniką upadania. Doskonałe jest również stosowanie się do treningów aerobowych, które mają za zadanie poprawić ogólną kondycję ciała.

  1. Przygotuj sprzęt narciarski

Przed wyjazdem na narty należy przygotować sprzęt sportowy. Konieczne jest przygotowanie kasku, nart i kijków. Nawet jeśli kupujesz nowy sprzęt, koniecznie upewnij się, że jest on właściwie przygotowany. Jeśli jeździsz na desce, zadbaj o jej nasmarowanie, naostrzenie krawędzi. Jeśli tak przygotujesz się na narty,  twoja jazda nie będzie tylko bezpieczna i komfortowa, ale zadba o sprzęt sportowy na długie lata. Ważna jest też odzież narciarska. Swój strój najlepiej skompletować przed wyjazdem. Najlepiej wybierać dobrej jakości ubrania, by te nie zniszczyły się już po pierwszym upadku. Konieczne jest zaopatrzenie się w bieliznę termoaktywną.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie

More in Zdrowie

Zgaga – przyczyny, objawy, leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Wzdęcia – diagnostyka i leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Woda w kolanie – jakie są przyczyny i objawy?

MonikaMaj 19, 2019

Ukojenie nerwów i spokojny sen

MonikaMaj 19, 2019

Dieta, która wpływa na wydajność?

KlaudiaMaj 18, 2019

Rwa udowa – kiedy się pojawia i jak ją leczyć?

MonikaMaj 18, 2019

Wszystko o hormonie stresu

KlaudiaMaj 17, 2019

Selen na choroby tarczycy

KlaudiaMaj 17, 2019

Migrena – czym jest i jakie są jej objawy

MonikaMaj 17, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone