Zdrowie

Mężczyźni, którzy ćwiczą mają mniejszą ochotę na zdradę? Czy to prawda?

Mężczyźni, którzy ćwiczą mają mniejszą ochotę na zdradę? Czy to prawda?

Zdrada to domena mężczyzn, tak przynajmniej uważa wiele kobiet. To jednak nie oznacza, że jedynie płeć męska jest skłonna do zdrady. Wiele się jednak słyszy na temat tego, że mężczyźni, którzy są aktywni fizycznie są mniej skłonni do zdrady swojej partnerki. Czy takie stwierdzenie, jest słuszne? A jeśli tak to dlaczego aktywność fizyczna zmniejsza ochotę na zdradę? Czy tak samo jest u kobiet?

Aktywność fizyczna, a popęd seksualny

Zanim odpowiemy sobie na powyższe pytania, warto zastanowić się, jak wysiłek fizyczni wpływa na nasze libido. Jest coraz więcej mężczyzn, którzy decydują się na przechodzenie przez intensywne treningi, by rozbudować swoją masę mięśniową i poprawić wygląd sylwetki. Taki wysiłek często, jest wyczerpujący i odbiera nam siły na inne zadania, które mamy do wykonania. Tak samo jest również z libido. Jeśli mężczyzna lub kobieta intensywnie trenują, to może dojść do przemęczenia, a to prowadzić będzie do zmniejszenia się poziomu libido. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli aktywność fizyczna jest umiarkowana, to może dojść do sytuacji zupełnie odwrotnej. Może pojawić się zmożona ochota na seks. Jakie więc mamy wnioski? Jeśli mężczyzna lub kobieta przechodzą przez intensywne treningi nie mają ochoty na seks, jednak jeśli wysiłek jest umiarkowany, libido może się podnieść, dzięki aktywności fizycznej.

Testosteron u mężczyzn

Jest wiele osób, które uważają, że zdrada jest w pewnym stopniu spowodowana testosteronem. Nie może to być stwierdzenie błędne, ponieważ jest to hormon męski, który odpowiada za popęd seksualny u mężczyzn. Jeśli więc dochodzi do nadprodukcji testosteronu może dojść do zwiększenia się ochoty na seks. Przez to mężczyzna nie może powstrzymać swojego pragnienia i decyduje się na zdradę. Jednak jeśli u mężczyzny dojdzie do zmniejszenia się ilości testosteronu we krwi, to poziom libido drastycznie spadnie. A jak testosteron wydziela się podczas ćwiczeń? Czy to właśnie hormon męski, który jest tak ważny dla sportowców zmniejsza ochotę mężczyzn na zdradę?

Testosteron podczas ćwiczeń

Kiedy mężczyzna zaczyna ćwiczyć dojść może do zaburzeń w pracy układu hormonalnego. Może dojść do nadprodukcji testosteronu, przez co chwilowo zwiększy się ochota na seks. Może również dojść do obniżenia się poziomi wydzielania tego męskiego hormonu, przez co libido spadnie. Warto wiedzieć, że po ćwiczeniach, kiedy w organizmie mężczyzny dojdzie do niedoborów składników odżywczych, co zdarza się często, dojdzie również do zmniejszenia się ilości testosteronu we krwi. To sprawi, że mężczyzna nie będzie miał siły i energii, a ochota na seks się zmniejszy. Nie można również zapomnieć o tym, że po treningu mężczyzna zazwyczaj w głowie ma jedynie pragnienie, ale nie do kobiety, a do odpoczynku.

Podsumowanie

Ze względu na to, że po ćwiczeniach fizycznych w organizmie mężczyzny może dojść do zaburzenia pracy układu hormonalnego, a przede wszystkim do zmniejszenia się wydzielania testosteronu, możemy stwierdzić, że mężczyźni, którzy ćwiczą fizycznie naprawdę mają mniejszą ochotę na zdradę. Warto również wspomnieć, że po treningu organizm jest zmęczony i potrzebuje odpoczynku, przez co nie pojawia się chęć do współżycia. W efekcie może dojść do zmniejszenia się poziomu libido. Trzeba jednak pamiętać, że ćwiczenia nie dają żadnej gwarancji, że mężczyzna nie będzie zdradzać. Dużo zależy od psychiki i nastawienia człowieka.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone