Uroda

Jak zadbać o cerę podczas zimy?

Jak zadbać o cerę podczas zimy?

Zima to wymagający czas nie tylko dla naszego układu odpornościowego. Dotyka ona również skóry, która narażona jest na niskie temperatury panujące na zewnątrz i wysokie w pomieszczeniach zamkniętych. Przez to może pojawić się na niej wiele zmian, a jej kondycja się osłabi. Zanim nadejdzie zima, a mrozy zaczną być codziennością, warto przekonać się, jak należy dbać o zdrowie skóry w czasie zimy.

Zmień krem do twarzy

Po pierwsze, jeśli zastanawiasz się, jak zadbać o kondycję skóry w czasie zimy, to warto byś pomyślała nad zmianą kremu do twarzy i kosmetyków, jakich używasz do jej pielęgnacji. Jest to ważne, ponieważ każda zmiana w atmosferze na zewnątrz wymaga również wprowadzenia pewnych zmian w pielęgnacji naszego ciała. Zimą najlepiej sięgać po kremy na bazie tłuszczy, ponieważ nie wysuszają one skóry, a doskonale ją nawilżają i tworzą płaszcz ochronny przed niskimi temperaturami. Lepiej unikać stosowania kremów na bazie wody, ponieważ będą one wysuszać skórę, a przez to mogą pojawić się na niej zmarszczki i liczne podrażnienia. Kremów na olejach nie powinny obawiać się osoby, które mają trądzik, jeśli wybierzemy kosmetyki z serii dla cery problematycznej na zimę, to zmiany trądzikowe nie powinny się zwiększać, a nawet użycie takich kosmetyków poprawić może stan skóry.

Dbaj o pielęgnację i nawilżenie

Pamiętaj, że w czasie zimy skórą cały czas narażona jest na suche powietrze. Na zewnątrz panują niskie temperatury, które będą ją wysuszać, a wewnątrz włączone są ogrzewania, więc powietrze jest suche. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie skóry, to możesz zainwestować w nawilżacz powietrza, który umieścisz w domu i samochodzie. Taki zabieg nie tylko korzystnie wpłynie na stan skóry, ale również na nasze zdrowie. Suche powietrze to idealne warunki dla bakterii, które mogą atakować nasz organizm. Ma ono również negatywny wpływ na nasz układ oddechowy, przez co pojawić się może chrypka i kaszel.

Rób masaże

Idealnym sposobem na poprawienie wyglądu skóry, jest robienie codziennych masaży. Jest to sposób na poprawienie krążenia, dzięki czemu do komórek skóry trafiać będą większe dawki składników odżywczych i tlenu, dzięki czemu skóra stanie się lepiej odżywiona, będzie to widoczne gołym okiem już po kilku dniach. Dodatkowo dzięki takiej pielęgnacji naskórek zacznie się szybciej regenerować, więc wszystkie blizny, czy podrażnienia szybciej się zagoją. Warto także używać do masażu olejków odżywczych, które dodatkowo nawilżą cerę. Jeśli mamy cerę normalną, to najlepszym wyborem będzie olejek migdałowy. Jeśli na skórze pojawiają się przebarwienia lub blizny po trądziku, to warto wykonywać masaże razem z olejkiem tamanu. A kiedy mamy cerę problematyczną, to najlepiej używać olejku laurowego, malinowego lub z czarnuszki.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

More in Uroda

Jak zregenerować włosy po zimie?

MonikaKwiecień 17, 2019

Jak regenerować skórę po zimie?

MonikaKwiecień 14, 2019

Nawyki, które niszczą twoje włosy

KlaudiaKwiecień 8, 2019

Zdrowe paznokcie, a zabiegi kosmetyczne

KlaudiaStyczeń 26, 2019

Kuracja biotyną – jakie daje efekty?

KlaudiaStyczeń 10, 2019

Jakie zabiegi niszczą paznokcie?

KlaudiaStyczeń 10, 2019

Jakie domowe maseczki na paznokcie wybrać?

KlaudiaStyczeń 6, 2019

Czas na masaż – jakich olejków używać?

KlaudiaGrudzień 2, 2018

Jak szybko wyszczuplić uda?

MonikaListopad 30, 2018

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone