Odchudzanie

Najgorsze diety odchudzające!

Najgorsze diety odchudzające!

Najczęściej diety najgorsze pomagają schudnąć w szybkim tempie, jednak prowadzą one do równie szybkiego powodu do starej wagi. Są one również bardzo niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia. Są to diety, które mogą doprowadzić do depresji, choroby alkoholowej, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Dziś dowiemy się jakich diet lepiej nie stosować.

Dieta tasiemcowa

Jest to dieta popularna zwłaszcza wśród młodzieży. Najczęściej decydują się na nie młode dziewczynki, które pragną mieć idealną figurę. Polega ona na połknięciu tabletek, które zawierają larwy tasiemca. Po pewnym czasie tasiemiec zaczyna się rozwijać i grasuje po organizmie żywiciela powodując szybką utratę wagi. W internecie można znaleźć posty potwierdzające skuteczność tej „niezwykłej diety”. W ciągu zaledwie sześciu tygodni można dzięki niej schudnąć nawet dwadzieścia cztery kilogramy. Jednak nie następuje to bez powodu. Do tak drastycznej utraty wagi chodzi przez wyniszczenie organizmu przez pasożyta. Sama utrata wagi to jednak niejedyne objawy zarażenia tasiemcem. Po takiej diecie może dojść do anemii i awitaminozy. Warto również znaczyć, że tabletki z tasiemcem zazwyczaj zakupione są przez Internet. W większości przypadków pochodzą one z Chin. Dlatego nie wiemy w jakich warunkach były one transportowane oraz tworzone. Przy takiej diecie tasiemiec może rozwijać się w szybkim tempie i kierować się do innych narządów wewnętrznych niż jelito. Bardzo groźne jest dostanie się larw tasiemca do mózgu lub serca.

Dieta drunkoreksyjna 

Jest to dieta, która dla wielu osób kojarzyć się może z anoreksją i bulimią. Podczas jej trwania można pić duże ilości alkoholu, który jest wysoko kaloryczny, ale poleca się zmniejszenie jedzenia normalnych posiłków do minimum. To ma zapewnić szczupłą sylwetkę. U wielu osób przechodzi to jednak na wyższy poziom. Przed kolejną imprezą osoba na diecie doprowadza się do wymiotów, by po wypiciu kolejnej ilości drinków, nie doprowadzić do zwiększenia się masy tanki tłuszczowej.  Dieta ta w szybkim tempie może sprawić, że organizm będzie niedożywiony, pojawią się problemy z koncentracją, ponieważ zaburzona zostanie praca mózgu i układu nerwowego. Jej stosowanie jest dużym obciążeniem dla organów takich jak wątroba i nerki oraz całego układu trawiennego, a duża ilość alkoholu zwiększa ryzyko rozwoju wielu niebezpiecznych chorób. Warto również zaznaczyć, że drunkoreksja może doprowadzić do choroby alkoholowej.

Dieta chusteczkowa i wacikowa

To również dieta, którą najczęściej stosują młode dziewczyny. Polega ona na jedzeniu wacików kosmetycznych lub chusteczek higienicznych. Osoby na diecie moczą waciki w jogurtach lub koktajlach, jednak nie ma to na celu dostarczenia do organizmu składników odżywczych, a ułatwić ma spożywanie chusteczki. Jest to dieta szczególnie niebezpieczna, ponieważ doprowadza do niedożywienia, nie dostarcza do organizmu żadnych składników odżywczych, a zjedzenie wacików lub chusteczek zapewnia uczucie sytości na długo, przez co zmniejsza się apetyt.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Odchudzanie

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcjapaździernik 18, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.plpaździernik 10, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcjawrzesień 23, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.plwrzesień 9, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwiaczerwiec 16, 2021

Jak jeździć na rowerze, by spalić tłuszcz?

Spalacze.plczerwiec 16, 2021

Dietetyczne sosy – sosy zero kalorii

Redakcjaczerwiec 15, 2021

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

Redakcjaczerwiec 9, 2021

Drugie śniadanie – najlepsze przepisy

Redakcjaczerwiec 2, 2021

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone