Witaminy i minerały

Witaminy i minerały to niezbędne związki organiczne, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowego funkcjonowania organizmu człowieka. Choć nie dostarczają energii jak białka, tłuszcze czy węglowodany, odgrywają wiele innych istotnych funkcji. Są uczestnikami w głównych procesach zachodzących w całym ciele, służą jako składniki budulcowe, regulują funkcje biologiczne, aktywują enzymy, umożliwiają syntezę wielu ważnych związków i wpływają na wzrost, rozwój i ogólną działalność organizmu.

Witaminy i minerały są klasyfikowane jako związki egzogenne, co oznacza, że nie są wytwarzane w ciele. Większość z nich powinna być dostarczana przez dietę. Jednak ze względu na niską jakość niektórej żywności i powszechne błędy dietetyczne, niedobory witamin i minerałów stają się coraz częstszym problemem.

Suplementy diety są często pomocne w tych przypadkach. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór preparatów witaminowych i mineralnych. Do dyspozycji są zarówno preparaty pojedyncze, jak i złożone formuły wieloskładnikowe. Nasze witaminy i minerały dostępne są w różnych dawkach i formach, co umożliwia każdemu znalezienie produktu dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Wyświetlanie 1–16 z 110 wyników

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone