Uroda

Kwasy omega-3 dla zdrowia skóry

Kwasy omega-3 dla zdrowia skóry

Kwasy omega-3 można uznać za pewnego rodzaju paliwo dla naszego organizmu. Mają one korzystny wpływ, szczególnie dla mózgu ludzkiego. Ich spożywanie w odpowiednich ilościach przyczynia się do poprawienia pracy serca, zmniejszenia ryzyka zawału. Często jednak kwasy omega-3 są wykorzystywane do poprawy wyglądu skóry. Dodatkowo ich spożywanie znacząco opóźnia procesy starzenia. Są to składniki odżywcze, które mają korzystny wpływ na pracę układu odpornościowego.

Kwasy omega-3 czy są ważne?

Tłuszcze dzieli się ze względu na ich budowę chemiczną. Ze względu na to w naturze wyróżnia się dwa rodzaje tłuszczy, nasycone i nienasycone. Jednak dla organizmu ludzkiego największe znacznie mają kwasy omega-3 i omega-6. Dostarczać je można do ustroju ludzkiego z produktów pochodzenia roślinnego. Można ich szukać w oleju rzepakowym, ponieważ nawet on jest ich doskonałym źródłem. Mimo to u wielu osób często pojawia się problem z niedoborem kwasów omega-3. A są to składniki, które zalicza się do grupy niezbędnych, ponieważ ludzki organizm nie jest w stanie wyprodukować ich samodzielnie. Najważniejsze dla zdrowia są kwasy eikozapentaenowy, czyli EPA, a także dokozaheksaenowy, czyli DHA.

Wpływ kwasów omega-3 na skórę

Kwasy omega-3 są jednym z ważniejszych składników odżywczych dla ludzkiego ustroju. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, ale stanowią one jeden ze składników, który ma znaczący wpływ na urodę. Mają one korzystne działanie na stan skóry. Ich spożywanie sprawia, że skóra staje się jędrna, a paznokcie silne i twarde. Dodatkowo dzięki nim poprawia się wygląd włosów, które stają się mocne i błyszczące. Kwasy omega-3 ogólnie wpływają korzystnie na wygląd skóry. Wykazują one działanie ochronne w przypadku pojawienia się poparzeń. Można je również stosować na wszelkiego rodzaju podrażnienia, ponieważ mają działanie łagodzące.

Suplementacja kwasów omega-3 sprawia, że w organizmie spowalniają procesy starzenia się organizmu. Spowalniają proces starzenia się skóry, a dłuższa suplementacja dodatkowo usprawnia syntezę kolagenu, który jest głównym budulcem skóry. Działają więc one na skórę nawilżająco, wygładzająco, odbudowująco i ujędrniająco. To składniki odżywcze, które mają dość szerokie i uniwersalne zastosowanie, ponieważ wpływają one korzystnie na pracę niemal wszystkich narządów. To właśnie dlatego nie możemy zapomnieć  ich właściwej suplementacji.

Nie bez powodu uznaje się je za eliksir młodości. Ich spożywanie we właściwych stężeniach jest niezbędne do zachowania zdrowego i młodego wyglądu skóry, włosów i paznokci. Można z nich korzystać do leczenia wszelkiego rodzaju stanów zapalnych, a dodatkowo mają one działanie wzmacniające. Dzięki temu poprawiają ukrwienie skóry i ułatwiają odbudowanie jej płaszcza hydro lipidowego. A dodatkowo zapewniają one właściwe nawilżenie i nawodnienie skóry.

Jakie jest zapotrzebowanie na kwasy omega-3?

W Polsce większość naszego społeczeństwa spożywa zdecydowanie za mało kwasów omega-3. Zaleca się więc częściej sięgać po ryby i przetwory rybne, które są bogate w kwasy omega-3. Zalecana dawka to około 19 gramów ryb na mężczyznę, a u kobiet zalecana dawka to 14,5 g ryby dziennie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Uroda

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcjapaździernik 18, 2021

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

Redakcjaczerwiec 9, 2021

Do czego używać oleju kokosowego?

Klaudiapaździernik 20, 2020

Czy możesz schudnąć, chodząc godzinę dziennie?

Sylwiaczerwiec 8, 2020

Piękna, zadbana cera

Sylwiagrudzień 9, 2019

Jak zregenerować włosy po zimie?

Monikakwiecień 17, 2019

Jak regenerować skórę po zimie?

Monikakwiecień 14, 2019

Nawyki, które niszczą twoje włosy

Klaudiakwiecień 8, 2019

Zdrowe paznokcie, a zabiegi kosmetyczne

Klaudiastyczeń 26, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone