Trening

 Jakie są zalety i wady ćwiczenia w domu?

 Jakie są zalety i wady ćwiczenia w domu?

Wiele osób zastanawia się, czy ćwiczenia wykonywane w domu mogą być skuteczniejsze niż wykonywanie profesjonalnego treningu na siłowni? Pojawia się więc pytanie, czy ćwiczenia w domu mają w ogóle jakikolwiek sens? Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat. Przekonajmy się więc sami.

 Ćwiczenia w domu – czy warto?

Dla wielu osób wybranie odpowiedniej formy ćwiczeń jest nie lada wyzwaniem. Wydaje się, że ćwiczenia na siłowni lub w klubie będą skuteczniejsze, niż te wykonywane w domu. Trzeba jednak wiedzieć, że skuteczne ćwiczenia związane są głównie z systematycznością, a nie ma znaczenia czy wykonujemy je samodzielnie w domu, czy na siłowni. Trzeba również zaznaczyć, że wykupienie karnetu na siłownie, to również niemały wydatek. Tak więc dla wielu osób, które chcą zaoszczędzić, najlepszym wyborem będzie ćwiczenie w domu. Jednak czy ta forma treningu, jest skuteczna? Warto dowiedzieć się, jakie ma ona wady i zalety.

Ćwiczenia w domu – zalety

Jedną z największych zalety ćwiczenia w domu, jest oczywiście oszczędność pieniędzy. Oczywiste jest to, że trening w profesjonalnym klubie związany jest z koniecznością wykupienia miesięcznego karnetu, który nie jest tani. Dodatkowo trenując w domu możemy zaoszczędzić czas i pieniądze, które są konieczne na dojazdy na siłownię. Warto jednak wiedzieć, że decydując się na ćwiczenie w domu wiele osób wybiera się na zakupy po odpowiedni sprzęt fitness. Jednak zakupy nie zawsze są konieczne, a dodatkowo można je rozłożyć w czasie, dzięki czemu nie poczujemy tak bardzo straty pieniędzy. Na początku przy ćwiczeniach w domu nie trzeba wiele. Wystarczy mieć kilka podstawowych narzędzi, czyli:

  • Matę do ćwiczeń,
  • Skakankę,
  • Gumę do ćwiczeń,
  • Hantle

Dopiero po pewnym czasie można zainwestować w rowerek treningowy lub innego rodzaju sprzęty do ćwiczeń. Jednak biorąc pod uwagę koszt urządzeń treningowych, które mogą się przydać do ćwiczenia w domu, to i tak jest to rozwiązanie dużo tańsze niż trening na siłowni.

Ćwiczenia w domu – wady

Ćwiczenia w domu mają jednak wiele wad. Trzeba wiedzieć, że każdy klub sportowy został wykonany tak, by trening był wykonywany w bezpieczny i zdrowy sposób, ale również dawał maksymalne efekty. Podczas ćwiczeń w domu należy dysponować większą przestrzenią. A przecież nie każdy jest w stanie ją wygenerować tyle wolnego miejsca w domu lub mieszkanku. Dodatkowo trening w małych pokojach może okazać się niebezpieczny i mało komfortowy. Kolejnym minusem mogą być domownicy. Niestety rodzinie lub współlokatorom trudno jest zrozumieć, że w tym określonym momencie ćwiczymy i nie mamy na nic innego czasu. Przez to w domu znacznie trudniej jest nam się skoncentrować na wykonywanych ćwiczeniach, a to prowadzi do pojawienia się błędów w ćwiczeniach, a także do zmniejszenia efektywności treningów.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trening

Siedzący tryb życia

SylwiaMarzec 6, 2020

Najlepsze spalacze tłuszczu – co stosować oprócz treningu?

RedakcjaLuty 19, 2020

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

RedakcjaListopad 9, 2019

Jak prawidłowo wykonywać brzuszki?

KlaudiaPaździernik 18, 2019

Pogodzenie treningów z pracą – jak to zrobić?

MonikaWrzesień 13, 2019

Kiedy biegać – rano, czy wieczorem?

KlaudiaSierpień 11, 2019

Odpowiednia technika treningowa – co jest ważne?

KlaudiaSierpień 4, 2019

Jak zapobiec kontuzjom w treningu siłowym?

Spalacze.plLipiec 18, 2019

Jak trenować w czasie letnich upałów?

Spalacze.plCzerwiec 17, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone