Uroda

Jak zadbać o cerę podczas zimy?

Jak zadbać o cerę podczas zimy?

Zima to wymagający czas nie tylko dla naszego układu odpornościowego. Dotyka ona również skóry, która narażona jest na niskie temperatury panujące na zewnątrz i wysokie w pomieszczeniach zamkniętych. Przez to może pojawić się na niej wiele zmian, a jej kondycja się osłabi. Zanim nadejdzie zima, a mrozy zaczną być codziennością, warto przekonać się, jak należy dbać o zdrowie skóry w czasie zimy.

Zmień krem do twarzy

Po pierwsze, jeśli zastanawiasz się, jak zadbać o kondycję skóry w czasie zimy, to warto byś pomyślała nad zmianą kremu do twarzy i kosmetyków, jakich używasz do jej pielęgnacji. Jest to ważne, ponieważ każda zmiana w atmosferze na zewnątrz wymaga również wprowadzenia pewnych zmian w pielęgnacji naszego ciała. Zimą najlepiej sięgać po kremy na bazie tłuszczy, ponieważ nie wysuszają one skóry, a doskonale ją nawilżają i tworzą płaszcz ochronny przed niskimi temperaturami. Lepiej unikać stosowania kremów na bazie wody, ponieważ będą one wysuszać skórę, a przez to mogą pojawić się na niej zmarszczki i liczne podrażnienia. Kremów na olejach nie powinny obawiać się osoby, które mają trądzik, jeśli wybierzemy kosmetyki z serii dla cery problematycznej na zimę, to zmiany trądzikowe nie powinny się zwiększać, a nawet użycie takich kosmetyków poprawić może stan skóry.

Dbaj o pielęgnację i nawilżenie

Pamiętaj, że w czasie zimy skórą cały czas narażona jest na suche powietrze. Na zewnątrz panują niskie temperatury, które będą ją wysuszać, a wewnątrz włączone są ogrzewania, więc powietrze jest suche. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie skóry, to możesz zainwestować w nawilżacz powietrza, który umieścisz w domu i samochodzie. Taki zabieg nie tylko korzystnie wpłynie na stan skóry, ale również na nasze zdrowie. Suche powietrze to idealne warunki dla bakterii, które mogą atakować nasz organizm. Ma ono również negatywny wpływ na nasz układ oddechowy, przez co pojawić się może chrypka i kaszel.

Rób masaże

Idealnym sposobem na poprawienie wyglądu skóry, jest robienie codziennych masaży. Jest to sposób na poprawienie krążenia, dzięki czemu do komórek skóry trafiać będą większe dawki składników odżywczych i tlenu, dzięki czemu skóra stanie się lepiej odżywiona, będzie to widoczne gołym okiem już po kilku dniach. Dodatkowo dzięki takiej pielęgnacji naskórek zacznie się szybciej regenerować, więc wszystkie blizny, czy podrażnienia szybciej się zagoją. Warto także używać do masażu olejków odżywczych, które dodatkowo nawilżą cerę. Jeśli mamy cerę normalną, to najlepszym wyborem będzie olejek migdałowy. Jeśli na skórze pojawiają się przebarwienia lub blizny po trądziku, to warto wykonywać masaże razem z olejkiem tamanu. A kiedy mamy cerę problematyczną, to najlepiej używać olejku laurowego, malinowego lub z czarnuszki.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uroda

More in Uroda

Suplementy diety a uroda – czy warto stosować

Julia Cichaczewska7 grudnia, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

Redakcja9 czerwca, 2021

Do czego używać oleju kokosowego?

Klaudia20 października, 2020

Czy możesz schudnąć, chodząc godzinę dziennie?

Sylwia8 czerwca, 2020

Piękna, zadbana cera

Sylwia9 grudnia, 2019

Kwasy omega-3 dla zdrowia skóry

Monika11 września, 2019

Jak zregenerować włosy po zimie?

Monika17 kwietnia, 2019

Jak regenerować skórę po zimie?

Monika14 kwietnia, 2019

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone