Dietetyka i zdrowe odżywianie

Jakie witaminy na koncentrację?

Jakie witaminy na koncentrację?

Mózg człowieka potrzebuje odpowiednich składników odżywczych, które wspierać będą jego pracę. Badania wykazały, że dieta, jest jednym z  kluczowych czynników, które decydują o kondycji i zdolnościach umysłowych i intelektualnych. Składniki, które mają największe znaczenie to witaminy i minerały. To właśnie ich nie może zabraknąć w naszej diecie, jeśli chcemy mieć dobra pamięć i koncentrację.

Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie tych najważniejszych składników odżywczych, które mają ogromny wpływ na pracę mózgu. Wszystkie te witaminy i minerały mają bezdyskusyjne działanie na działanie układu nerwowego. Nawet ich niewielki niedobór może przyczynić się do zmniejszenia zdolności umysłowych. Przekonaj się więc jakie witaminy są najważniejsze oraz jakie są ich źródła.

Witaminy z grupy B

Niezaprzeczalne działanie na pracę układu nerwowego mają witaminy z grupy B. Są one niezbędne dla zachowania skupienia i pełnej koncentracji. Wpływają one na działanie mózgu i są niezbędne do zachowania wysokiej kondycji umysłowej. Jedną z ważniejszych jest tiamina, która nazywana jest również witaminą B1. Jest to składnik odżywczy, który odpowiada za proces produkcji mieliny, a jest to składnik, który potrzebny jest do tworzenia wysokiej ochrony nad włóknami nerwowymi. Jeśli pojawiają się u nas problemy z pamięcią i towarzyszą im częste zmiany nastrojów, to warto sięgnąć po kwas foliowy, a także witaminę B12. Odpowiadają one za zachowanie dobrego nastroju, ponieważ wspomagają wydzielanie melatoniny.

Witamina E

Jest to składnik, który przez specjalistów nazywany jest witaminą młodości. Witamina E jest niezbędna do zachowania sprawności umysłowej, ponieważ zwalcza ona wolne rodniki, a dzięki temu przyczynia się ona do spowolnienia procesów starzenia się organizmu. Jest to bardzo ważne, ponieważ komórki nerwowe, które budują mózg wraz z wiekiem, ulegają zniszczeniu i to osłabia naszą pamięć i koncentrację. Jeśli więc będziemy spożywać odpowiednie dawki witaminy E, to spowolni ona procesy niszczenia się komórek mózgowych. A dodatkowo przyczynia się ona do zwiększenia przepływu tlenu do mózgu, a ten gaz jest podstawowym źródłem energii dla układu nerwowego.

Magnez

Jest on jednym z najważniejszych składników mineralnych dla naszego mózgu. Wpływa on na pamięć i koncentrację. Przyczynia się do tworzenia jednego z najważniejszych neuroprzekaźników oraz dba o prawidłową pracę układu nerwowego. Pierwiastek ten najlepiej działa na mózg we współpracy z witaminą B1 lub witaminą B6. To połączenie daje niezawodne rezultaty w poprawie pracy mózgu i przyczynia się do zwiększenia naszych zdolności umysłowych. Kiedy dochodzi do jego niedoboru, to często pojawiają się problemy z koncentracją, mogą występować silne zawroty głowy, chroniczne zmęczenia. Najlepiej sięgnąć po suplementy diety, które szybko przyswajają się do organizmu.

Leucyna

To kolejny składnik odżywczy, który koniecznie się powinien znaleźć w naszej diecie. Jest ona źródłem witamin z grupy B, leucyna jest niezbędna do zachowania prawidłowej pamięci. Potrzebna jest ona dla osób, które się uczą i pracują umysłowo. Warto sięgnąć po leucynę, kiedy jesteśmy przed ważnym egzaminem lub czeka nas dużo pracy i nauki.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Zastosowanie awokado

KlaudiaCzerwiec 18, 2019

Odchudzanie a dieta wegańska – co trzeba wiedzieć?

Spalacze.plCzerwiec 17, 2019

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Czy warto jeść truskawki?

KlaudiaCzerwiec 11, 2019

Co trzeba jeść podczas długiego i krótkiego treningu?

KlaudiaCzerwiec 10, 2019

Co jeść, by  przybrać  na wadze?

KlaudiaCzerwiec 8, 2019

Len – właściwości, zastosowanie i wartości

MonikaMaj 26, 2019

Bób – działanie i właściwości

MonikaMaj 25, 2019

Skrobia – gdzie występuje i jakie ma właściwości?

MonikaMaj 24, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone