Trening

Jak zacząć ćwiczyć po świętach?

Jak zacząć ćwiczyć po świętach?

Czas świąteczny jest dla wielu z nas leniwy i pozwala nam na długo wyczekiwany odpoczynek. Ze względu na to wiele osób pozwala sobie na odpoczynek i przerwę między treningami. Poza tym w czasie świąt, kiedy pojawiają się u nas goście i sami często wyjeżdżamy do rodziny, nie łatwo jest znaleźć czas na ćwiczenia.

Po świętach jednak powinien nadejść czas, kiedy należy wrócić do treningów, a po kilkudniowej przerwie nie łatwo jest nam się zmotywować. Długi odpoczynek sprawił, że się rozleniwiliśmy i rozpoczęcie treningów sprawia nam trudności. Jak wrócić do formy po świętach i jak zacząć ćwiczyć po dłuższej przerwie?

Zacznij od spokojnych ćwiczeń

Długotrwała przerwa sprawiła, że nie tylko ty stałeś się leniwy, ale również twoje mięśnie są mniej ruchliwe. Tak więc nie ma co rzucać się od razu na głęboką wodę i zaczynać od najtrudniejszych ćwiczeń. Na początek mała rozgrzewka i łatwe, niewymagające ćwiczenia. Znacznie łatwiej będzie ci się do nich zmotywować, a dodatkowo rozruszasz swoje ciało i pobudzisz mięśnie do pracy. Takie działanie sprawi, że poczujesz się lepiej i unikniesz kontuzji i przemęczenia, które z pewnością odbierze ci przyjemność z treningów, przez co jeszcze trudniej byłoby ci zmotywować się do przejścia przez kolejny trening.

Udaj się na siłownię

Jeśli mimo pierwsze porady nadal trudno, jest ci się zmotywować do ćwiczeń po świętach, to może warto zastanowić się nad zapisaniem się na siłownie. To da ci kilka powodów do ćwiczeń. Po pierwsze siłownia nie jest darmowa, a nie ma nic bardziej motywującego niż wydane pieniądze, których nie chcemy przecież zmarnować. Dodatkowo udając się na siłownię, będziemy otoczeni osobami, które intensywnie ćwiczą, więc nie będziemy stać bezczynnie, by nie odstawać od reszty, również zaczniemy ćwiczyć, aż ponownie wdrożymy się w stary system treningowy. Może dodatkowo na siłowni zwiększymy swoje możliwości treningowe, ponieważ tam będziemy mieli do dyspozycji więcej sprzętu sportowego.

Stawiaj sobie małe cele

Nie łatwo jest znaleźć motywację do ćwiczeń po świętach. W nowy rok czeka nas wiele pracy, a trudno jest znaleźć czas na ćwiczenia, kiedy przybywa obowiązków. Trzeba jednak pamiętać, że stawienie sobie małych wyzwań przed sobą, jest doskonałym sposobem na wrócenie do aktywności fizycznej. Na początek ćwicz dwa razy w tygodniu, a potem stopniowo zwiększaj zakres ćwiczeń i ilość treningów. Nie pozwalaj sobie jednak na przedłużanie odpoczynku, ponieważ to może doprowadzić do zmniejszenia się masy mięśniowej i kondycji, przez co wcześniejszy wysiłek pójdzie na marne. Od razu po nowym roku zabierz się za siebie i rozpocznij treningi. Im dłuższą zrobisz sobie przerwę, tym gorzej, ponieważ trudniej będzie ci się zmotywować, aż w końcu stracisz zainteresowanie ćwiczeniami i wrócisz do swoich starych, niezdrowych nawyków.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trening

More in Trening

Jak przygotować się do długiej trasy na rowerze?

Spalacze.plLuty 23, 2019

Motywacja do ćwiczeń na nowy rok

KlaudiaLuty 21, 2019

Jaki strój do biegania wybrać w chłodne dni?

MonikaLuty 20, 2019

Jak zapobiec kontuzjom w treningu siłowym?

Spalacze.plLuty 18, 2019

Jaki trening może wspomóc odchudzanie?

MonikaLuty 18, 2019

10 tys. kroków dziennie — czy warto podjąć wyzwanie?

Spalacze.plLuty 13, 2019

Najważniejsze zasady treningowe

MonikaStyczeń 25, 2019

Jak poprawić kondycję przed sezonem rowerowym?

Spalacze.plStyczeń 21, 2019

Rzeczy, o których musisz wiedzieć zanim zaczniesz ćwiczyć

MonikaStyczeń 16, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone