Dietetyka i zdrowe odżywianie

Najlepsze diety oczyszczające

Najlepsze diety oczyszczające

Możemy znaleźć wiele diet oczyszczających, które nie koniecznie są skuteczne. Jedne polegają na jedzeniu tylko jednego produktu dziennie, inne zalecają picie większej ilości wody, a jeszcze inne zakładają, że w naszej codziennej diecie pojawią się napary ziołowe, które mają silne działanie oczyszczające. Oczyszczanie jest ważne dla każdego z nas, w obecnych czasach narażeni jesteśmy na zanieczyszczenia z powietrza, pożywienia, a nawet wody. Tak więc konieczna jest detoksykacja organizmu raz na jakiś czas, by poprawić jego pracę, a także zmniejszyć ryzyko rozwoju niektórych chorób. Trzeba jednak pamiętać, że należy wybrać dobrą dietę oczyszczającą, a do tego mogą z niej korzystać jedynie osoby zdrowe.

Dieta sokowa – ekspresowa dieta odchudzająca

Dieta sokowa przez wiele osób nazywana jest ekspresową, a to dzięki temu, że trwa ona jedynie czternaście dni. Polega ona na tym, że przez równe dwa tygodnie mamy jeść lekkie posiłki, a w ciągu dnia wypijać należy około litra samodzielnie wyciśniętych soków domowych z warzyw i owoców. Możemy robić soki owocowe 100% lub rozcieńczać je z wodą. Nie można sięgać po soki sklepowe, ponieważ mają one w sobie za dużo cukru. Na oczyszczanie zaleca się najczęściej:

  • Soki jabłkowe,
  • Soki z cytrusów,
  • Soki z selera,
  • Pietruszkę,
  • Soki pomidorowe,
  • Sok z kapusty.

Dieta owocowo-warzywna

Jest to kolejna błyskawiczna dieta oczyszczająca. Nie zaleca się jej stosowania dłużej niż przez trzy dni, ponieważ może ona doprowadzić do wielu niedoborów. Przez trzy dni zaleca się jedzenie jedynie owoców i warzyw, które są gotowane na parze lub surowe. Można również zjeść zupę warzywną oraz sałatki. Podczas tej diety można również sięgać po zioła i oliwę z oliwek, jako przyprawę do dań. Zalecane są również soki owocowe i herbatki owocowe.

Dieta cytrynowa

To dieta, która trawa tydzień. Przez siedem dni możemy jeść lekkostrawne dania, które doprawiane będą sokiem z cytryny. Konieczne jest również picie wody z sokiem z cytryny. W ciągu jednego dnia zaleca się wypicie soku z około 2-3 cytryn.

Dieta śliwkowa

Dieta ta polega na zalaniu wrzątkiem 10 suszonych śliwek i zostawienie ich na noc. Rano od razu po przebudzeniu konieczne jest wypicie wody i zjedzenie śliwki. Następnie należy ponownie zalać śliwki wodą i odstawić do wieczora. Przed położeniem się do łóżka należy wypić wodę i zjeść jedną śliwkę oraz ponownie zalać owoce wodą. Podczas stosowania się do tej diety oczyszczającej w ciągu dnia można jeść dużo owoców i warzyw. Zalecane są również chude mięso i ryby. Dieta ta powinna trwać dziesięć dni.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Zapotrzebowanie kaloryczne

KlaudiaLuty 24, 2019

Wartości odżywcze jabłka

KlaudiaLuty 24, 2019

Jakie wartości odżywcze mają ziemniaki?

KlaudiaLuty 19, 2019

Jakie wartości odżywcze ma zielony jęczmień?

KlaudiaLuty 19, 2019

Jakie wartości odżywcze ma pizza?

KlaudiaLuty 18, 2019

Jakie wartości odżywcze ma kawa?

KlaudiaLuty 17, 2019

Jakie wartości odżywcze ma barszcz czerwony?

KlaudiaLuty 16, 2019

Długowieczność – tajemnica Japończyków

MonikaLuty 16, 2019

Ile kalorii spalasz w ciągu dnia?

KlaudiaLuty 14, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone