Zdrowie

Kiedy najlepiej zacząć ćwiczyć po porodzie?

Kiedy najlepiej zacząć ćwiczyć po porodzie?

Jest wiele kobiet, które przed ciążą były bardzo aktywne fizycznie. W trakcie ciąży musiały jednak nieco zwolnic tempo, jednak zaraz po porodzie chcą jak najszybciej wrócić do ćwiczeń, zwłaszcza  że wygląd ich ciała nieco się zmienił, a chcą one szybko doprowadzić się do dawnej formy. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, kiedy i jak ćwiczyć po porodzie. Jest to bardzo ważne pytanie, na które odpowiedź powinna znać każda kobieta, zwłaszcza ta aktywna fizycznie. Czas więc się dowiedzieć, jak wygląda aktywność fizyczna w świcie młodej mamy.

Czy ćwiczenia dla kobiet po porodzie są wskazane

Wielu kobietom wydaje się, że zaraz po porodzie nie mogą one pozwolić sobie na aktywność fizyczną. Jest to nieprawda. Warto zapytać o to lekarza, który powie, że aktywność jest jak najbardziej potrzebna kobiecie w ciąży i po porodzie. Jest tak dlatego, że ciało kobiety podczas porodu jest niezwykle obciążone. Mięśnie zaczynają się rozciągać i może dojść do ich rozerwania. Jeśli kobieta po porodzie nie zacznie ćwiczyć, to może mieć problem ze zrzuceniem wagi po ciąży, a mogą się u niej również pojawić powikłania po ciąży, takie jak wysiłkowe nietrzymanie moczu. Na początku, nawet kilka tygodni po porodzie, jest to objaw naturalny, jednak z czasem powinien zniknąć, jeśli tylko kobieta w odpowiedni sposób zadba o wzmocnienie swoich mięśni. Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć ćwiczyć po porodzie, to nie możesz udać się na siłownie, czy przechodzić przez intensywne treningi. Nie jest to aktywność dla ciebie, przynajmniej przez kilka następnych tygodni. Jednak dla kobiet po porodzie ważne są mięśnie i gimnastyka. To właśnie na tym powinna skupić się kobieta po porodzie, pragnąca jak najszybciej wrócić do formy i wesprzeć swoje ciało w regeneracji. Jaki więc powinna ćwiczyć młoda mama? Przekonajmy się!

Kiedy zacząć?

Pierwsze ćwiczenia, jakie powinna wykonywać kobieta po porodzie, powinny odbyć się od razu po powrocie do łóżka szpitalnego po urodzeniu dziecka. To może być zaskoczeniem dla kobiet, ale tak już kilka minut po porodzie można zacząć ćwiczyć. Jednak nie chodzi tu o ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, czy nóg. Najważniejsze po porodzie są mięśnie macicy i miednicy. To właśnie one potrzebują największego wsparcia. Dlatego kobieta w łóżku szpitalnym może zacząć ćwiczenia mięśni Kegla. Nie są one wymagające, a dają wiele pozytywnych skutków. Warto wiedzieć, że są one szczególnie ważne dla kobiet, które nie są aktywne fizycznie oraz tych, które rodziły więcej niż raz. Im wcześniej zaczniemy, tym lepiej mówią o tym ginekolodzy. Kobieta po powrocie ze szpitala nie ma wiele czasu na ćwiczenia. Zacznie się czas poświęcany na dziecka, noszenie go na rękach, karmienie, przewijanie, mycie, a są to czynności, które niedługo po porodzie nie wspierają mięśni macicy.

Kiedy ćwiczyć fitness po porodzie?

Kobiety często zastanawiają się, jak długo muszą czekać, by móc udać się na zajęcia fitness. Nie jest to długi czas oczekiwań. Po porodzie naturalnym można ćwiczyć fitness już sześć tygodni po rozwiązaniu ciąży. A po cesarskim cięciu trzeba poczekać nieco dłużej, ponieważ aż dziewięć tygodni. Po tym czasie organizm kobiety dochodzi do siebie po porodzie i jest gotowe do ćwiczeń.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone