Uroda

Jakie zabiegi niszczą paznokcie?

Jakie zabiegi niszczą paznokcie?

Zniszczone paznokcie to zmora każdej kobiety. Mimo dobrze zbilansowanej diety oraz wykonywania zabiegów kosmetycznych mogą się one rozdwajać i łamać. Przyczyn tego jest wiele, a w szczególności codzienna pielęgnacja, która jest wykonywana w nieprawidłowy sposób. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że czynności, które wykonujemy, mogą przyczynić się do silnego zniszczenia paznokci.

Zmywanie naczyń, czy nawet sprzątanie silnymi detergentami bez rękawiczek nie jest tak szkodliwe, jak poniżej wymienione zabiegi, które bardzo często wykonywane są w nieprawidłowy sposób. Czas więc dowiedzieć się, jakie zabiegi kosmetyczne najbardziej niszczą nasze paznokcie.

Zmywanie lakieru do paznokci

Wiele kobiet twierdzi, że to malowanie paznokci najbardziej przyczynia się do zniszczenia płytki paznokcia. To jednak nie prawda. Jeśli wybierzemy dobrej jakości lakier, to nie będzie on miał szkodliwego wpływu na stan paznokci. Jednak to zmywanie lakieru jest zabiegiem, który przyczynić się może do wysuszenia, zmatowienia i rozdwajania się płytki. Jest tak, ponieważ w zmywaczu do paznokci znajdują się silne substancje, które doskonale zmywają lakier, ale również niszczą płytkę. Lepiej więc zrezygnować z częstego malowania paznokci, by nie używać zmywacza. Dobrym sposobem jest również wybieranie nieco droższych zmywaczy, które są wzbogacone w olejki oraz składniki odżywcze, które nawilżać będą paznokcie.

Obcinanie paznokci

Mimo tego, że wydaje nam się, że obcinanie paznokci nie jest trudnym zadaniem, to jednak wiele osób i kobiet i mężczyzn popełnia przy tym zabiegu wiele błędów. Po pierwsze wiele osób decyduje się na obcinanie paznokci po kąpieli. Wydaje nam się, że wtedy paznokcie są miękkie i łatwiej jest je obcinać. Prawda jest jednak taka, że przez to paznokcie się osłabiają i są bardziej skłonne na uszkodzenia. Błędem jest również stosowanie nożyczek do paznokci. Naruszają one brzegi paznokcia, a przez to są uszkodzone i płytka paznokcia zaczynają się rozdwajać. Te błędy często doprowadzają do naruszenia płytki paznokcia, przez co staje się ona słaba, krucha.

Piłowanie paznokci

Do piłowania paznokci wiele osób używa metalowego pilniczka. To właśnie one są najczęściej dostępne w sklepach i są najtańsze. A jednak nie powinno się ich używać, ponieważ przyczyniają się one do naruszenia płytki paznokcia, która zacznie się rozdwajać i łamać. Do piłowania najlepiej wybierać pilniczki papierowe lub szklane. Nie zaleca się również piłowania w różne strony. Ruchy podczas tego piłowania powinny być spokojne i kierowane w jednym kierunki. Nie powinno się piłować płytki paznokcia, ponieważ zacznie się ona rozwarstwiać i niszczyć.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

More in Uroda

Jak zregenerować włosy po zimie?

MonikaKwiecień 17, 2019

Jak regenerować skórę po zimie?

MonikaKwiecień 14, 2019

Nawyki, które niszczą twoje włosy

KlaudiaKwiecień 8, 2019

Zdrowe paznokcie, a zabiegi kosmetyczne

KlaudiaStyczeń 26, 2019

Kuracja biotyną – jakie daje efekty?

KlaudiaStyczeń 10, 2019

Jakie domowe maseczki na paznokcie wybrać?

KlaudiaStyczeń 6, 2019

Jak zadbać o cerę podczas zimy?

KlaudiaGrudzień 9, 2018

Czas na masaż – jakich olejków używać?

KlaudiaGrudzień 2, 2018

Jak szybko wyszczuplić uda?

MonikaListopad 30, 2018

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone