Uroda

Kuracja biotyną – jakie daje efekty?

Kuracja biotyną – jakie daje efekty?

Biotyna to jeden z najpopularniejszych suplementów diety, po który często sięgają kobiety. Jest to witamina z grupy B, która przyczynia się do poprawienia wyglądu włosów, skóry i paznokci. Jej regularne przyjmowanie daje niepowtarzalne efekty. Witamina ta jest rozpuszczalna w wodzie, więc organizm wydala ją wraz z moczem lub potem.

To jednak nie oznacza, że witamina H, zwana również biotyną, słabo się wchłania. Nie wiele osób cierpi z powodu jej niedoborów, ale nawet jej niewielkie braki mogą doprowadzić do zmian w wyglądzie skóry włosów i paznokci. Przy jej niedoborze włosy zaczynają częściej wypadać, a paznokcie się łamią. Czas więc dowiedzieć się, jakie efekty daje kuracja biotyną oraz jak długo należy ją stosować, by efekty były widoczne.

Biotyna na paznokcie

Wiele kobiet decyduje się na zastosowanie suplementów diety z biotyną na poprawę stanu paznokci. Jest to bardzo dobry krok, ponieważ witamina ta przyczynia się do regeneracji i odbudowy paznokcia. Jednak warto wiedzieć, że działanie biotyny w przypadku paznokci u rąk będzie widoczne dopiero po sześciu miesiącach, a u paznokci u nóg po dwunastu miesiącach. Na efekty trzeba czekać tak długo, ponieważ to jest czas, którego potrzebują nasze paznokcie na odrastanie od podstaw. Po tym czasie będą one silnie odżywione, utwardzone i mocne.

Biotyna na włosy

Problem z wypadającymi i cienkimi włosami pojawia się u wielu osób. Niestety maseczki i odżywki nie zawsze są skuteczne, a na efekty ich stosowania trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Jeśli twoje włosy nadmiernie wypadają, są słabe i cienkie, to warto sięgnąć, po suplementy diety z biotyną. Jej zdaniem jest wzmocnienie i odżywienie cebulek włosów, dzięki czemu nie wypadają one tak często. Dzięki biotynie włosy stają się mocniejsze, a dzięki temu, że nie wypadają, są również gęstsze. Na efekty nie trzeba czekać długo, ponieważ pierwsze różnice widoczne są już po dwóch tygodniach stosowania.

Biotyna na cerę

Trądzik, wypryski oraz przesuszona skóra, to problem wielu osób. Nie łatwo jest z nimi walczyć, a u niektórych nawet pomoc dermatologa nie zawsze daje długotrwałe efekty. Jeśli od dawana masz problem z trądzikiem lub twoja cera jest szara i zniszczona, to warto wprowadzić do codziennej diety suplementy diety z biotyną. Jej zdaniem jest odbudowanie naskórka, a także przyśpieszenie jego regeneracji. Dzięki temu skóra staje się silnia, odżywiona i odzyskuje swój zdrowy blask. Kuracja biotyną na skórę również daje szybkie efekty. Pierwsze zmiany takie jak zmniejszenie trądziku, szybsze gojenie się blizn, czy rozjaśnienie cery, pojawiają się do dwóch tygodni do miesiąca stosowania.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uroda

More in Uroda

Suplementy diety a uroda – czy warto stosować

Julia Cichaczewska7 grudnia, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

Redakcja9 czerwca, 2021

Do czego używać oleju kokosowego?

Klaudia20 października, 2020

Czy możesz schudnąć, chodząc godzinę dziennie?

Sylwia8 czerwca, 2020

Piękna, zadbana cera

Sylwia9 grudnia, 2019

Kwasy omega-3 dla zdrowia skóry

Monika11 września, 2019

Jak zregenerować włosy po zimie?

Monika17 kwietnia, 2019

Jak regenerować skórę po zimie?

Monika14 kwietnia, 2019

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone