Zdrowie

Miód faceliowy – czym jest i jakie ma działanie.

Miód faceliowy – czym jest i jakie ma działanie.

Miód faceliowy jest jednym z mniej znanych rodzajów miodu, jednak to nie oznacza, że nie warto po niego sięgać i wprowadzić do swojej codziennej diety. Jest wręcz przeciwnie, ponieważ mód ten posiada wiele właściwości prozdrowotnych i ma działanie wzmacniające na organizm człowieka. To produkt, który jest zdrowy, a także pyszny, ponieważ posiada on delikatny i lekko słodki smak, który najbardziej doceniany jest przez najmłodszych. Jednak jego spożywanie zaleca się również nam, dorosłym, ponieważ ma on liczne właściwości, które poprawiają pracę organizmu i skutecznie wpływają na nasze zdrowie i wygląd. Czas dowiedzieć się czegoś więcej na temat miodu faceliowego.

Czym jest mód faceliowy?

Mód faceliowy, jest jednym z najlepszych miodów kwiatowych nektarowych, który jest produkowany przez pszczoły z nektaru i pyłku facelii błękitnej. Facelia błękitna jest zaliczana do grupy kwiatów miododajnych, która należy do rodziny ogóreczników. Do niedawna była ona hodowana jako pasza dla zwierząt, jednak od pewnego czasu stosuje się ją do produkcji miodu. Facelia oraz częściej jest wybierana do produkcji miodu przez pszczelarzy, ponieważ dostarcza ona dużo nektaru, kwitnie długo i nie jest rośliną wymagającą uwagi przy uprawie. A dodatkowo pszczoły bardzo chętnie je odwiedzają. Pyłek facelii błękitnej ma charakterystyczny kolor fioletowy.

Miód facelii – właściwości

Mód z facelii ma kolor jasnożółty, ale zdarzają się również produkcje, które mają zielonkawy kolor. Jest to miód, który ma bardzo delikatny  słodki smak, a dla niektórych może on przypominać smak miodu akacjowego. Jednak mód faceliowy ma dodatkowo lekko kwaskowy smak i jest od niego nieco bardziej aromatyczny. Może się zdarzyć, że mód z facelii jest zabarwiony na ciemno, a wtedy może to oznaczać, że nie mamy do czynienia z czystym miodem faceliowym, a jedynie z mieszanką wielokwiatową, w której się on znajduje. To zdarza się bardzo często, ponieważ facelia błękitna rośnie wraz z innymi kwiatami miododajnymi.

Miód ten ma naturalne właściwości wzmacniające i wspomagające leczenie. Można go stosować, by zapobiec przeziębieniu, ponieważ podnosi o odporność, a także ma działanie rozgrzewające. Podczas choroby miód faceliowy może łagodzić dolegliwości zapalenia dolnych i górnych dróg oddechowych, a także doskonale nadaje się na łagodzenie kaszlu, bólu gardła, a także udrażnia drogi oddechowe. Miód faceliowy idealnie nadaje się dla osób, które poddawane są długotrwałemu wysiłkowi fizycznemu i intelektualnemu, ponieważ w takich chwilach ma on silne działanie wzmacniające. Dodatkowo wspomaga pracę układu pokarmowego, a także może być używany przy leczeniu wrzodów i nieżycie żołądka. Wspiera on pracę układu krążenia i zapobiega rozwojowi chorób serca.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone