Suplementy i odżywki

Jakie są rodzaje spalaczy tłuszczu?

Jakie są rodzaje spalaczy tłuszczu?

Spalacze tłuszczu od dłuższego czasu są popularnymi suplementami diety, które mają silne działanie na proces odchudzania. Na ich spożywanie decydują się osoby, które mają problem z nadwagą i otyłością, a także nie mogą schudnąć przez dłuższy czas. Spalacze tłuszczu mają wspomagać organizm w spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, a więc w zmniejszaniu masy ciała.

Na rynku pojawia się wiele rodzajów spalaczy tłuszczu i każdy z nich ma innych skład i działanie. Zanim zdecydujesz się na zakupienie jednego z nich, warto dowiedzieć się, jakie są ich rodzaje i, który z nich najbardziej spełnia twoje wymagania i potrzeby.

  1. Blokery kortyzolu

Kortyzol jest hormonem stresu, który sprawia, że działanie i obecność adrenaliny w organizmie znacząco się wydłuża. Przez ten hormon ciśnienie krwi zaczyna się zwiększać, poziom cukru we krwi znacząco się obniża, a spada również zdolność układu immunologicznego do obrony organizmu przed drobnoustrojami. Niestety kortyzol ma również bardzo zły wpływ na wygląd naszej sylwetki. Przyczynia się on do zwiększenia apetytu, a także sprawia, że w organizmie odkładają się większe ilości tkanki tłuszczowej. To właśnie dlatego osoby mające stresującą pracę lub prowadzące stresujący tryb życia mogą mieć problemy z odchudzaniem i mieć większe predyspozycji do nadwagi, czy otyłości. Blokery kortyzolu mają za zadanie zmniejszyć stężenie hormonu stresu w organizmie, a także zwiększyć naszą odporność na stres.

  1. Reduktory apetytu

U niektórych osób problemem nadwagi, jest to, że mają one za duży apetyt. Ciągłe uczucie głodu sprawia, że w ciągu dnia cały czas coś podjadamy, a porcje posiłków są znacznie większe, niż powinny być. Przez to w ciągu doby spożywamy za duże ilości kalorii, a organizm nie jest ich w stanie wykorzystać, przez co mamy nadmiar składników energicznych, które niewykorzystane zostają przekształcone w dodatkową tkankę tłuszczową. Jeśli problemem jest nadmierny apetyt, to warto sięgnąć po reduktory, które sprawią, że na dłużej będziemy nasyceni.

  1. Termogeniczne spalacze tłuszczu

Często wybierane i zarazem uważane za najskuteczniejsze są termogeniczne spalacze tłuszczu. Dostarczają one do organizmu składniki, które sprawiają, że temperatura ciała zaczyna wzrastać, a przez to organizm przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej w celu uregulowania ciepłoty ciała. Często mają one również działanie pobudzające, a to ze względu na to, że w ich składzie znajduje się kofeina. Tego rodzaju spalacze tłuszczu mają tak samo skuteczne działanie, jak aktywność fizyczna, ponieważ doprowadzają one do zachodzenia takich samych zmian w organizmie człowieka, jak podczas wykonywania wysiłku fizycznego.

  1. Boostery metabolizmu

Doskonale sprawdzają się również boostery metabolizmu. W większości przypadków są to suplementy diety, które mają w swoim składzie, takie preparaty, jak ekstrakt z zielonej herbaty, czy zielonej kawy. Ich zadaniem jest wspomaganie pracy metabolizmu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2020

spalaczeKwiecień 6, 2020

Najlepsze spalacze tłuszczu – co stosować oprócz treningu?

RedakcjaLuty 19, 2020

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaLuty 15, 2020

5 naturalnych spalaczy tłuszczu, które faktycznie działają

SylwiaStyczeń 16, 2020

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalaczeListopad 7, 2019

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczeListopad 6, 2019

DNP – spalacz czy trucizna?

SylwiaListopad 4, 2019

Jakie aminokwasy najlepiej przyjmować na budowanie masy mięśniowej?

MonikaPaździernik 4, 2019

Działanie EAA – czym jest dlaczego warto stosować

MonikaPaździernik 2, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone