Trening

Najlepsza gimnastyka dla seniorów

Najlepsza gimnastyka dla seniorów

Nie ma znaczenia ile mamy lat, dla każdego człowieka ważne jest, by budować swoje zdrowie i dbać o to, by ciało nie straciło sił i kondycji. Dlatego nawet osoby po pięćdziesiątym roku życia powinny dbać o to, by mieć czas na aktywność fizyczną. Ćwiczenia dla seniorów powinny być jednak specyficzne i dobrze dobrane, by miały dobry wpływ na zdrowie. Nie mogą narażać na kontuzję, czy wyczerpanie organizmu, ponieważ nie będzie to miało dobrego wpływ na zdrowie i samopoczucie seniora. Jakie więc są najlepsze ćwiczenia dla osób starszych?

Wspomagaj mięśnie

Doskonała siła mięśni jest potrzebna każdemu z nas. Ma ona zapewniać prawidłowe funkcjonowanie układu ruchu, ale również zmniejszyć ryzyko pojawienia się różnego rodzaju urazów i złamań. Trzeba wiedzieć, że siła mięśni wraz z wiekiem zaczyna się zmniejszać, a jest to szczególnie widoczne u osób o niskiej aktywności fizycznej. Tak więc podstawowymi ćwiczeniami dla seniorów powinno być rozciąganie, a także rozgrzewanie poszczególnych partii ciała. Mają one angażować mięśnie do pracy, dzięki czemu pomagają wzmocnić siły i zmniejszyć problemy, które pojawiają się w obrębie układu ruchu u osób starszych.

Wybieraj ćwiczenia na rozciąganie

Dla seniorów bardzo ważne jest rozciąganie. Nie można o nim zapomnieć, a tego rodzaju ćwiczeń można wykonywać nawet każdego dnia, ponieważ są umiarkowane i nie przeciążają organizmu. Ich regularne wykonywanie sprawia, że zwiększa się nasza swoboda ruchów, a co więcej pozwalają one na zachowanie sprawności ciała mimo upływających lat. Dzięki nim seniorzy mogą cieszyć się lepszą wytrzymałością i wydajnością.

Zadbaj o swoją równowagę

Problemy z poruszaniem się mogą pojawić się u osób w starszym wieku. Przyczyn tego może być wiele, a jednak przy każdym problemie związanym z układem ruchu warto pamiętać o równowadze. Są to ćwiczenia szczególnie polecane dla osób, które mają problemy z pojawiającymi się ograniczeniami ruchowymi.

Ćwiczenia wytrzymałościowe dla seniorów

Sporty wytrzymałościowe to najlepszy sposób na to, by zwiększyć wydajność swojego organizmu i utrzymać jego kondycję na długie lata. Dla osób starszych doskonale sprawdzą się:

  • Spacery,
  • Jogging,
  • Pływanie,
  • Jazda na rowerze,
  • Chodzenie,
  • Inne czynności ruchowe.

Trzeba wiedzieć, że nawet grabienie liści przyczynia się do zwiększenia pracy serca, a także oddychania. Dzięki temu w organizmie dochodzi do poprawienia się przepływu krwi na długi czas. Warto więc budować swoją wytrzymałość każdego dnia. Treningi dla seniorów początkujących nie muszą trwać dłużej niż pięć minut, a i tak będą miały skuteczne działanie na organizm. Dodatkowo mogą one zwiększyć wytrzymałość i wydajność organizmu. Po kilku tygodniach można wydłużyć czas treningu, jednak w przypadku seniorów nie zawsze jest to konieczne.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trening

Silne mięśnie mogą wspierać układ odpornościowy

SylwiaLipiec 7, 2020

Trening cardio

RedakcjaCzerwiec 30, 2020

Czy możesz schudnąć, chodząc godzinę dziennie?

SylwiaCzerwiec 8, 2020

Odpoczynek po treningu – jak powinien wyglądać?

KlaudiaCzerwiec 4, 2020

Ćwiczenia wyszczuplające nogi

KlaudiaMaj 4, 2020

Porady dla opornych, czyli jak nie zrezygnować z treningu? 

MonikaKwiecień 24, 2020

Dlaczego warto jeździć na rolkach

KlaudiaKwiecień 21, 2020

Jak bieganie wpływa na nasze zdrowie

KlaudiaKwiecień 17, 2020

Siedzący tryb życia

SylwiaMarzec 6, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone