Zdrowie

Medytacja – czyli sposób na zdrowie ducha

Medytacja – czyli sposób na zdrowie ducha

W obecnych czasach coraz więcej osób ma problemy ze stresem. To może prowadzić do wielu problemów w życiu codziennym, a także przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Nadmierny stres zaburza prace naszego organizmu, sprawia, że tracimy energię i stajemy się rozdrażnieni. Jest wiele sposobów na walkę ze stresem, a jednym z nich, jest medytacja. Koniecznie sprawdź, jakie korzyści może ona nam jeszcze dać.

Medytacja – dla zmniejszenia poziomu kortyzolu

Kortyzol to hormon, który zostaje wydzielany przez organizm, kiedy pojawia się u nas uczucie zagrożenia lub złości. Jest to inaczej zwany hormon stresu, który w nadmiarze może prowadzić do wielu zaburzeń w całym organizmie. Jeśli chcemy zmniejszyć jego poziom, to najlepiej poświęcić chwilę czasu na medytacje. Jest to sposób na wycieczenie się i uspokojenie. Dzięki temu możemy skutecznie zmniejszyć poziom kortyzolu, a to pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Medytacja powinna się jednak opierać na wykonywaniu spokojnych wdechów i wydechów w ciszy. Jeśli więc nie masz miejsca na wykonywanie takich ćwiczeń, to walka ze stresem może nie być łatwa. Medytację możesz wykonywać codziennie, by odzyskać spokój ducha na dłużej lub zdecydować się na jej stosowanie tylko wtedy, gdy pojawi się w naszym życiu sytuacja stresowa, a to zdarza się coraz częściej.

Medytacja – dla odzyskania równowagi umysłowej i duchowej

Jest wiele osób, które mają problemy, których nie mogą rozwiązać. Takie problemy mogą się za nami ciągnąć nawet przez kilka lat, a to negatywnie wpłynie na nasz stan umysłowy i duchowy. Problemy, które wydają się niekończące ciążą na nas i nie dają o sobie zapomnieć. Przez to może pojawić się u nas wiele zaburzeń nastroju. Jeśli więc mamy na swojej głowie właśnie taki problem, to dobrym sposobem, jest wykonywanie ćwiczeń medytacyjnych. Pomagają się one nam wyciszyć i są w stanie naprowadzić nas na rozwiązanie problemu, które wcześniej nie wpadało nam do głowy.

Medytacja – na dobry sen

Wiele osób decyduje się na medytowanie wieczorem. Jest to dobry pomysł, ponieważ jest to sposób na wyciszenie umysłu i rozluźnienie ciała. Dzięki temu może nam się łatwiej zasypiać, a sen będzie trwalszy, więc nie będziemy się budzić w ciągu nocy. Tak, więc jeśli masz problemy z zasypaniem lub często budzisz się w nocy, to dobrym rozwiązaniem będzie wykonywanie codziennie wieczorem ćwiczeń medytacyjnych, które pomogą nam się wyciszyć, uspokoić.

Medytacja jest bezpieczna dla każdego. Nie ma żadnych przeciwwskazań do jej wykonywania, a może nieść ona liczne korzyści dla naszego zdrowia umysłowego, a także fizycznego.

Dodatek do medytacji

Doskonałym dodatkiem do medytacji, który wpłynie na jeszcze większą relaksację będzie  zdecydowanie Valerian Root firmy Now. To produkt zawierający walerianę, czyli kozłek lekarski, który zna wielu z nas. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam zasnąć, jeśli medytujesz przed snem.

Kozłek lekarski świetnie wpływa na ukojenie nerwów, poprzez aktywację GABA – jednego z neuroprzekaźników wpływających na relaksację mięśni i zmniejszenie aktywności komórek nerwowych. Świetnie sprawdza się to przy wysokim poziomie stresu i problemach ze snem.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone