Zdrowie

Medytacja – czyli sposób na zdrowie ducha

Medytacja – czyli sposób na zdrowie ducha

W obecnych czasach coraz więcej osób ma problemy ze stresem. To może prowadzić do wielu problemów w życiu codziennym, a także przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Nadmierny stres zaburza prace naszego organizmu, sprawia, że tracimy energię i stajemy się rozdrażnieni. Jest wiele sposobów na walkę ze stresem, a jednym z nich, jest medytacja. Koniecznie sprawdź, jakie korzyści może ona nam jeszcze dać.

Medytacja – dla zmniejszenia poziomu kortyzolu

Kortyzol to hormon, który zostaje wydzielany przez organizm, kiedy pojawia się u nas uczucie zagrożenia lub złości. Jest to inaczej zwany hormon stresu, który w nadmiarze może prowadzić do wielu zaburzeń w całym organizmie. Jeśli chcemy zmniejszyć jego poziom, to najlepiej poświęcić chwilę czasu na medytacje. Jest to sposób na wycieczenie się i uspokojenie. Dzięki temu możemy skutecznie zmniejszyć poziom kortyzolu, a to pozytywie wpłynie na nasze samopoczucie. Medytacja powinna się jednak opierać na wykonywaniu spokojnych wdechów i wydechów w ciszy. Jeśli więc nie masz miejsca na wykonywanie takich ćwiczeń, to walka ze stresem może nie być łatwa. Medytację możesz wykonywać codziennie, by odzyskać spokój ducha na dłużej lub zdecydować się na jej stosowanie tylko wtedy, gdy pojawi się w naszym życiu sytuacja stresowa, a to zdarza się coraz częściej.

Medytacja – dla odzyskania równowagi umysłowej i duchowej

Jest wiele osób, które mają problemy, których nie mogą rozwiązać. Takie problemy mogą się za nami ciągnąć nawet przez kilka lat, a to negatywnie wpłynie na nasz stan umysłowy i duchowy. Problemy, które wydają się niekończące ciążą na nas i nie dają o sobie zapomnieć. Przez to może pojawić się u nas wiele zaburzeń nastroju. Jeśli więc mamy na swojej głowie właśnie taki problem, to dobrym sposobem, jest wykonywanie ćwiczeń medytacyjnych. Pomagają się one nam wyciszyć i są w stanie naprowadzić nas na rozwiązanie problemu, które wcześniej nie wpadało nam do głowy.

Medytacja – na dobry sen

Wiele osób decyduje się na medytowanie wieczorem. Jest to dobry pomysł, ponieważ jest to sposób na wyciszenie umysłu i rozluźnienie ciała. Dzięki temu może nam się łatwiej zasypiać, a sen będzie trwalszy, więc nie będziemy się budzić w ciągu nocy. Tak, więc jeśli masz problemy z zasypaniem lub często budzisz się w nocy, to dobrym rozwiązaniem będzie wykonywanie codziennie wieczorem ćwiczeń medytacyjnych, które pomogą nam się wyciszyć, uspokoić.

 

Medytacja jest bezpieczna dla każdego. Nie ma żadnych przeciwwskazań do jej wykonywania, a może nieść ona liczne korzyści dla naszego zdrowia umysłowego, a także fizycznego.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie

More in Zdrowie

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Jak zatrzymać proces starzenia?

KlaudiaCzerwiec 14, 2019

Dlaczego masz problemy z koncentracją?

KlaudiaCzerwiec 13, 2019

Czynniki, które odpowiadają za otyłość u dzieci

KlaudiaCzerwiec 12, 2019

Czy sport pomaga w rzuceniu palenia?

KlaudiaCzerwiec 11, 2019

Brak ruchu, jest zagrożeniem dla zdrowia

KlaudiaCzerwiec 8, 2019

Zgaga – przyczyny, objawy, leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Wzdęcia – diagnostyka i leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Woda w kolanie – jakie są przyczyny i objawy?

MonikaMaj 19, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone