Trening

Jak zacząć ćwiczyć po świętach?

Jak zacząć ćwiczyć po świętach?

Czas świąteczny jest dla wielu z nas leniwy i pozwala nam na długo wyczekiwany odpoczynek. Ze względu na to wiele osób pozwala sobie na odpoczynek i przerwę między treningami. Poza tym w czasie świąt, kiedy pojawiają się u nas goście i sami często wyjeżdżamy do rodziny, nie łatwo jest znaleźć czas na ćwiczenia.

Po świętach jednak powinien nadejść czas, kiedy należy wrócić do treningów, a po kilkudniowej przerwie nie łatwo jest nam się zmotywować. Długi odpoczynek sprawił, że się rozleniwiliśmy i rozpoczęcie treningów sprawia nam trudności. Jak wrócić do formy po świętach i jak zacząć ćwiczyć po dłuższej przerwie?

Zacznij od spokojnych ćwiczeń

Długotrwała przerwa sprawiła, że nie tylko ty stałeś się leniwy, ale również twoje mięśnie są mniej ruchliwe. Tak więc nie ma co rzucać się od razu na głęboką wodę i zaczynać od najtrudniejszych ćwiczeń. Na początek mała rozgrzewka i łatwe, niewymagające ćwiczenia. Znacznie łatwiej będzie ci się do nich zmotywować, a dodatkowo rozruszasz swoje ciało i pobudzisz mięśnie do pracy. Takie działanie sprawi, że poczujesz się lepiej i unikniesz kontuzji i przemęczenia, które z pewnością odbierze ci przyjemność z treningów, przez co jeszcze trudniej byłoby ci zmotywować się do przejścia przez kolejny trening.

Udaj się na siłownię

Jeśli mimo pierwsze porady nadal trudno, jest ci się zmotywować do ćwiczeń po świętach, to może warto zastanowić się nad zapisaniem się na siłownie. To da ci kilka powodów do ćwiczeń. Po pierwsze siłownia nie jest darmowa, a nie ma nic bardziej motywującego niż wydane pieniądze, których nie chcemy przecież zmarnować. Dodatkowo udając się na siłownię, będziemy otoczeni osobami, które intensywnie ćwiczą, więc nie będziemy stać bezczynnie, by nie odstawać od reszty, również zaczniemy ćwiczyć, aż ponownie wdrożymy się w stary system treningowy. Może dodatkowo na siłowni zwiększymy swoje możliwości treningowe, ponieważ tam będziemy mieli do dyspozycji więcej sprzętu sportowego.

Stawiaj sobie małe cele

Nie łatwo jest znaleźć motywację do ćwiczeń po świętach. W nowy rok czeka nas wiele pracy, a trudno jest znaleźć czas na ćwiczenia, kiedy przybywa obowiązków. Trzeba jednak pamiętać, że stawienie sobie małych wyzwań przed sobą, jest doskonałym sposobem na wrócenie do aktywności fizycznej. Na początek ćwicz dwa razy w tygodniu, a potem stopniowo zwiększaj zakres ćwiczeń i ilość treningów. Nie pozwalaj sobie jednak na przedłużanie odpoczynku, ponieważ to może doprowadzić do zmniejszenia się masy mięśniowej i kondycji, przez co wcześniejszy wysiłek pójdzie na marne. Od razu po nowym roku zabierz się za siebie i rozpocznij treningi. Im dłuższą zrobisz sobie przerwę, tym gorzej, ponieważ trudniej będzie ci się zmotywować, aż w końcu stracisz zainteresowanie ćwiczeniami i wrócisz do swoich starych, niezdrowych nawyków.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trening

More in Trening

 Jakie są zalety i wady ćwiczenia w domu?

KlaudiaCzerwiec 18, 2019

Jak trenować w czasie letnich upałów?

Spalacze.plCzerwiec 17, 2019

Najlepsza gimnastyka dla seniorów

KlaudiaCzerwiec 16, 2019

Mity na temat robienia brzuszków

KlaudiaCzerwiec 15, 2019

Jakie są wady i zalety ćwiczenia na siłowni?

KlaudiaCzerwiec 15, 2019

Jak prawidłowo wykonywać brzuszki

KlaudiaCzerwiec 14, 2019

Jak poprawić efektowność treningów?

KlaudiaCzerwiec 13, 2019

Czy bieganie może zaszkodzić?

KlaudiaCzerwiec 10, 2019

Odpowiednia technika treningowa – co jest ważne?

KlaudiaMaj 21, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone