Odchudzanie

Jak zlikwidować odstający brzuch?

Jak zlikwidować odstający brzuch?

Istnieją partie ciała, które są szczególnie podatne na gromadzenie nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wiele osób narzeka na problemy z wyeliminowaniem tłuszczu znajdującego się na brzuchu. Warto zatem zwrócić uwagę na to, co może być przyczyną odstającego brzucha oraz w jaki sposób poradzić sobie z tym problemem.

Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że duży brzuch nie zawsze oznacza nadmiar tkanki tłuszczowej. Niekiedy jest on po prostu wydęty, ze względu na spożywanie produktów wzdymających. Jelita mają problem z trawieniem takiego pożywania, dlatego w celu uniknięcia wzdęć należy wyeliminować ze swojej diety szkodliwe produkty. Jednocześnie należy zadbać o to, aby posiłki były spożywane we właściwej ilości i w odpowiednich odstępach czasowych, jak również bez pośpiechu. Pomocne będą także enzymy trawienne, które można odnaleźć w suplementach diety.

Inną przyczyną powiększania się brzucha może być diastasis recti, czyli rozstęp mięśni brzucha. Może do niego dojść przede wszystkim w trakcie ciąży i porodu. Rozstęp ten można wykryć poprzez samodzielne badanie palpacyjne. W takiej sytuacji należy rozpocząć ćwiczenie redukujące rozstęp mięśni, najlepiej pod kontrolą doświadczonego fizjoterapeuty. Warto wspomnieć o tym, że zgodnie z wynikami przeprowadzonych badań, diastasis recti nie występuje u tych kobiet, które przed zajściem w ciążę były aktywne fizycznie.

Jeżeli problemem jest nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, to warto poznać jego przyczyny. Na otyłość brzuszną narażone są między innymi osoby, które chorują na insulinooporność. Insulina sprzyja bowiem gromadzeniu tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha i ramion. W celu ograniczenia tego problemu należy kontrolować ilość spożywanych węglowodanów, a także ich jakość. Gromadzeniu się tłuszczu na brzuchu sprzyja również kortyzol, który jest hormonem stresu. Do nadmiernego wydzielania tego hormonu dochodzi w przypadku nadmiernego stresu i przemęczenia albo na skutek stanu zapalnego w organizmie. Ograniczenie wydzielania kortyzolu wymaga wyeliminowania czynników, które są przyczyną nadmiernego stresu i zapewniania sobie odpowiedniego wypoczynku, a przede wszystkim długiego i spokojnego snu.

Oczywiście może się zdarzyć, że przyczyny odstającego brzucha są złożone. Niekiedy istotną rolą odgrywają uwarunkowania genetyczne, które wpływają na typ naszej sylwetki. W takiej sytuacji można wprawdzie starać się zredukować tłuszcz przy pomocy odpowiednich ćwiczeń, ale efekt nie zawsze będzie w pełni satysfakcjonujący.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Ćwiczenia, jako sposób na walkę z niechcianymi boczkami

KlaudiaCzerwiec 12, 2019

Dlaczego chrom wspomaga odchudzanie?

MonikaMaj 25, 2019

Poradnik redukowana tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 21, 2019

Domowy trening na spalanie tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 19, 2019

Jak białko wpływa na odchudzanie?

KlaudiaMaj 12, 2019

Czy basen, jest sposobem na odchudzanie?

MonikaKwiecień 11, 2019
Tłuszcz wisceralny, tłuszcz wewnętrzny, otyłość brzuszna

Tłuszcz trzewny i podskórny: dlaczego zbyt niski poziom tłuszczu jest niezdrowy?

RedakcjaLuty 14, 2019

Ćwiczenia, które wspomagają odchudzanie

KlaudiaLuty 12, 2019

Adaptacje metaboliczne — co zrobić, gdy odchudzanie przestaje przynosić skutki?

Spalacze.plStyczeń 22, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone