Odchudzanie

Jak zlikwidować odstający brzuch?

Jak zlikwidować odstający brzuch?

Istnieją partie ciała, które są szczególnie podatne na gromadzenie nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wiele osób narzeka na problemy z wyeliminowaniem tłuszczu znajdującego się na brzuchu. Warto zatem zwrócić uwagę na to, co może być przyczyną odstającego brzucha oraz w jaki sposób poradzić sobie z tym problemem.

Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że duży brzuch nie zawsze oznacza nadmiar tkanki tłuszczowej. Niekiedy jest on po prostu wydęty, ze względu na spożywanie produktów wzdymających. Jelita mają problem z trawieniem takiego pożywania, dlatego w celu uniknięcia wzdęć należy wyeliminować ze swojej diety szkodliwe produkty. Jednocześnie należy zadbać o to, aby posiłki były spożywane we właściwej ilości i w odpowiednich odstępach czasowych, jak również bez pośpiechu. Pomocne będą także enzymy trawienne, które można odnaleźć w suplementach diety.

Inną przyczyną powiększania się brzucha może być diastasis recti, czyli rozstęp mięśni brzucha. Może do niego dojść przede wszystkim w trakcie ciąży i porodu. Rozstęp ten można wykryć poprzez samodzielne badanie palpacyjne. W takiej sytuacji należy rozpocząć ćwiczenie redukujące rozstęp mięśni, najlepiej pod kontrolą doświadczonego fizjoterapeuty. Warto wspomnieć o tym, że zgodnie z wynikami przeprowadzonych badań, diastasis recti nie występuje u tych kobiet, które przed zajściem w ciążę były aktywne fizycznie.

Jeżeli problemem jest nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, to warto poznać jego przyczyny. Na otyłość brzuszną narażone są między innymi osoby, które chorują na insulinooporność. Insulina sprzyja bowiem gromadzeniu tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha i ramion. W celu ograniczenia tego problemu należy kontrolować ilość spożywanych węglowodanów, a także ich jakość. Gromadzeniu się tłuszczu na brzuchu sprzyja również kortyzol, który jest hormonem stresu. Do nadmiernego wydzielania tego hormonu dochodzi w przypadku nadmiernego stresu i przemęczenia albo na skutek stanu zapalnego w organizmie. Ograniczenie wydzielania kortyzolu wymaga wyeliminowania czynników, które są przyczyną nadmiernego stresu i zapewniania sobie odpowiedniego wypoczynku, a przede wszystkim długiego i spokojnego snu.

Oczywiście może się zdarzyć, że przyczyny odstającego brzucha są złożone. Niekiedy istotną rolą odgrywają uwarunkowania genetyczne, które wpływają na typ naszej sylwetki. W takiej sytuacji można wprawdzie starać się zredukować tłuszcz przy pomocy odpowiednich ćwiczeń, ale efekt nie zawsze będzie w pełni satysfakcjonujący.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone