Odchudzanie

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Wszyscy marzymy o płaskim brzuchu. Na nic zdadzą się szerokie barki lub duże mięśnie ramion, jeśli nasz brzuch będzie wypięty do przodu bardziej niż klatka piersiowa. Wyraźnie zarysowany sześciopak jest swego rodzaju wyznacznikiem dobrej formy. Niestety, spalenie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha i ud bywa najtrudniejsze. Z pomocą przychodzi johimbina.

Johimbina jest alkaloidem uzyskiwanym z kory drzewa. Pozyskuje się go z występującego na obszarze Afryki drzewa z gatunku johimba lekarska oraz z azjatyckiego krzewu ruawolfia żmijowa. Ma postać brązowego proszku i może w pierwszej chwili przypominać tabakę. Co ciekawe, dotychczas johimbina znana była nie jako spalacz tłuszczu, a… afrodyzjak. Ma silne właściwości stymulacyjne, co według medycyny ludowej pozwala pobudzić libido. Działanie to jest skutkiem lepszego ukrwienia męskich narządów.

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu

My jednak zajmiemy się dziś nie wpływem na potencję, a na redukcję tkanki tłuszczowej. W szczególności przyjrzymy się spalaniu tłuszczu w miejscach uznawanych za trudne, tj. na brzuchu (u mężczyzn) oraz na udach (u kobiet). Co sprawia, że johimbina tak dobrze działa na obszary tkanki tłuszczowej, wobec której ćwiczenia oraz inne środki mogą pozostawać nieskuteczne?

Źródłem sukcesu johimbiny, podobnie jak w przypadku libido, są jej zdolności poprawiania ukrwienia. Trudności ze spalaniem tkanki tłuszczowej w tych obszarach biorą się bowiem z m.in. słabego mikrokrążenia. Z tego powodu też johimbina bywa określana doskonałym środkiem na cellulit. Warto bowiem pamiętać, że spalanie tłuszczu następuje wobec wolnych kwasów tłuszczowych znajdujących się we krwi. Zaś aby wolne kwasy tłuszczowe się w niej pojawiły, muszą najpierw zostać uwolnione z adipocytów, czyli komórek tłuszczowych, w których magazynowane są jako trójglicerydy.
Johimbina wzmaga produkcję noradrenaliny, czyli przekaźnika hormonalnego wydzielanego przez jedno z jąder pnia mózgu – miejsce sinawe. Pełni ono rolę regulacyjną i wraz z innymi strukturami mózgu, m.in. ciałem migdałowatym, bierze udział w wyzwalaniu stanów stresowych. Wydzielanie noraderenaliny pobudza zarówno mózg jak i organizm, stawiając nas do działania i przygotowując organizm do reakcji walki lub ucieczki. Skutkiem działania noradrenaliny jest m.in. przyspieszenie rytmu serca, podniesienie temperatury ciała, uwolnienie glukozy oraz spalanie tkanki tłuszczowej.

W warunkach zagrożenia wszystkie te reakcje mają za zadanie zwiększyć prawdopodobieństwo przeżycia. Serce pompuje krew szybciej, naczynia rozszerzają się bardziej, a to wszystko po to, by dostarczyć jak najwięcej krwi do mięśni i zapewnić im energię do szybkiego biegu (ucieczki) lub walki. Na co dzień możemy jednak wykorzystać te możliwości do rozprawienia się z żółtą tkanką tłuszczową, która zalega nam w postaci oponki. W ramach ciekawostki warto przypomnieć, że posiadamy także brunatną tkankę tłuszczową, zwaną gruczołem snu zimowego, która… pomaga spalać tłuszcz! Ten żółty, zbędny. Jak aktywować brunatną tkankę tłuszczową? Ćwicząc w zimnie (16 stopni C) lub przyjmując odpowiednie spalacze tłuszczu.

Jakie dawki johimbiny przyjmować?

W zastosowaniu suplementacyjnym znajdziemy nie czystą johimbinę, a johimbinę HCL – chlorowodorek johimbiny. Jest to oczyszczona forma johimbiny, pozbawiona substancji mogących działać szkodliwie na układ nerwowy. Choć johimbina stosowana jest powszechnie, warto zachować ostrożność, gdyż posiada silniejsze właściwości stymulacyjne niż np. kofeina. Przyjmuje się, że można stosować 0.2 mg johimbiny na każdy kilogram ciała, jednak w praktyce wystarczą mniejsze dawki. Warto zacząć od dawek niewiekich, np. 5 mg dziennie, aby zaobserwować, jak wpływa ona na nasz organizm. Jeśli nie odczujemy negatywnych skutków, czyli kołatania serca, stanów lękowych czy bezsenności, można stopniowo zwiększyć dawkę, nie przekraczając jednak maksymalnej wartości wynikającej z wyżej wymienionego wzoru..

Dla skuteczności działania johimbiny niezwykle ważne jest, by wraz z nią nie przyjmować produktów wywołujących wyrzut insuliny. Insulina hamuje lipolizę (proces spalania tłuszczu), dlatego zaleca się unikanie spożywania w czasie działania johimbiny (oraz tuż przed) węglowodanów oraz białka. Najwyższe działanie johimbiny osiągniemy po godzinie, a po około 3 godzinach nastąpi spadek noradrenaliny w organizmie.

    Dla kogo jest johimbina?

    Johimbinę mogą stosować zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Warto jednak pamiętać, że nie nadaje się ona dla osób z zaburzeniami hormonalnymi, nadciśnieniem oraz zaburzeniami depresyjnymi. Polecana jest doświadczonym bywalcom siłowni, którzy pragną zredukować tkankę tłuszczową do bardzo niskiego poziomu.

    Johimbina może działać jako afrodyzjak i jest polecana dla Panów posiadających zaburzenia funkcji seksualnych.

    • Pierwotnie ludzie używali kory drzewa johimby jako afrodyzjaku i lekarstwa na zaburzenia erekcji.

    • Warto również dodać że johimbina może być łączona z sildenafilem (viagra). Stwierdzono, że johimbina może nasilać i przedłużać działanie sildenafilu na proces erekcji bez dodatkowego niedociśnienia. Sildenafil może nasilać centralne działanie johimbiny na erekcję; wzmacnia wpływ johimbiny na męską sprawność kopulacyjną, ale nie na motywację seksualną.

    źródło: https://www.muscle-zone.pl/blog/johimbina-skutecznosc-w-walce-z-tluszczem/

    Warto pamiętać także, że johimbina jedynie wspomaga prawidłową redukcję, zwiększając jej skuteczność. Przyspiesza metabolizm, wzmaga spalanie tkanki tłuszczowej oraz hamuje apetyt (reakcja walki-ucieczki). Działa także pobudzająco oraz pompująco, więc może poprawić jakość treningu. Sama w sobie jednak nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeśli nie poprzedzimy jej ustaleniem odpowiedniej diety ani planu treningowego. Czyli jak zwykle – zaczynamy od rozsądnej „michy” oraz od ciężkich ćwiczeń wielostawowych. Wraz z nimi johimbina może zdziałać cuda.

    Kliknij aby dodać komentarz

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Odchudzanie

    More in Odchudzanie

    Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

    Julia Cichaczewska22 września, 2023

    Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

    spalacze15 września, 2023

    Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

    spalacze11 września, 2023

    Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

    spalacze17 marca, 2023

    Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

    Redakcja18 października, 2021

    Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

    Redakcja23 września, 2021

    Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

    Spalacze.pl9 września, 2021

    Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

    Sylwia16 czerwca, 2021

    Jak jeździć na rowerze, by spalić tłuszcz?

    Spalacze.pl16 czerwca, 2021

    Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

    Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone