Suplementy i odżywki

Jakie suplementy diety dla kobiet aktywnych fizycznie?

Jakie suplementy diety dla kobiet aktywnych fizycznie?

Specjaliści są zdania, że po suplementy diety najlepiej sięgać, kiedy pojawi się najwyższa konieczność, w przypadku kobiet, to na przykład ciąża, czy choroba. Trzeba jednak wiedzieć, że pojawia się coraz silniejszy trend na fitness i coraz więcej kobiet decyduje się na zwiększenie aktywności fizycznej. A okazuje się, że sportowcy mają znacznie większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Tak więc suplementy dla kobiet powinny być nie tylko zapobiegawcze, ale mogą również przyczyniać się do wzrostu i poprawienia efektywności treningów. Dzięki nim można ćwiczyć więcej i znacznie dłużej, a dzięki temu możliwe jest osiągnięcie lepszych efektów.

Suplementy diety dla kobiet –  witaminy i minerały

Co prawda spożywanie witamin i minerałów nie sprawi, że mięśnie staną się większe, ale kobiety, które są aktywne fizycznie, mają większe zapotrzebowanie na takie składniki odżywcze. Przez zwiększenie i przyśpieszenie przemiany materii organizm kobiety zaczyna zużywać większe ilości składników odżywczych, co może doprowadzić do niedoborów witamin i minerałów, a to z kolei jest niebezpieczne dla zdrowia. Przy niedoborze najważniejszych składników mineralnych może dojść do osłabienia organizmu, przemęczenia, wypadania włosów oraz innych objawów. Dla kobiet uprawiających sport najlepiej sprawdzi się witamina A, która ma niezastąpiony wpływ na pracę układu mięśniowego. W codziennej diecie nie może zabraknąć witamin z grupy B, ponieważ mają one wpływ na proces syntezy białek, tłuszczy i węglowodanów. Ważna jest również witamina D, która wzmacnia kości  i jest składnikiem niezbędnym do prawidłowej pracy mięśni. Dla kobiet aktywnych szczególnie ważna jest witamina C, której zadaniem jest neutralizowanie wolnych rodników, zmniejsza ona uczucie zmęczenia i jest potrzebna, by organizm mógł produkować odpowiednie stężenia kolagenu. Witamina E ma silne działanie antyutleniające, dzięki czemu stymuluje ona regenerację mięśni, a także zmniejsza uczucie zmęczenia. Dodatkowo konieczne jest sięgnięcie po składniki mineralne. W diecie kobiet aktywnych fizycznie nie może zabraknąć wapnia, cyku, magnezu, selenu, jodu, chromu.

Suplementy diety na mięśnie

Coraz częściej kobiety decydują się na ćwiczenie na siłowni. Ich celem staje się rozbudowanie masy mięśniowej i szybkie zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia siłowe sprawiają, że zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na białka, które przecież stanowią podstawowy składnik budulcowy. Kobiety ćwiczące siłowo koniecznie powinny sięgać po odżywki białkowe. Takie suplementy diety pomagają uzupełnić dzienne zapotrzebowanie na proteiny. Nie można ich jednak używać jako zastępstwo dla dobrze zbilansowanego i pełnowartościowego posiłku. Oprócz odżywek białkowych dobrze sprawdzą się również zestawy aminokwasów BCAA. Tego rodzaju preparaty zapobiegają procesom katabolicznym mięśni, a także dodają sił i dają więcej energii do ćwiczeń. Ich spożywanie dodatkowo wspomaga regenerację.  

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone