Zdrowie

Jak przygotować się na narty?

Jak przygotować się na narty?

Trwa sezon narciarski i coraz więcej osób wybiera się w góry, by aktywnie spędzić czas na stokach. Jednak trzeba wiedzieć, że wyjazd na aktywny urlop zimowy należy poprzedzać przygotowaniami. Spakowanie sprzętu sportowego oczywiście jest niezbędne, ale nie tylko to jest ważne. Na wyjazd na stok trzeba się przygotować, a my podpowiadamy, jak to zrobić.

O zasadach, jakie wymienimy, muszą pamiętać osoby początkujące, ale również doświadczeni narciarze. Wyjazd w góry zwłaszcza zimą może być niebezpieczny i jeśli nie jesteśmy dobrze przygotowani, zimowy urlop może zamienić się w szkołę przetrwania. Zadbanie o skórę, mięśnie i ogólną kondycję, jest więc w tym przypadku kluczowe.

  1. Zadbaj o swoje mięśnie

Jeśli przed wyjazdem na narty nie przygotujemy ciała na wysiłek fizyczny w trudnych warunkach, to niestety może on zakończyć się bólem mięśni, a nawet poważną kontuzją. Jak zatem przygotować się na urlop na nartach, by móc cieszyć się wyjazdem?

Na początek dobrze jest znaleźć odpowiednie miejsce. Jeśli szykujemy się na wjazd na weekend, lepiej jest zarezerwować sobie nocleg w Polsce. Jeśli jednak nasze ferie zimowe są dłuższe, to spokojnie możemy pozwolić sobie na wyjazd na Słowację, Czechy, a nawet do Włoch. Jednak trzeba wszystko planować z wyprzedzeniem, ponieważ w sezonie zimowym trudno będzie znaleźć dobry nocleg.

Jeśli nocleg mamy już gotowy, to warto zagwarantować sobie trening, który przygotuje nasze ciało na wyjazd. Dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla początkujących narciarzy, będzie zapisanie się na zajęcia do centrum fitness. Można również skorzystać z pomocy trenera personalnego. Najlepiej pierwsze treningi zacząć dwa miesiące przed wyjazdem. Treningi powinny wzmacniać określone partie mięśni, kluczowe są również ćwiczenia, które wzmacniają naszą równowagę, a także dbają o elastyczność ciała. Możemy również poćwiczyć sobie technikę jazdy na mniejszych górkach w pobliżu miejsca zamieszkania. Wato, również zapoznać się z bezpieczną techniką upadania. Doskonałe jest również stosowanie się do treningów aerobowych, które mają za zadanie poprawić ogólną kondycję ciała.

  1. Przygotuj sprzęt narciarski

Przed wyjazdem na narty należy przygotować sprzęt sportowy. Konieczne jest przygotowanie kasku, nart i kijków. Nawet jeśli kupujesz nowy sprzęt, koniecznie upewnij się, że jest on właściwie przygotowany. Jeśli jeździsz na desce, zadbaj o jej nasmarowanie, naostrzenie krawędzi. Jeśli tak przygotujesz się na narty,  twoja jazda nie będzie tylko bezpieczna i komfortowa, ale zadba o sprzęt sportowy na długie lata. Ważna jest też odzież narciarska. Swój strój najlepiej skompletować przed wyjazdem. Najlepiej wybierać dobrej jakości ubrania, by te nie zniszczyły się już po pierwszym upadku. Konieczne jest zaopatrzenie się w bieliznę termoaktywną.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone