Zdrowie

Jakie są najczęstsze postanowienia noworoczne?

Jakie są najczęstsze postanowienia noworoczne?

Nowy rok motywuje nas do zmian i dlatego wiele osób decyduje się na stworzenie listy postanowień noworocznych. Zazwyczaj nasze postanowienia nie zmieniają się z roku na rok. W zeszłym roku mieliśmy być szczuplejsi, zacząć biegać, rzucić palenie i zmienić pracę na lepiej płatną, ale nie udało się, więc w tym roku również zarzucamy na siebie te same postanowienia, licząc na to, że tym razem nam się uda.

Błędem wielu osób, jest tworzenie długiej listy postanowień noworocznych, która niestety nawet przy dużych staraniach nie jest możliwa do osiągnięcia. Przecież nie musimy od razy zmieniać całego swojego życia w ciągu jednego roku. Najlepiej, jeśli stawiamy sobie jedno wyzwanie, ponieważ wtedy będziemy mieli większe szanse na sukces. Jakie postanowienia najczęściej sobie stawiamy na nowy rok? Czy udaje nam się je spełnić?

  1. Od nowego roku zaczynam się odchudzać

Jednym z najpopularniejszych postanowień, jest odchudzanie. Przechodzenie na dietę od nowego roku to już u wielu osób tradycja. Niestety to postanowienie u wielu osób schodzi na straty i nie udaje się go osiągnąć. Przyczyną może być nieprecyzyjność, a także stawianie sobie za dużych wymagań. Schudnięcie 30 kilo nie jest łatwe i tak duże wyzwanie może zniechęcać. Lepiej określić sobie mały cel, jak 5-10 kilogramów do schudnięcia, a następnie, kiedy uda nam się już go osiągnąć dalej się odchudzać, mając cel zrzucenia kolejnych pięciu kilogramów.

  1. Nie będę pił

Kolejnym postanowieniem, które często się pojawia, jest zmniejszenie ilości alkoholu  lub jego całkowite wyeliminowanie. A jednak niestety to postanowienie jest poprzedzane nocą sylwestrową, po które osoby, które mają takie postanowienie, bardzo często budzą się z kacem. To już jest duże utrudnienie dla osiągnięcia celu noworocznego. Lepiej więc zacząć już od początku i ograniczyć ilość spożywanego alkoholu już w czasie sylwestra. Pierwsze wyzwanie związane z alkoholem powinno zacząć się właśnie tej nocy. Oczywiście nie oznacza to, że konieczne jest unikanie alkoholu przez całą noc, ale ograniczenie się do wypicia dwóch lampek szampana, powinno być dobrym treningiem.

  1. Rzucam palenie

Osoby, które palą papierosy, często na nowy rok stawiają sobie wyzwanie rzucenia palenia. Tutaj już częściej udaje się dotrzymać postanowienia i wielu osobom rzeczywiście udaje się rzucić zły nawyk. Jednak problemem jest to, że mimo rzucenia palenia, to nie udaje nam się utrzymać tego postanowienia i niestety wiele osób wraca do złego nawyku. Na początek trzeba wiedzieć, że rzucanie palenia nie jest tak proste, jak może nam się wydawać. To wyzwanie sprawia nam wiele trudności i jeśli nie podejdziemy do tego poważnie i nie poświęcimy więcej czasu na osiągnięcie celu, to niestety może okazać się, że już na starcie jesteśmy skazani na porażkę.

  1. Zmienię pracę

O tym marzy wiele osób na nowy rok. Wydaje nam się, że w tym pierwszym okresie roku jesteśmy niezwyciężeni i od razu po nowym roku, kiedy zrezygnujemy z pracy, najdziemy swoje miejsce na lepszej posadzie, która jest znacznie lepiej płatna.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie

More in Zdrowie

Wpływ genów i bakterii na nadwagę

RedakcjaLipiec 3, 2019

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Jak zatrzymać proces starzenia?

KlaudiaCzerwiec 14, 2019

Dlaczego masz problemy z koncentracją?

KlaudiaCzerwiec 13, 2019

Czynniki, które odpowiadają za otyłość u dzieci

KlaudiaCzerwiec 12, 2019

Czy sport pomaga w rzuceniu palenia?

KlaudiaCzerwiec 11, 2019

Brak ruchu, jest zagrożeniem dla zdrowia

KlaudiaCzerwiec 8, 2019

Zgaga – przyczyny, objawy, leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Wzdęcia – diagnostyka i leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone