Trening

 Jakie są zalety i wady ćwiczenia w domu?

 Jakie są zalety i wady ćwiczenia w domu?

Wiele osób zastanawia się, czy ćwiczenia wykonywane w domu mogą być skuteczniejsze niż wykonywanie profesjonalnego treningu na siłowni? Pojawia się więc pytanie, czy ćwiczenia w domu mają w ogóle jakikolwiek sens? Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat. Przekonajmy się więc sami.

 Ćwiczenia w domu – czy warto?

Dla wielu osób wybranie odpowiedniej formy ćwiczeń jest nie lada wyzwaniem. Wydaje się, że ćwiczenia na siłowni lub w klubie będą skuteczniejsze, niż te wykonywane w domu. Trzeba jednak wiedzieć, że skuteczne ćwiczenia związane są głównie z systematycznością, a nie ma znaczenia czy wykonujemy je samodzielnie w domu, czy na siłowni. Trzeba również zaznaczyć, że wykupienie karnetu na siłownie, to również niemały wydatek. Tak więc dla wielu osób, które chcą zaoszczędzić, najlepszym wyborem będzie ćwiczenie w domu. Jednak czy ta forma treningu, jest skuteczna? Warto dowiedzieć się, jakie ma ona wady i zalety.

Ćwiczenia w domu – zalety

Jedną z największych zalety ćwiczenia w domu, jest oczywiście oszczędność pieniędzy. Oczywiste jest to, że trening w profesjonalnym klubie związany jest z koniecznością wykupienia miesięcznego karnetu, który nie jest tani. Dodatkowo trenując w domu możemy zaoszczędzić czas i pieniądze, które są konieczne na dojazdy na siłownię. Warto jednak wiedzieć, że decydując się na ćwiczenie w domu wiele osób wybiera się na zakupy po odpowiedni sprzęt fitness. Jednak zakupy nie zawsze są konieczne, a dodatkowo można je rozłożyć w czasie, dzięki czemu nie poczujemy tak bardzo straty pieniędzy. Na początku przy ćwiczeniach w domu nie trzeba wiele. Wystarczy mieć kilka podstawowych narzędzi, czyli:

  • Matę do ćwiczeń,
  • Skakankę,
  • Gumę do ćwiczeń,
  • Hantle

Dopiero po pewnym czasie można zainwestować w rowerek treningowy lub innego rodzaju sprzęty do ćwiczeń. Jednak biorąc pod uwagę koszt urządzeń treningowych, które mogą się przydać do ćwiczenia w domu, to i tak jest to rozwiązanie dużo tańsze niż trening na siłowni.

Ćwiczenia w domu – wady

Ćwiczenia w domu mają jednak wiele wad. Trzeba wiedzieć, że każdy klub sportowy został wykonany tak, by trening był wykonywany w bezpieczny i zdrowy sposób, ale również dawał maksymalne efekty. Podczas ćwiczeń w domu należy dysponować większą przestrzenią. A przecież nie każdy jest w stanie ją wygenerować tyle wolnego miejsca w domu lub mieszkanku. Dodatkowo trening w małych pokojach może okazać się niebezpieczny i mało komfortowy. Kolejnym minusem mogą być domownicy. Niestety rodzinie lub współlokatorom trudno jest zrozumieć, że w tym określonym momencie ćwiczymy i nie mamy na nic innego czasu. Przez to w domu znacznie trudniej jest nam się skoncentrować na wykonywanych ćwiczeniach, a to prowadzi do pojawienia się błędów w ćwiczeniach, a także do zmniejszenia efektywności treningów.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trening

Jak trenować w czasie letnich upałów?

Spalacze.plCzerwiec 17, 2019

Najlepsza gimnastyka dla seniorów

KlaudiaCzerwiec 16, 2019

Mity na temat robienia brzuszków

KlaudiaCzerwiec 15, 2019

Jakie są wady i zalety ćwiczenia na siłowni?

KlaudiaCzerwiec 15, 2019

Jak prawidłowo wykonywać brzuszki

KlaudiaCzerwiec 14, 2019

Jak poprawić efektowność treningów?

KlaudiaCzerwiec 13, 2019

Czy bieganie może zaszkodzić?

KlaudiaCzerwiec 10, 2019

Odpowiednia technika treningowa – co jest ważne?

KlaudiaMaj 21, 2019

Zasady szybkiego i zdrowego biegania

KlaudiaMaj 20, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone