Trening

Jak zacząć ćwiczyć – porady dla mężczyzn

Jak zacząć ćwiczyć – porady dla mężczyzn

Rozpoczęcie regularnych ćwiczeń, które poprawią kondycję i wyrzeźbią sylwetkę to cel wielu mężczyzn. Jednak rozpoczęcie ćwiczeń sprawiać może wiele trudności. Trudno jest znaleźć czas kilka razy w tygodniu na trening oraz zmusić się do regularnego ćwiczenia. Problem może pojawić się również przy układaniu planu treningowego. Czas więc dowiedzieć się, jak zacząć ćwiczyć, by osiągnąć cel.

  1. Wyznacz sobie cel

Na początek musisz wiedzieć, co chcesz osiągnąć. Czy twój cel, to zwiększenie masy mięśniowej i wyrzeźbienie sylwetki, a może chcesz poprawić swoją kondycję i  zwiększyć wytrzymałość siłową. To jaki masz cel treningowy, decydować będzie jak często, masz ćwiczyć oraz jakie ćwiczenia powinny się znaleźć w twoim planie treningowym.

  • Rzeźbienie sylwetki – ćwiczenia, które angażują do pracy mięśnie,
  • Zwiększenie wytrzymałości siłowej – ćwiczenia siłowe,
  • Poprawienie kondycji – ćwiczenia wytrzymałościowe,
  • Zrzucenie masy tłuszczowej – ćwiczenia interwałowe.

 

  1. Szukaj planu treningowego

Jeśli sam nie wiesz, jakie ćwiczenia będą dla ciebie najlepsze, to warto byś poszukał gotowych planów treningowych, które mają pomóc ci osiągnąć twój wyznaczony cel. Nie możesz jednak zapominać, że na początek plan nie powinien być zbyt wymagający, ponieważ twoje możliwości siłowe nie są dobrze rozwinięte, a jeśli trening będzie za ciężki, to szybko się zniechęcisz, a może również dojść do obciążenia organizmu. Szukaj więc planu treningowego, który dostosowany jest nie tylko do twoich potrzeb, ale również do możliwości. Nie próbuj na siłę wykonywać trudnych  wymagających ćwiczeń, ponieważ nie będzie miało to dobrego wpływu na organizm i ciało. Na początek lepiej wybrać sobie łatwiejszy plan, by za tydzień nieco go zmienić.

  1. Zapytaj specjalisty

Warto również poprosić o pomoc, kogoś, kto na planach treningowych zna się najlepiej. Instruktor treningowy powie ci najlepiej, jakie ćwiczenia wykonywać, by osiągnąć wyznaczony przez ciebie cel. Powie również, ile powinieneś ćwiczyć tygodniowo oraz kiedy najlepiej zacząć. Takie instrukcje da ci jedynie specjalista, który od lat zajmuje się treningami.

  1. Zacznij do jutra!

Jeśli masz już cel treningowy, a twój plan jest już gotowy, to nie zwlekaj niepotrzebne, tylko zacznij ćwiczyć już dziś lub jutro. Zrób to, dopóki masz jeszcze zapał do ćwiczeń i nie zniechęcasz się. Pamiętaj, że najtrudniej jest zacząć, ale kiedy zaczniesz wyrabiać sobie regularność ćwiczeń, to nie będzie dla ciebie trudnością znaleźć jedną godzinę kilka razy w tygodniu, by odbyć kolejny trening. A nawet zacznie ci to sprawiać przyjemność, kiedy zaczniesz widzieć pierwsze efekty twojego wysiłku. Nie ma co jednak liczyć na to, że już pierwsze zmiany zauważysz po pierwszym treningu. Daj sobie nieco więcej czasu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trening

More in Trening

 Jakie są zalety i wady ćwiczenia w domu?

KlaudiaCzerwiec 18, 2019

Jak trenować w czasie letnich upałów?

Spalacze.plCzerwiec 17, 2019

Najlepsza gimnastyka dla seniorów

KlaudiaCzerwiec 16, 2019

Mity na temat robienia brzuszków

KlaudiaCzerwiec 15, 2019

Jakie są wady i zalety ćwiczenia na siłowni?

KlaudiaCzerwiec 15, 2019

Jak prawidłowo wykonywać brzuszki

KlaudiaCzerwiec 14, 2019

Jak poprawić efektowność treningów?

KlaudiaCzerwiec 13, 2019

Czy bieganie może zaszkodzić?

KlaudiaCzerwiec 10, 2019

Odpowiednia technika treningowa – co jest ważne?

KlaudiaMaj 21, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone