Zdrowie

Jak wybrać dobre masło orzechowe?

Jak wybrać dobre masło orzechowe?

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez masła orzechowego. Nie bez powodu jest to produkt, który cieszy się tak ogromną popularnością, a jego smak jest uwielbiany niemal przez każdego. Oczywiście nie ma co do tego wątpliwości, że najzdrowsze masło orzechowe, to to, które zrobimy samodzielnie. Jednak nierzadko wolimy sięgać po gotowe produkty, ponieważ jest to najłatwiejsze i najszybsze rozwiązanie. Jednak ze względu na to, że na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów masła orzechowego, nie łatwo jest wybrać to, które w rzeczywistości jest zdrowe. Czas więc dowiedzieć się, jak wybrać dobre masło orzechowe, które może stanowić skład dobrze zbilansowanej i zdrowiej diety.

Lista składników

Nie bez powodu tak wielu specjalistów zaleca zapoznanie się ze składem produktu, który decydujemy się włożyć do naszego koszyka. Skład może nam powiedzieć o jakości produktu oraz określić, czy jest on zdrowy, czy raczej lepiej go unikać. W przypadku masła orzechowego lista składników powinna być krótka. Dwa składniki to zdecydowanie wystarczające dla dobrej jakości produktu z tego działu. Do składników, które można zaliczyć do dopuszczalnych, oprócz orzechów, są sól, cukier. Tak, więc jeżeli szukasz dobrego masła migdałowego, to na liście składników powinny znaleźć się prażone migdały lub surowe migdały i sól. To samo tyczy się masła, które wykonane jest z:

  • Orzechów ziemnych,
  • Orzechów nerkowca,
  • Nasion słonecznika,

Czy każdego innego rodzaju masła orzechowego, które chcesz kupić. Warto pamiętać, że jeżeli w składzie znajduje się więcej składników niż orzechy i sól, to produkt ten nie jest już zaliczany do masła, a do produktów masło podobnych. Orzechy są słodkie same w sobie, więc nie jest konieczne dodawanie żadnych składników i wspomagaczy słodzących, by poprawić ich smak.

Etykieta opakowania

Wiele osób ślepo wierzy w to, że oznaczenie „produkt organiczny” świadczy o wysokiej jakości preparatu. Jednak jeżeli tak oznaczone masło orzechowe w składzie ma dodatkowe składniki, przykładowo:

  • Cukier,
  • Olej palmowy,
  • Emulgatory smaku,

To w rzeczywistości to wyjątkowe oznaczenie nie ma wartości. Dlatego znacznie lepiej jest zwrócić uwagę na skład produktu, a nie jego etykietę. Często takie oznaczenia, jak bio, czy produkt organiczny nie dają gwarancji wysokiej jakości.

Rodzaj orzechów

Najlepiej wybierać masło orzechowe, które zrobione jest z surowych, a nie prażonych orzechów. Słowo surowe świadczy o tym, że orzechy, które zostały wykorzystane do produkcji masła nie zostały poddawane żadnej obróbce termicznej. Teraz wiele osób zada sobie pytanie, czy to ma aż tak ogromne znaczenie? Jest to ważne, ponieważ orzechy prażone mają w sobie o wiele mniej wartościowych kwasów tłuszczowych, ponieważ te utleniają się pod wpływem ciepła. Przez to orzechy stają się mniej wartościowe, a w niektórych przypadkach mogą być  nawet szkodliwe.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Zdrowie

Ferrytyna- za co jest odpowiedzialna, co powoduje, co w sytuacji jej nadmiaru, a co z jej niedoborem?

SylwiaMaj 29, 2020

Kwasy tłuszczowe – jakie mają działanie na organizm człowieka

MonikaMaj 25, 2020

Co na zgagę?

SylwiaMaj 12, 2020

Najlepsze źródła magnezu i dlaczego jest tak ważny?

Spalacze.plKwiecień 30, 2020

Czystek – hit ziołowy

spalaczeKwiecień 27, 2020

Wzmocnienie odporności  – co stosować

SylwiaMarzec 27, 2020

Jak uzyskać zwolnienie lekarskie online (e-ZLA)?

SylwiaMarzec 25, 2020

Dieta ketogeniczna zasady ketozy – FAQ

SylwiaMarzec 17, 2020

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaLuty 15, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone