Zdrowie

Jak treningiem i dietą zwalczyć cellulit?

Jak treningiem i dietą zwalczyć cellulit?

 

Cellulit to zmora każdej kobiety. Pojawia się również u mężczyzn. Cellulit objawia się jasnymi lub jasnoróżowymi bliznami. Ciężko jest się ich pozbyć, a kosmetyki na cellulit nie zawsze są skuteczne lub ich cena szeroko wykracza poza nasz budżet. Co więc zrobić, by zwalczyć cellulit lub zapobiegać jego powstawianiu? O tym przekonamy się dzisiaj.

Na początek trzeba zaznaczyć, że konieczna jest odpowiednia dieta i ćwiczenia. To dzięki tym dwóm nawykom jesteśmy w stanie zapobiec powstawaniu cellulitu, a przede wszystkim mamy możliwość jego zwalczenia. Warto wiedzieć, jakie ćwiczenia i dieta pomaga w walce z cellulitem, ponieważ jest to przypadłość, która dotyka niemal każdego z nas, a potrafi zmniejszyć naszą samoocenę.

Składniki, które pomagają w walce z cellulitem

Przygotowaliśmy zbiór składników, które powinny znaleźć się w twojej diecie, jeśli chcesz zapobiec powstawaniu cellulitu lub chcesz go usunąć. Warto zapoznać się z tą listą, by wiedzieć, jakie naturalne składniki są w stanie pomóc nam w tym powszechnym problemie.

Jajka

Co prawda jajka mają cholesterol. I to często zmusza nas do usunięcia ich z naszej diety. Jednak są one również bogate w witaminy i minerały, a są to składniki niezbędne do detoksykacji organizmu. Dodatkowo jajka mają w sobie lecytynę, która ma ogromne znaczenie dla komórek skóry. Wpływa ona za odbudowę komórek, z których stworzona jest ścianka skóry. By miały one pozytywny wpływ na wygląd skóry i pomagały w zwalczeniu cellulitu, ważne jest, by przestrzegać podstawowych zasad spożywania jajek. Nie można jeść więcej niż dwa razy w tygodniu. Najlepiej przygotować je na twardo, zawsze jedz gotowane, a nie smażone.

Banany

Mimo, że są one kaloryczne, to ich największą zaletą jest to, że są one doskonałym źródłem energii. Jeśli będziemy spożywać je w odpowiednich dawkach, to mogą się one stać rozwiązaniem dla naszego problemu z cellulitem. Banany to źródło cynku, który ma zbawienny wpływ na wygląd i stan skóry. Mało jest produktów, które mogą dostarczyć do organizmu ten ważny minerał, więc można pozwolić sobie na wprowadzenie bananów do diety. Banany są również źródłem potasu, który zwiększa przepływ krwi, co pozwala na zapobiegnięcie powstawania cellulitu oraz jego usunięcie.

Buraki

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale buraki zawierają likopen, który wpływa na krążenie krwi oraz zapobiega zatrzymaniu się nadmiaru wody w organizmie.  Takie samo działanie ma witamina E oraz potas, które również dostarczają nam buraki. Dodatkowo w burkach znajdziemy również witaminę A i C, a są to składniki, które wspomagają wytwarzanie kolagenu. Kolagen zaś jest jednym z najważniejszych składników skóry. Buraki mają zdolność oczyszczania organizmu z toksyn oraz wspomagają walkę z podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi. To powinno nas skłonić do włączenia do diety buraków lub soku z buraków, ponieważ są one skarbnicą wartościowych składników odżywczych.

Ćwiczenia na walkę z cellulitem

Jeśli nie wiesz jakie powinny wyglądać ćwiczenia przy walce z cellulitem, to nie musisz się martwić. Nie koniecznie będzie zapisanie się na siłownę. Na początek potrzebujesz paru zmian w swoim codziennym życiu. Zamiast jeździć windą zacznij wchodzić po schodach. Takie ćwiczenie angażuje do pracy mięśnie nóg i pośladków, czyli miejsc, gdzie najczęściej widoczny jest cellulit. Kolejne proste ćwiczenie to unoszenie się na stopach. Możesz robić to ćwiczenie stojąc w kolejce po zakupy lub w autobusie. Jest to bardzo proste ćwiczenie, które również angażuje mięśnie nóg do pracy i wzmacnia kondycję skóry. Przy następnym ćwiczeniu potrzebujesz już nieco więcej miejsca i wolnej ściany. Oprzyj ręce na ścianie i zacznij wymachiwać jedną nogą prostując ją z tyłu. To ćwiczenie jest doskonałe na mięśnie pośladków. Wystarczy, że codziennie powtarzać będziesz te ćwiczenia robiąc je przez co najmniej pięć minut, a po miesiącu zauważysz pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

 

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone