Suplementacja

Mity na temat suplementów diety

Mity na temat suplementów diety

Po suplementy diety sięga coraz więcej osób. Uważa się, że są one wsparciem dla organizmu, a także cennym uzupełnieniem codziennej diety. Są pomocne przy wielu dolegliwościach i warto je przyjmować. Jest Wiele rodzajów suplementów diety, więc tak naprawdę każdy z nas spokojnie może znaleźć dla siebie ten idealny. Jednak ze względu na to, że suplementy diety stały się tak popularne, pojawia się coraz więcej ich przeciwników i zwolenników. Ci pierwsi uważają, że suplementy diety nie są nam potrzebne, a ich zwolennicy nie wyobrażają sobie bez nich diety. Jaka jest prawda na temat suplementów? Czas się przekonać i obalić największe mity na ich temat.

  1. Wszystkie suplementy diety są niebezpieczne dla zdrowia

Wiele osób jest zdania, że spożywanie suplementów diety może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Tak uważają ich przeciwnicy, których zdaniem preparaty te stworzone są z silnych chemicznych substancji. To jednak nie zawsze tak wygląda. To prawda wiele suplementów diety ma silne substancje aktywne, które w nadmiarze mogą być szkodliwe dla zdrowia. Jednak zdarza się to coraz rzadziej, a producenci od pewnego czasu stawiają na naturalne i bezpieczne składniki. Tak więc coraz częściej suplementy diety są stworzone na bazie wyciągów z roślin i przebadanych składników aktywnych.

  1. Suplementy dla sportowców są tylko dla mężczyzn

Wiele kobiet uważa, że suplementy diety dla sportowców i osób aktywnych fizycznie są stworzone specjalnie dla mężczyzn. Tak się może wydawać, ponieważ to właśnie najczęściej mężczyźni po nie sięgają. Jednak to wcale nie oznacza, że kobiety nie mogą ich spożywać. Nie ma również obaw, że spożywanie takich preparatów jak odżywka białkowa, czy kreatyna przyczynią się do zmiany sylwetki kobiety na męską. Trzeba wiedzieć, że tego również objawiają się kobiety, które zastanawiają się nad kupnem suplementów dla sportowców. Nie jest to jednak możliwe. Rozbudowa masy mięśniowej zajmuje dużo czasu nawet u mężczyzn.

  1. Suplementy dla kobiet i mężczyzn to to samo

Na rynku pojawiają się suplementy kompleksowe, które zawierają w sobie witaminy i minerały. Często są one podzielone na płeć – dla mężczyzn i kobiet. A jednak wiele osób jest zdania, że ten podział nie ma sensu, ponieważ wszystkie te suplementy są takie same i nie różnią się składem i działaniem. W tym przypadku taki podział nie jest bezpodstawny. Kobiety potrzebują innych składników odżywczych od mężczyzn i to właśnie dlatego producenci decydują się na podzielenie tego rodzaju preparatów na płeć. Jeśli więc szukasz suplementy diety na płodność, czy odporność, to zdecydowanie lepiej wybrać ten, który jest dopasowany do twojej płci, czyli wszystkich twoich potrzeb.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementacja

More in Suplementacja

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Koenzym Q10 – zastosowanie i korzyści. Czy koenzym może pomóc w walce z koronawirusem?

spalacze25 sierpnia, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monika17 czerwca, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

Berberyna a odchudzanie

spalacze31 lipca, 2020

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone