Dietetyka i zdrowe odżywianie

Najlepsze diety oczyszczające

Najlepsze diety oczyszczające

Możemy znaleźć wiele diet oczyszczających, które nie koniecznie są skuteczne. Jedne polegają na jedzeniu tylko jednego produktu dziennie, inne zalecają picie większej ilości wody, a jeszcze inne zakładają, że w naszej codziennej diecie pojawią się napary ziołowe, które mają silne działanie oczyszczające. Oczyszczanie jest ważne dla każdego z nas, w obecnych czasach narażeni jesteśmy na zanieczyszczenia z powietrza, pożywienia, a nawet wody. Tak więc konieczna jest detoksykacja organizmu raz na jakiś czas, by poprawić jego pracę, a także zmniejszyć ryzyko rozwoju niektórych chorób. Trzeba jednak pamiętać, że należy wybrać dobrą dietę oczyszczającą, a do tego mogą z niej korzystać jedynie osoby zdrowe.

Dieta sokowa – ekspresowa dieta odchudzająca

Dieta sokowa przez wiele osób nazywana jest ekspresową, a to dzięki temu, że trwa ona jedynie czternaście dni. Polega ona na tym, że przez równe dwa tygodnie mamy jeść lekkie posiłki, a w ciągu dnia wypijać należy około litra samodzielnie wyciśniętych soków domowych z warzyw i owoców. Możemy robić soki owocowe 100% lub rozcieńczać je z wodą. Nie można sięgać po soki sklepowe, ponieważ mają one w sobie za dużo cukru. Na oczyszczanie zaleca się najczęściej:

  • Soki jabłkowe,
  • Soki z cytrusów,
  • Soki z selera,
  • Pietruszkę,
  • Soki pomidorowe,
  • Sok z kapusty.

Dieta owocowo-warzywna

Jest to kolejna błyskawiczna dieta oczyszczająca. Nie zaleca się jej stosowania dłużej niż przez trzy dni, ponieważ może ona doprowadzić do wielu niedoborów. Przez trzy dni zaleca się jedzenie jedynie owoców i warzyw, które są gotowane na parze lub surowe. Można również zjeść zupę warzywną oraz sałatki. Podczas tej diety można również sięgać po zioła i oliwę z oliwek, jako przyprawę do dań. Zalecane są również soki owocowe i herbatki owocowe.

Dieta cytrynowa

To dieta, która trawa tydzień. Przez siedem dni możemy jeść lekkostrawne dania, które doprawiane będą sokiem z cytryny. Konieczne jest również picie wody z sokiem z cytryny. W ciągu jednego dnia zaleca się wypicie soku z około 2-3 cytryn.

Dieta śliwkowa

Dieta ta polega na zalaniu wrzątkiem 10 suszonych śliwek i zostawienie ich na noc. Rano od razu po przebudzeniu konieczne jest wypicie wody i zjedzenie śliwki. Następnie należy ponownie zalać śliwki wodą i odstawić do wieczora. Przed położeniem się do łóżka należy wypić wodę i zjeść jedną śliwkę oraz ponownie zalać owoce wodą. Podczas stosowania się do tej diety oczyszczającej w ciągu dnia można jeść dużo owoców i warzyw. Zalecane są również chude mięso i ryby. Dieta ta powinna trwać dziesięć dni.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Zastosowanie awokado

KlaudiaCzerwiec 18, 2019

Odchudzanie a dieta wegańska – co trzeba wiedzieć?

Spalacze.plCzerwiec 17, 2019

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Czy warto jeść truskawki?

KlaudiaCzerwiec 11, 2019

Co trzeba jeść podczas długiego i krótkiego treningu?

KlaudiaCzerwiec 10, 2019

Co jeść, by  przybrać  na wadze?

KlaudiaCzerwiec 8, 2019

Len – właściwości, zastosowanie i wartości

MonikaMaj 26, 2019

Bób – działanie i właściwości

MonikaMaj 25, 2019

Skrobia – gdzie występuje i jakie ma właściwości?

MonikaMaj 24, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone