Suplementy i odżywki

Jakie suplementy diety dla kobiet aktywnych fizycznie?

Jakie suplementy diety dla kobiet aktywnych fizycznie?

Specjaliści są zdania, że po suplementy diety najlepiej sięgać, kiedy pojawi się najwyższa konieczność, w przypadku kobiet, to na przykład ciąża, czy choroba. Trzeba jednak wiedzieć, że pojawia się coraz silniejszy trend na fitness i coraz więcej kobiet decyduje się na zwiększenie aktywności fizycznej. A okazuje się, że sportowcy mają znacznie większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Tak więc suplementy dla kobiet powinny być nie tylko zapobiegawcze, ale mogą również przyczyniać się do wzrostu i poprawienia efektywności treningów. Dzięki nim można ćwiczyć więcej i znacznie dłużej, a dzięki temu możliwe jest osiągnięcie lepszych efektów.

Suplementy diety dla kobiet –  witaminy i minerały

Co prawda spożywanie witamin i minerałów nie sprawi, że mięśnie staną się większe, ale kobiety, które są aktywne fizycznie, mają większe zapotrzebowanie na takie składniki odżywcze. Przez zwiększenie i przyśpieszenie przemiany materii organizm kobiety zaczyna zużywać większe ilości składników odżywczych, co może doprowadzić do niedoborów witamin i minerałów, a to z kolei jest niebezpieczne dla zdrowia. Przy niedoborze najważniejszych składników mineralnych może dojść do osłabienia organizmu, przemęczenia, wypadania włosów oraz innych objawów. Dla kobiet uprawiających sport najlepiej sprawdzi się witamina A, która ma niezastąpiony wpływ na pracę układu mięśniowego. W codziennej diecie nie może zabraknąć witamin z grupy B, ponieważ mają one wpływ na proces syntezy białek, tłuszczy i węglowodanów. Ważna jest również witamina D, która wzmacnia kości  i jest składnikiem niezbędnym do prawidłowej pracy mięśni. Dla kobiet aktywnych szczególnie ważna jest witamina C, której zadaniem jest neutralizowanie wolnych rodników, zmniejsza ona uczucie zmęczenia i jest potrzebna, by organizm mógł produkować odpowiednie stężenia kolagenu. Witamina E ma silne działanie antyutleniające, dzięki czemu stymuluje ona regenerację mięśni, a także zmniejsza uczucie zmęczenia. Dodatkowo konieczne jest sięgnięcie po składniki mineralne. W diecie kobiet aktywnych fizycznie nie może zabraknąć wapnia, cyku, magnezu, selenu, jodu, chromu.

Suplementy diety na mięśnie

Coraz częściej kobiety decydują się na ćwiczenie na siłowni. Ich celem staje się rozbudowanie masy mięśniowej i szybkie zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia siłowe sprawiają, że zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na białka, które przecież stanowią podstawowy składnik budulcowy. Kobiety ćwiczące siłowo koniecznie powinny sięgać po odżywki białkowe. Takie suplementy diety pomagają uzupełnić dzienne zapotrzebowanie na proteiny. Nie można ich jednak używać jako zastępstwo dla dobrze zbilansowanego i pełnowartościowego posiłku. Oprócz odżywek białkowych dobrze sprawdzą się również zestawy aminokwasów BCAA. Tego rodzaju preparaty zapobiegają procesom katabolicznym mięśni, a także dodają sił i dają więcej energii do ćwiczeń. Ich spożywanie dodatkowo wspomaga regenerację.  

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Boostery metabolizmu – jakie najlepiej wybrać?

MonikaWrzesień 9, 2020

Jak działają spalacze tłuszczu?

KlaudiaWrzesień 1, 2020

Roślinne odżywki białkowe — jakie suplementy białkowe spożywać na diecie wegańskiej?

Spalacze.plSierpień 4, 2020

Berberyna a odchudzanie

spalaczeLipiec 31, 2020

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.plLipiec 10, 2020

Ferrytyna- za co jest odpowiedzialna, co powoduje, co w sytuacji jej nadmiaru, a co z jej niedoborem?

SylwiaMaj 29, 2020

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2020

spalaczeKwiecień 6, 2020

Najlepsze spalacze tłuszczu – co stosować oprócz treningu?

RedakcjaLuty 19, 2020

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaLuty 15, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone