Uroda

Jak zregenerować włosy po zimie?

Jak zregenerować włosy po zimie?

Po zimie włosy mogą stać się suche i zniszczone. Niestety niskie temperatury, suche powietrze i czapki  nie mają na nie korzystnego wpływu. Zbliża się wiosna, więc z głów można będzie zdjąć czapki, a więc warto zadbać o pielęgnację włosów i regenerację po zimie. Jest na to kilka prostych sposobów, a specjalnie dla was przygotowaliśmy listę porad, jak dbać o włosy, by przywrócić im blask.

Regeneracja włosów – wybierz dobry szampon

Wiele osób nie zwraca większej uwagi na to, jakiego szamponu używa się do mycia włosów. Jest to błąd, ponieważ to kosmetyk, który najczęściej nakładany jest na nasze włosy, a ma on z zadanie nie tylko je odświeżyć, ale również pielęgnować. To jaki szampon najlepiej wybrać zależy od tego, jaki rodzaj włosów masz:

  • Włosy przetłuszczające – potrzebny jest szampon, który nie wysusza, a jednocześnie odświeża włosy.
  • Włosy suche – szampon nawilżający,
  • Włosy zniszczone – szampon rewitalizujący,
  • Włosy z łupieżem – szampon leczniczy, przeciwłupieżowy.

Regeneracja włosów – nie zapominaj o odżywce

Niestety wiele osób po umyciu włosów kończy pielęgnację włosów. Jednak ich umycie, to nie wszystko, czego one potrzebują. Bez względu na to, jaki rodzaj włosów masz, potrzebują one odpowiednich składników odżywczych, które będą dbały o ich prawidłowy wzrost, a także regenerację. Po zimie warto zainwestować w odżywki do włosów, ponieważ mają one za zadanie nawilżać włosy, dzięki czemu sprawiają one, że nasze włosy odzyskują blask. U osób z włosami cienkimi tłuste odżywki na włosy mogą być za ciężkie i mogą prowadzić do przetłuszczania. Lepiej więc wybierać odżywki w sprayu, które mają takie same właściwości, ale jednocześnie są lekkie i nie obciążają włosów.

Regeneracja włosów – nakładaj serum

Serum do twarzy i do ciała jest dla kobiet doskonale znanym kosmetykiem, a co z serum do włosów? O nim również nie można zapominać, jeżeli chcemy zregenerować i zadbać o nasze włosy po zimowych miesiącach. Serum najlepiej stosować na końcówki, a ma to na celu zapobiegać rozdwajaniu. Trzeba jednak pamiętać, że używanie serum nie sprawi, że rozdwojone końcówki się scalą. Nie ma na to szans, ponieważ są to zniszczone komórki, które należy usunąć, by poprawić wygląd włosów.

Regeneracja włosów – podcinanie

Niestety po zimie wiele osób może mieć problem z rozdwajającymi się końcówkami włosów. Tak działa na włosy suche powietrze, które sprawia, że stają się one łamliwe i skłonne do rozdwajania. Niestety końcówek, które są zniszczone nie da się naprawić, a ich zatrzymanie sprawia, że włosy wyglądają na słabe. Po zimie warto więc udać się do fryzjera na podcinanie. Taki zabieg sprawi, że włosy staną się grubsze, a także wyglądać będą na zdrowsze.

Wyświetl komentarz (1)

1 Komentarz

  1. Anka

    marzec 1, 2020 na 5:58 pm

    Polecam kosmetyki Wax Pilomax. Świetny skład umożliwia nam codzienne stosowanie kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uroda

More in Uroda

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcjapaździernik 18, 2021

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

Redakcjaczerwiec 9, 2021

Do czego używać oleju kokosowego?

Klaudiapaździernik 20, 2020

Czy możesz schudnąć, chodząc godzinę dziennie?

Sylwiaczerwiec 8, 2020

Piękna, zadbana cera

Sylwiagrudzień 9, 2019

Kwasy omega-3 dla zdrowia skóry

Monikawrzesień 11, 2019

Jak regenerować skórę po zimie?

Monikakwiecień 14, 2019

Nawyki, które niszczą twoje włosy

Klaudiakwiecień 8, 2019

Zdrowe paznokcie, a zabiegi kosmetyczne

Klaudiastyczeń 26, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone