Zdrowie

Jak zadbać o pamięć bez leków?

Jak zadbać o pamięć bez leków?

Kiedy pojawiają się u nas problemu ze zdrowiem, to od razu naszym pierwszym krokiem jest udanie się do lekarza i poproszenie o leki, które pomogą nam uporać się z problemem. Konsultacja jest dobrym posunięciem, ale już przyjmowanie leków nie zawsze jest konieczne. Warto zaznaczyć, że w niektórych lekach znajdują się silne substancje aktywne, które mimo zmniejszenia dolegliwości w jednej sferze organizmu mogą przyczynić się do pojawienia się skutków ubocznych i spożywania.

Najlepiej więc sięgnąć po inne rozwiązania, które w przypadku kłopotów z pamięcią mogą być skuteczniejsze i bezpieczniejsze niż leki. Czas się przekonać, w jaki sposób zadbać o pamięć bez leków.

  1. Wprowadź do diety kwasy omega-3 i omega-6

Kiedy naszym celem jest poprawienie pamięci, to na początek warto wprowadzić nieco zmian w swojej codziennej diecie. Może przyczyną problemów z pamięcią i koncentracją, jest nieprawidłowo zbilansowana dieta? Jednymi z ważniejszych składników dla układu nerwowego są wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Przyczyniają się one do zwiększenia przepuszczalności w komórkach nerwowych, które budują mózg. Tak więc sprawiają one, że składniki odżywcze i tlen w większych ilościach wpływają do mózgu. Warto również pamiętać, że działają one również w drugą stronę, przyczyniają się do przyśpieszenia procesu oczyszczania układu nerwowego z produktów przemiany materii. Dzięki temu komórki nerwowe są zdrowie i czyste, a to zmniejsza ryzyko stanu zapalnego, a także rozwoju chorób mózgu.

  1. Sięgnij po witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B to jedne z najważniejszych składników dla naszego organizmu. Przyczyniają się one do zachowania prawidłowej pracy układu nerwowego. Dbają one o odpowiedni i szybki wzrost komórek nerwowych, a także zwiększają i uelastyczniają połączenia między neuronami. Tak więc w organizmie nie może zbraknąć tak ważnych składników, ponieważ wpływają one na pracę układu nerwowego, dbają o zachowanie zdrowia umysłowego i psychicznego. Jeśli w naszej codziennej diecie zabraknie witamin z grupy B, to pojawić się mogą problemy z pamięcią i koncentracją.

  1. Więcej śpij

Sen jest niezbędny dla mózgu człowieka. Warto wiedzieć, że komórki mózgowe wraz z wiekiem szybciej się niszczą i mogą umierać. Ten proces jest znacznie przyśpieszany, kiedy nie przesypiamy odpowiedniej ilości godzin. Przeciętny człowiek potrzebuje około ośmiu godzin snu. Warto zaznaczyć, że kobiety potrzebują o dwadzieścia minut więcej snu niż mężczyźni. A młodzież i dzieci wbrew pozorom powinny w ciągu dnia przesypiać co najmniej dziewięć godzin. Jest to czas, kiedy mózg, a szczególnie uszkodzone komórek nerwowe mogą się zregenerować. Tak więc zarywanie nocy może przyczynić się do zwiększenia ryzyka chorób mózgu.

  1. Nie zapominaj o wodzie

Nawadnianie organizmu jest szczególnie ważne, ponieważ przyczynia się ono do regulowania pracy wszystkich układów, w tym również nerwowego. Kiedy w organizmie za niski jest poziom wody, to pojawić się mogą u nas takie objawy, jak:

  • Ból głowy,
  • Rozdrażnienie,
  • Senność,
  • Zmęczenie,
  • Kłopoty z pamięcią,
  • Problemy z koncentracją.

Konieczne jest więc nawadnianie mózgu. Jeśli chcemy zadbać o jego prawidłową pracę, to najlepiej sięgać po wodę regularnie od razu, kiedy pojawi się u nas uczucie pragnienia. Zalecana dawka płynów wypitych w ciągu doby to około 2 litów dziennie. Trzeba pamiętać, że większość z nich to powinna być woda.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone