Dietetyka i zdrowe odżywianie

Kwasy omega –3 na lepszą pamięć

Kwasy omega –3 na lepszą pamięć

Problemy z pamięcią pojawić się mogą u każdego z nas. Z wiekiem mózg zaczyna się starzeć, przez co  komórki nerwowe działają wolniej i nie są w stanie pracować tak jak jeszcze kilka lat temu. Jednak wiek obecnie nie jest częstą przyczyną problemów z pamięcią. Bardzo często osoby młode, które się uczą, nie są w stanie zapamiętywać nowych informacji i przyswajać wiedzy, jaka jest im potrzebna.

Przyczyną tego mogą być choroby mózgu, a jednak bardzo często przyczyna jest zdecydowanie prostsza. Nieprawidłowa dieta, uboga w ważne składniki odżywcze, które dbają o zdrowie mózgu. Jednymi z takich składników są na przykład kwasy omega-3.

Dlaczego warto jeść kwasy omega-3?

Powodów, dla których warto sięgnąć po kwasy omega-3 jest wiele. Mają one zbawienny wpływ nie tylko na pracę mózgu, ale również całego organizmu. Są potrzebne dla zachowania zdrowia układu krążenia i dbają o prawidłową pracę serca, przyczyniając się do zmniejszenia poziomu złego cholesterolu we krwi. Jednak dziś zaznaczymy rolę kwasów omega-3 dla naszego mózgu. Są one jego składnikiem odżywczym, który wspomaga jego pracę. Nie może ich zabraknąć w codziennej diecie, ponieważ kwasy omega-3 przyczyniają się do pobudzenia procesu budowania nowych komórek nerwowych i wzmacniają one połączenia między nimi. Dzięki temu informacje między neuronami przepływają znacznie szybciej.

Kwasy omega-3 już za życia płodowego

To jak pracuje nasz mózg, jest uzależnione do pewnego stopnia od tego, jak odżywiały się nasze mamy w czasie ciąży. Kobiety w ciąży powinny jeść duże ilości ryb, jajek, owoców, zdrowych olejów, ponieważ w nich znajdują się kwasy omega-3, a one u dziecka wspierają rozwój mózgu. Kobiety, które w czasie ciąży spożywały zalecane dawki kwasów omega-3 dla ich stanu, rodziły większe oraz inteligentniejsze dzieci niż kobiety, które nie spożywały tego składnika lub przyjmowały go w za małych porcjach. Tak więc, by mózg dziecka rozwijał się i pracował prawidłowo, konieczne jest prowadzenie odpowiednio zbilansowanej diety już u kobiet w ciąży, czyli naszego życia płodowego.

Kwasy omega-3 – gdzie ich szukać?

Skoro są one tak ważne dla zdrowia całego organizmu, to konieczne jest zdobycie wiedzy, gdzie można ich szukać. Wiele osób sięgnie po suplementy diety, co nie będzie takim złym posunięciem. Jednak warto na początek sięgnąć po ich naturalne źródła. Ryby morskie to doskonałe źródło kwasów omega-3. Jednak warto pamiętać, że najlepsze są te ryby, które można jeść na surowo lub gotowane w niskich temperaturach, ponieważ mogą one podczas obróbki termicznej stracić cenne składniki odżywcze.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Suplementy na ból głowy i migrenę

admin7 marca, 2024

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Dieta IF – czym jest Intermittent Fasting?

Julia Cichaczewska18 stycznia, 2024

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Jak poprawić działanie spalaczy tłuszczu? – praktyczne wskazówki

Julia Cichaczewska3 listopada, 2023

Dieta bogata w białko – zalety i wady

Spalacze.pl3 października, 2023

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Zdrowe odżywianie: klucz do sukcesu – porady dietetyczne, nowości

spalacze11 kwietnia, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone