Zdrowie

Jak walczyć z kacem?

Jak walczyć z kacem?

Jak walczyć z kacem? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Mimo że imprezowanie jest czymś, co większość osób uwielbia i lubi powtarzać, to już przechodzenie i walka z kacem nie jest łatwa i często staje się męcząca, przez co pozbawia nas z życia przyjemność i odbiera czas na odpoczynek. Dlaczego mamy kaca? Dzieje się tak, ponieważ piejmy, a nasza wątroba ciężko pracuje, by strawić alkohol. W wątrobie przekształca się ona w kwas octowy, a także w aldehyd octowy i to właśnie te substancje sprawiają, że następnego dnia czujemy się marnie. Czas więc się przekonać, jak wydalić te substancje z organizmu, by móc poczuć się lepiej.

Napij się dużo wody zanim zaśniesz

Zanim po imprezie położysz się do łóżka i popłyniesz w objęcia morfeusza, napij się dużo wody. Trzeba pamiętać, że alkohol odwadnia organizm, a to objawiać się to może częstym wychodzeniem do toalety. Jeśli chcesz uniknąć suchości w ustach po przebudzeniu, to konieczne jest wypicie dużej ilości wody przed snem. Butelkę z wodą postaw przy łóżku, by móc napić się jej od razu po przebudzeniu lub, kiedy obudzisz się w nocy. Najlepiej wybrać wodę niegazowaną, ponieważ nie podrażni ona żołądka, który i tak jest nadwyrężony od alkoholu.

Na początek dnia napij się soku

Tuż po przebudzeniu przy kacu najlepiej sięgnąć po sok pomarańczowy lub inny cytrusowy. Takie napoje mają duże stężenie witaminy C, a ta stawia nas na nogi i dodaje energii. Napoje sklepowe zazwyczaj mają w sobie dużo cukru, ale w tym przypadku to ci nie zaszkodzi, ponieważ glukoza jest przecież niezbędnym paliwem do prawidłowej pracy mózgu. A po spożyciu alkoholu poziom cukru w organizmie może spadać, a to jest przyczyną pojawienia się problemów ze skupieniem uwagi, zanikami pamięci. Pewnie nie raz obudziłeś się po imprezie z pustą głową i nie mogłeś sobie przypomnieć, jak w ogóle trafiłeś do domu.

Pamiętaj o magnezie i potasie

Niestety alkohol ma niszczące działanie na takie pierwiastki jak magnez i potas. To właśnie przez to na kacu czujemy się osłabieni, drgają nam powieki, mięśnie są słabe i mogą pojawić się skurcze, a człowiek jest rozedrgany i rozdrażniony. To bardzo ważne, by na kacu uzupełnić niedobory tych ważnych pierwiastków. Można to zrobić, pijąc w ciągu dnia kilka szklanek soku pomidorowego. Dobrym sposobem, jest również jedzenie suszonych moreli, czy pestek z dyni.

Sięgnij po napój izotoniczny. Alkohol sprawia, że z organizmu wypłukują się ważne składniki odżywcze, a także woda. Przez to nasze samopoczucie jest słabe, boli nas głowa, a w ustach mamy nieprzyjemny smak. W te trudne poranki warto sięgnąć po napoje izotoniczne. Mają one w sobie dużo cukru, ale jak już wspomnieliśmy, w przypadku walki z kacem można bez wyrzutów sumienia sięgać po słodzone napoje. A dodatkowo napoje izotoniczne do organizmu dostarczają duże ilości witamin i minerałów, a także nawadniają. Mogą więc okazać się dobrym wyborem na

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcjapaździernik 18, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcjawrzesień 23, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalaczewrzesień 18, 2021

Grzyby nootropowe do kawy

Redakcjawrzesień 1, 2021

Uzależnienie od napojów energetycznych: wszystko, co musisz wiedzieć

Sylwiaczerwiec 17, 2021

Powody, dla których potas jest ważny dla zdrowia

Klaudiamaj 9, 2021

Nieszczelne jelito co to? Objawy i leczenie.

spalaczemaj 7, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczemaj 6, 2021

Melatonina na problemy ze snem i co jeszcze?

Klaudialuty 18, 2021

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone