Zdrowie

Medytacja – czyli sposób na zdrowie ducha

Medytacja – czyli sposób na zdrowie ducha

W obecnych czasach coraz więcej osób ma problemy ze stresem. To może prowadzić do wielu problemów w życiu codziennym, a także przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Nadmierny stres zaburza prace naszego organizmu, sprawia, że tracimy energię i stajemy się rozdrażnieni. Jest wiele sposobów na walkę ze stresem, a jednym z nich, jest medytacja. Koniecznie sprawdź, jakie korzyści może ona nam jeszcze dać.

Medytacja – dla zmniejszenia poziomu kortyzolu

Kortyzol to hormon, który zostaje wydzielany przez organizm, kiedy pojawia się u nas uczucie zagrożenia lub złości. Jest to inaczej zwany hormon stresu, który w nadmiarze może prowadzić do wielu zaburzeń w całym organizmie. Jeśli chcemy zmniejszyć jego poziom, to najlepiej poświęcić chwilę czasu na medytacje. Jest to sposób na wycieczenie się i uspokojenie. Dzięki temu możemy skutecznie zmniejszyć poziom kortyzolu, a to pozytywie wpłynie na nasze samopoczucie. Medytacja powinna się jednak opierać na wykonywaniu spokojnych wdechów i wydechów w ciszy. Jeśli więc nie masz miejsca na wykonywanie takich ćwiczeń, to walka ze stresem może nie być łatwa. Medytację możesz wykonywać codziennie, by odzyskać spokój ducha na dłużej lub zdecydować się na jej stosowanie tylko wtedy, gdy pojawi się w naszym życiu sytuacja stresowa, a to zdarza się coraz częściej.

Medytacja – dla odzyskania równowagi umysłowej i duchowej

Jest wiele osób, które mają problemy, których nie mogą rozwiązać. Takie problemy mogą się za nami ciągnąć nawet przez kilka lat, a to negatywnie wpłynie na nasz stan umysłowy i duchowy. Problemy, które wydają się niekończące ciążą na nas i nie dają o sobie zapomnieć. Przez to może pojawić się u nas wiele zaburzeń nastroju. Jeśli więc mamy na swojej głowie właśnie taki problem, to dobrym sposobem, jest wykonywanie ćwiczeń medytacyjnych. Pomagają się one nam wyciszyć i są w stanie naprowadzić nas na rozwiązanie problemu, które wcześniej nie wpadało nam do głowy.

Medytacja – na dobry sen

Wiele osób decyduje się na medytowanie wieczorem. Jest to dobry pomysł, ponieważ jest to sposób na wyciszenie umysłu i rozluźnienie ciała. Dzięki temu może nam się łatwiej zasypiać, a sen będzie trwalszy, więc nie będziemy się budzić w ciągu nocy. Tak, więc jeśli masz problemy z zasypaniem lub często budzisz się w nocy, to dobrym rozwiązaniem będzie wykonywanie codziennie wieczorem ćwiczeń medytacyjnych, które pomogą nam się wyciszyć, uspokoić.

 

Medytacja jest bezpieczna dla każdego. Nie ma żadnych przeciwwskazań do jej wykonywania, a może nieść ona liczne korzyści dla naszego zdrowia umysłowego, a także fizycznego.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie

More in Zdrowie

8 najważniejszych ziół adaptogennych i ich wpływ na redukcje stresu

SylwiaGrudzień 16, 2018

Wapno – czy warto stosować? Jakie właściwości ma wapno?

KlaudiaGrudzień 13, 2018

Picie wody – jaka jest najlepsza?

KlaudiaGrudzień 11, 2018

Johimbina – czy działa ona skutecznie na tłuszcz?

SylwiaGrudzień 11, 2018

Ostrzeżenia przed suplementami!

SylwiaGrudzień 11, 2018

Czy pływanie odchudza? 10 niesamowitych korzyści z pływania

Spalacze.plGrudzień 11, 2018

Jakie badania wykonywać co roku?

KlaudiaGrudzień 10, 2018

Jak zadbać o zdrowie przed zimą?

KlaudiaGrudzień 10, 2018

Zbyt duże dawki witaminy A – czy są toksyczne?

SylwiaGrudzień 10, 2018

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone