Odchudzanie

Najgorsze diety odchudzające!

Najgorsze diety odchudzające!

Najczęściej diety najgorsze pomagają schudnąć w szybkim tempie, jednak prowadzą one do równie szybkiego powodu do starej wagi. Są one również bardzo niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia. Są to diety, które mogą doprowadzić do depresji, choroby alkoholowej, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Dziś dowiemy się jakich diet lepiej nie stosować.

Dieta tasiemcowa

Jest to dieta popularna zwłaszcza wśród młodzieży. Najczęściej decydują się na nie młode dziewczynki, które pragną mieć idealną figurę. Polega ona na połknięciu tabletek, które zawierają larwy tasiemca. Po pewnym czasie tasiemiec zaczyna się rozwijać i grasuje po organizmie żywiciela powodując szybką utratę wagi. W internecie można znaleźć posty potwierdzające skuteczność tej „niezwykłej diety”. W ciągu zaledwie sześciu tygodni można dzięki niej schudnąć nawet dwadzieścia cztery kilogramy. Jednak nie następuje to bez powodu. Do tak drastycznej utraty wagi chodzi przez wyniszczenie organizmu przez pasożyta. Sama utrata wagi to jednak niejedyne objawy zarażenia tasiemcem. Po takiej diecie może dojść do anemii i awitaminozy. Warto również znaczyć, że tabletki z tasiemcem zazwyczaj zakupione są przez Internet. W większości przypadków pochodzą one z Chin. Dlatego nie wiemy w jakich warunkach były one transportowane oraz tworzone. Przy takiej diecie tasiemiec może rozwijać się w szybkim tempie i kierować się do innych narządów wewnętrznych niż jelito. Bardzo groźne jest dostanie się larw tasiemca do mózgu lub serca.

Dieta drunkoreksyjna 

Jest to dieta, która dla wielu osób kojarzyć się może z anoreksją i bulimią. Podczas jej trwania można pić duże ilości alkoholu, który jest wysoko kaloryczny, ale poleca się zmniejszenie jedzenia normalnych posiłków do minimum. To ma zapewnić szczupłą sylwetkę. U wielu osób przechodzi to jednak na wyższy poziom. Przed kolejną imprezą osoba na diecie doprowadza się do wymiotów, by po wypiciu kolejnej ilości drinków, nie doprowadzić do zwiększenia się masy tanki tłuszczowej.  Dieta ta w szybkim tempie może sprawić, że organizm będzie niedożywiony, pojawią się problemy z koncentracją, ponieważ zaburzona zostanie praca mózgu i układu nerwowego. Jej stosowanie jest dużym obciążeniem dla organów takich jak wątroba i nerki oraz całego układu trawiennego, a duża ilość alkoholu zwiększa ryzyko rozwoju wielu niebezpiecznych chorób. Warto również zaznaczyć, że drunkoreksja może doprowadzić do choroby alkoholowej.

Dieta chusteczkowa i wacikowa

To również dieta, którą najczęściej stosują młode dziewczyny. Polega ona na jedzeniu wacików kosmetycznych lub chusteczek higienicznych. Osoby na diecie moczą waciki w jogurtach lub koktajlach, jednak nie ma to na celu dostarczenia do organizmu składników odżywczych, a ułatwić ma spożywanie chusteczki. Jest to dieta szczególnie niebezpieczna, ponieważ doprowadza do niedożywienia, nie dostarcza do organizmu żadnych składników odżywczych, a zjedzenie wacików lub chusteczek zapewnia uczucie sytości na długo, przez co zmniejsza się apetyt.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Odchudzanie

Czy ziemniaki tuczą?

SylwiaGrudzień 2, 2019

100 dni do lata, czyli jak zyskać formę na wakacyjny czas?

SylwiaListopad 28, 2019

Naturalne spalacze tłuszczu

SylwiaListopad 25, 2019

Dieta Dukana

RedakcjaListopad 20, 2019

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

RedakcjaListopad 9, 2019

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalaczeListopad 7, 2019

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczeListopad 6, 2019

Zioła o właściwościach odchudzających

RedakcjaPaździernik 30, 2019

Analiza składu ciała

RedakcjaPaździernik 7, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone