Dietetyka i zdrowe odżywianie

Najlepsze diety oczyszczające

Najlepsze diety oczyszczające

Możemy znaleźć wiele diet oczyszczających, które nie koniecznie są skuteczne. Jedne polegają na jedzeniu tylko jednego produktu dziennie, inne zalecają picie większej ilości wody, a jeszcze inne zakładają, że w naszej codziennej diecie pojawią się napary ziołowe, które mają silne działanie oczyszczające. Oczyszczanie jest ważne dla każdego z nas, w obecnych czasach narażeni jesteśmy na zanieczyszczenia z powietrza, pożywienia, a nawet wody. Tak więc konieczna jest detoksykacja organizmu raz na jakiś czas, by poprawić jego pracę, a także zmniejszyć ryzyko rozwoju niektórych chorób. Trzeba jednak pamiętać, że należy wybrać dobrą dietę oczyszczającą, a do tego mogą z niej korzystać jedynie osoby zdrowe.

Dieta sokowa – ekspresowa dieta odchudzająca

Dieta sokowa przez wiele osób nazywana jest ekspresową, a to dzięki temu, że trwa ona jedynie czternaście dni. Polega ona na tym, że przez równe dwa tygodnie mamy jeść lekkie posiłki, a w ciągu dnia wypijać należy około litra samodzielnie wyciśniętych soków domowych z warzyw i owoców. Możemy robić soki owocowe 100% lub rozcieńczać je z wodą. Nie można sięgać po soki sklepowe, ponieważ mają one w sobie za dużo cukru. Na oczyszczanie zaleca się najczęściej:

  • Soki jabłkowe,
  • Soki z cytrusów,
  • Soki z selera,
  • Pietruszkę,
  • Soki pomidorowe,
  • Sok z kapusty.

Dieta owocowo-warzywna

Jest to kolejna błyskawiczna dieta oczyszczająca. Nie zaleca się jej stosowania dłużej niż przez trzy dni, ponieważ może ona doprowadzić do wielu niedoborów. Przez trzy dni zaleca się jedzenie jedynie owoców i warzyw, które są gotowane na parze lub surowe. Można również zjeść zupę warzywną oraz sałatki. Podczas tej diety można również sięgać po zioła i oliwę z oliwek, jako przyprawę do dań. Zalecane są również soki owocowe i herbatki owocowe.

Dieta cytrynowa

To dieta, która trawa tydzień. Przez siedem dni możemy jeść lekkostrawne dania, które doprawiane będą sokiem z cytryny. Konieczne jest również picie wody z sokiem z cytryny. W ciągu jednego dnia zaleca się wypicie soku z około 2-3 cytryn.

Dieta śliwkowa

Dieta ta polega na zalaniu wrzątkiem 10 suszonych śliwek i zostawienie ich na noc. Rano od razu po przebudzeniu konieczne jest wypicie wody i zjedzenie śliwki. Następnie należy ponownie zalać śliwki wodą i odstawić do wieczora. Przed położeniem się do łóżka należy wypić wodę i zjeść jedną śliwkę oraz ponownie zalać owoce wodą. Podczas stosowania się do tej diety oczyszczającej w ciągu dnia można jeść dużo owoców i warzyw. Zalecane są również chude mięso i ryby. Dieta ta powinna trwać dziesięć dni.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Napoje energetyczne – co musisz wiedzieć?

KlaudiaMaj 20, 2019

Toksyny w organizmie – sposoby na ich usunięcie

MonikaMaj 18, 2019

Fast foody robią się coraz bardziej niezdrowe

SylwiaKwiecień 27, 2019

Nie mogę schudnąć – przyczyny problemów ze schudnięciem

MonikaKwiecień 19, 2019

Jakie ryby najlepiej jeść?

MonikaKwiecień 18, 2019

Od czego zależy indeks glikemiczny i co nam mówi?

Spalacze.plKwiecień 18, 2019

Łosoś – jakie ma właściwości i warto go zjeść?

MonikaKwiecień 17, 2019

Jak jeść tanio i zdrowo – czy  to możliwe?

MonikaKwiecień 15, 2019

Jak działa metabolizm – choroby metabolizmu

MonikaKwiecień 13, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone