Suplementacja

Jak wybrać dobre BCAA?

Jak wybrać dobre BCAA?

Suplement diety, jakim są aminokwasy BCAA, jest jednym z najpopularniejszych preparatów wybieranych przez sportowców i osoby aktywne fizycznie. Warto jednak wiedzieć, że na rynku wiele jest odżywek, które dostarczają do organizmu aminokwasy rozgałęzione, więc wybór tego najlepszego nie jest łatwy. Nie jeden z was zastanawiał się jak wybrać BCCA wysokiej jaskości i o pewnym działaniu. Jeśli więc zastanawiasz się, czym kierować się przy wyborze i na co zwrócić największą uwagę, to możesz dowiedzieć się tego z naszego artykułu.

Zwróć uwagę na tabelę wartości

Jest to konieczne przed wyborem każdego suplementy diety. Zanim zdecydujemy się na zakup preparatu wspomagającego i uzupełniającego, to warto dowiedzieć się, jaki jest jego skład, a co powinno znaleźć się w danym preparacie. W przypadku BCAA w tabeli wartości powinny znaleźć się kolejno:

  • Leucyna,
  • Walina,
  • Izoleucyna

I to właśnie te aminokwasy powinny stanowić skład BCAA. Niestety w wielu przypadkach producenci decydują się na włączenie do swojego preparatu substancji wspomagających. Może być ich wiele, a im więcej ich jest tym, cena może być wyższa. Trzeba jednak wiedzieć, że BCAA czyste bez żadnych dodatków będzie miała takie damo działanie, jak preparaty ze wspomagaczami smaku, czy barwnikami i aromatami. Te z dodatkami mają jednak negatywne działanie na nasz organizm, ponieważ takie substancje wspomagające w nadmiarze mają niekorzystny wpływ na zdrowie.

Najlepiej wybieraj czyste BCAA

Nie zawsze BCAA jest wzbogacone składnikami chemicznymi, które poprawiają walory smakowe, suplementu diety. Często producenci decydują się na dodawanie do aminokwasów rozgałęzionych, innych składników odżywczych:

  • Glutaminy,
  • Tyrozyny,
  • Cytruliny,
  • Alaniny,
  • Witamin,
  • Minerałów.

Trzeba wiedzieć, że nie są to dodatki niebezpieczne dla zdrowia. Są to zazwyczaj składniki odżywcze, które jednak w tym suplemencie diety nie są potrzebne.  Po pierwsze im więcej takich dodatków, tym cena suplementy staje się wyższa. A po drugie, takie dodatki sprawiają, że konieczne jest przyjmowanie większych dawek tej odżywki. Jeśli więc szukamy BCAA wysokiej jakości w niskiej cenie, to najlepiej sięgać po czyste BCAA.

Sprawdź zawartość aminokwasów

Kolejnym krokiem przy zakupie aminokwasów BCAA, jest sprawdzenie stosunku leucyny do innych składników, które znajdują się w tej odżywce. Najlepiej wybierać aminokwasy, które zawierają najwięcej leucyny. Jest to składnik odżywczy, który przyczynia się do zwiększania masy mięśniowej i jej regeneracji. Najlepiej więc wybierać te suplementy, które mają duże stężenie tego kluczowego składnika odżywczego. Następnie walina i izoleucyna mogą być obecne w mniejszych dawkach, ponieważ mają one mniej skuteczne działanie na organizm sportowca, w czasie rozbudowywania masy mięśniowej.

Podsumowanie

Jeśli więc decydujemy się na zakupienie odżywki dla sportowców, takiej jak aminokwasy BCAA, to konieczne jest zapoznanie się z jej składem. Najlepiej wybierać tą o najmniejszym składzie, która nie zawiera zbędnych dodatków w postaci składników odżywczych, czy wspomagaczy smaku i aromatów. Tak więc najlepsze będzie czyste BCAA. Warto również wybierać ten suplement diety, który zawiera największe dawki leucyny, ponieważ jest to aminokwas kluczowy dla rozbudowy masy mięśniowej.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementacja

More in Suplementacja

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Suplementy na lepsze trawienie – co wybrać?

Julia Cichaczewska14 grudnia, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Koenzym Q10 – zastosowanie i korzyści. Czy koenzym może pomóc w walce z koronawirusem?

spalacze25 sierpnia, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monika17 czerwca, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone